Дата народження
01 квітня 1968
Країна
Україна
Соцмережі

Олег Сало

Сало Олег Михайлович: скандальний колишній очільник львівської міліції та ексгубернатор, а також новий начальник в'язниць

Сало Олег Михайлович: після Помаранчевої революції проти нього порушили кримінальні справи, серед його покровителів називають людей з кримінального світу, а також Віктора Медведчука.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Олег Михайлович Сало народився 1 квітня 1968 року у місті Нестеров (зараз - Жовква) Львівської області.

Освіта

Після закінчення восьмого класу Олег вступив в 21-е львівське ПТУ, де отримав спеціальність монтажника радіоапаратури. У 1986 році Сало був покликаний в радянську армію. Він має два дипломи про вищу освіту: аграрія та держуправлінця.

Сім’я

Олег перебуває у шлюбі. Дружина - Ганна Федорець. Дружина є власницею готелю "Золота форель". У Сало є один син (2014).

Кар'єра

Після демобілізації у 1988 році Олег влаштувався на роботу в ДАІ. За дванадцять років служби він пройшов шлях від простого інспектора до начальника Львівського управління ДАІ. Навесні 2003 року Сало став заступником начальника з громадської безпеки, начальник УМВСУ на Львівській залізниці.

У грудні того ж року він очолив львівську міліцію. На цій посаді залишався трохи більше року, до січня 2005-го. Тоді ж Сало отримав призначення на посаду першого заступника начальника департаменту інформаційних технологій при міністерстві внутрішніх справ.

У 2006 році міліціонер намагався стати народним депутатом. За квотою партії "Російсько-Український Союз" Олег опинився на 24-му місці у списку Блоку Наталії Вітренко. Однак потрапити до парламенту Сало не зумів. Політсила "прогресивної соціалістки" не подолала 5-ти відсоткового прохідного бар'єра.

У березні 2010 року Сало відправився керувати міліцією у Рівненській області. Через рік він став спочатку радником міністра внутрішніх справ, а пізніше очолив департамент громадської безпеки того ж відомства.

У листопаді 2012 року Сало знову отримав місце голови обласного управління МВС. На цей раз його відправили до Івано-Франківської області.

У період Євромайдану президент Віктор Янукович призначив Олега Сало керувати Львівською областю. Однак на посаді губернатора він протримався всього три місяці. У січні 2014 року Сало пішов у відставку.

Згідно з декларацією за 2018 рік основним місцем роботи колишнього губернатора був завод "Електроважмаш". Потім деякий час Сало обіймав посаду заступника директора з економічної безпеки підприємства Укртрансхімаміак. 

У січні 2020 року з'явилася інформація про призначення Сало на посаду голови пенітенціарної служби.

Сало має звання генерал-майора міліції. Він є власником шведської компанії OLAS Gruppen AB.

Компромат

Як зазначає ексжурналіст, а нині народний депутат Олександр Дубинський, Олег Сало "починав кар'єру в ДАІ Жовкви, допомагав супроводжувати контрабандні вантажі".

Кар'єрне зростання міліціонера на початку "нульових" приписують Віктору Медведчуку. Також серед його покровителів називають кримінального авторитета Володимира Дідуха на прізвисько "Морда".

"У 2003-2004 роках львівські підприємці масово протестували проти утисків податкової, митниці та правоохоронних органів.

А ці структури очолювали друзі-есдеки: рідний брат голови президентської адміністрації Сергій Медведчук (якого на початку 2004 року змінив есдек Мирослав Хом'як), Тарас Козак і Олег Сало. Їх усіх львівські підприємці звинувачували в тиску на бізнес з політичних мотивів".

Олегу Сало двічі "дісталося" від українських Майданів. Так, взимку 2005 року, як повідомляє львівська преса, генеральна прокуратура відкрила проти колишнього головного міліціонера "дві кримінальні справи за фактами порушення виборчого права та зловживання владою та службовим становищем.

З чуток, які просочилися у ЗМІ, Олег Сало "диригував заворушеннями на виборчих дільницях в 2004-му у другому турі виборів та нібито його зять особисто спалював урни". Крім того, "нове керівництво МВС звинуватило його у виведенні державних коштів на будівництво дач своїм попередникам".

Разом зі своїм другом, Тарасом Козаком, який керував тоді львівською митницею, Олег “став фігурантом справи про замах на вбивство народного депутата Петра Писарчука”.

Сало був оголошений в міжнародний розшук. Правда, спершу кримінальні справи були повернуті у прокуратуру Львівщини для дорозслідування, а потім "Печерський райсуд Києва прийняв рішення припинити ці кримінальні справи" у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину".

У вересні 2007 року проти повернення Сало на посаду головного міліціонера міста у Львові зібрався мітинг. У ньому участь взяв депутат міської ради від партії "Пора" Іван Кардаш, якому "у 2004 році за вказівкою Олега Сало підкинули гранати".

У ЗМІ тоді ж повідомляли, що під час Помаранчевої революції "тодішній керівник львівської міліції направив листи ректорам вишів з вимогою вжити відповідних заходів до своїх вихованців. Співробітники міліції свідчили, що їх змушували брати відкріпні талони на виборах.

Колишній міністр Юрій Луценко стверджує, що у цій справі є конкретні свідчення засуджених людей. "Є свідчення людини, яка заявила, що Сало за бюджетні гроші, 150,000 гривень, не ремонтував приміщення управління, а будував будинок для приватних розваг у Карпатах. Є документ, в якому зазначено, що 150 000 гривень списані на ремонт ".

У 2013 році президент Янукович призначив Сало головою Львівської обласної адміністрації в день розгону студентської демонстрації в Києві. Однак втримати в своїх руках область новий губернатор не зумів. У січні він пішов за власним бажанням.

Потім ексголова ЛОДА буде намагатися довести, що зробив він це під тиском з боку євромайданівців та намагався добитися повернення на втрачену посаду. Однак безрезультатно.

Декларація

У липні 2019 року Олег Сало опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Генерал-майор вказав одну квартиру (174 кв.м) у місті Львів, яка належить Христині Олегівні Мічуті.

З цінного рухомого майна Сало має годинники швейцарського виробництва (Patek Philippe і Breguet), а також два мисливські карабіни. Генерал - власник двох автомобілів: Skoda Rapid 2017 року випуску та Land Rover Discovery 3.0 2017 року випуску, а також одного мотоцикла Honda GL1800 2014 року випуску.

Зарплата на заводі "Електроважмаш" у 2018 році склала 128,8 тисячі. У якості пенсії Сало отримав 131 тисячу. Страхові виплати склали 265,6 тисячі. Дохід від підприємницької діяльності - 861,6 тисячі. В кредит Олег взяв мільйон гривень.

У банку Сало зберігає 26 тисяч гривень. Готівковими коштами він задекларував 150 тисяч доларів, 40 тисяч євро і 800 тисяч євро.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=TNKDf82MMlg

Дата народження
01 квітня 1968
Країна
Україна
Соцмережі