Дата народження
24 травня 1964
Країна
Таджикистан
Соцмережі

Заслужений артист України, співак, музикант-мультиінструменталіст, автор пісень, актор, громадський діяч

Дата народження: 24.05.1964 р.

Рідне місто: Советабад, Таджикистан

Українську родину Скрипок за службовим обов'язком занесло в Таджикистан. Мати Анна стала для сина першим викладачем мистецтв. Вона навчила його танцювати, співати та читати вірші. До 1972-го року сім'я жила в Таджикистані, після переїхала в російське місто Кіровськ.

Олег відмінно навчався в школі. Особливо легко йому давалися точні науки, тому хлопчик полюбив фізику і математику. У 9-му класі Олег Скрипка вступив в заочну школу фізико-математичного інституту, яку закінчив з відзнакою. Після він переїхав до української столиці, де здобув освіту в Київському політехнічному інституті на радіотехнічному факультеті. У 1987-му році Олег закінчує навчання і створює екстраординарний рок-гурт «Воплі Відоплясова» (ВВ). Надалі Олег поєднував музику з роботою інженера на заводі «Квант».

У тому ж 1987-го року ВВ стає членом «Київського рок-клубу», лауреатом фестивалю «Рок-парад», і випускає свій хіт «Танці». Через 3 роки Олег Скрипка разом з ВВ починає гастролі по Західній Європі. У 1991-му році колектив опиняється у Франції завдяки програмі культурного обміну. До 1996-го року музиканти живуть, виступають і записують пісні у Франції. Як пізніше розповідав Олег Скрипка, саме у Франції він став українським патріотом. Туди він приїхав російськомовним аполітичним рокером, але через кілька років перебування на чужині він заговорив українською і занудьгував за Батьківщиною.

Повернувшись в Україну, Олег Скрипка забув про інженерію, взявшись за активну гастрольну діяльність. «Воплі Відоплясова» розширювали свою географію, діставшись до американського континенту.

У 2004-му році Олег заснував щорічний етнічний фестиваль «Країна Мрій». Під егідою фестивалю він веде різнобічну просвітницьку та видавничу діяльність.

За заслуги в мистецтві та популяризацію української культури в 2005-му році Олегу Скрипці надали звання «Заслуженого артиста України». Рокер відмовився від титулу, вважаючи його пережитком радянського минулого.

У 2010-му році Олег Скрипка став кавалером французького Національного ордена Заслуг.

У той же період музикант засновує щорічний фестиваль фолк-року «Рок Січ».

У 2013-му році музикант засновує ще один фестиваль «Монмартр на Андріївському узвозі».

Також Олег Скрипка грає в мюзиклах і кіно, дублює українською закордонні фільми та мультфільми.

Політична діяльність

У 2009-му році активісти висували кандидатуру Олега Скрипки на президентські вибори. Музикант відмовився від цієї ідеї.

У 2014-му році мер Києва Віталій Кличко призначив Олега Скрипку своїм радником. Музиканту доручили благоустрій Андріївського узвозу. Але незабаром рокер відмовився від довіреного йому посту. Причиною послужила критика в пресі.

Разом з гуртом ВВ Олег Скрипка дав кілька концертів в зоні АТО. Він підтримує необхідність проведення антитерористичної операції. Музикант надає матеріальну допомогу бійцям полку «Дніпро-1».

Рокер - противник двомовності в Україні. Він був одним з лобістів повної заборони відео- та аудіопродукції, імпортованої з Росії, а також заборони трансляції російських виконавців в теле- і радіоефірах.

Особисте життя

На початку 1990-го року Олег одружився з француженкою Марі Рібо. Пара жила в Парижі. Коли музикант вирішив повернутися на батьківщину, йому довелося розлучитися з дружиною. Марі не захотіла залишати Францію.

Через рік після повернення на батьківщину, в 1997-му році, Олег знайомиться з Наталею Сідь. У 2005-му році пара уклала офіційний шлюбний союз. Він поповнився 4-ма дітьми. У 2005-му році на світ з'явився син Роман. Через 2 роки народився син Устим. У 2010-му році в родині з'явилася дочка Олеся. І знову через 2 роки родина поповнилася ще однією дитиною. Нею стала дочка Зоряна.

Скандали

У 2017-му році в інтерв'ю радіо «Skovoroda» Олег Скрипка повідомив про необхідність створення гетто для російськомовних українців.

Пізніше в інтерв'ю російському інформагентству він спробував відмовитися від своїх слів, але існуючий аудіозапис не дозволив відмахнутися від сказаного. Рокер пояснив, що існує якийсь режисер, який вкладає скандальні мови в його уста, а потім сказане ним збувається ... Він також вибачився за слова, «які він не говорив».

Ідею створення гетто гостро розкритикував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Він назвав заяву Олега Скрипки огидною витівкою. Міністр також зазначив, що подібні заяви неприпустимі в Україні.

У 2018-му році Олег Скрипка з гуртом ВВ виступив в Гаазі. Співак нагадав, що шоу проходить в місці майбутнього трибуналу над Росією.

Це обурило частину аудиторії. У російських ЗМІ повідомили, що після такого заклику зі сцени зал покинула третину публіки. Музикант поставив під сумнів це повідомлення у російській пресі.

Статок

У 2017-му році прибуток гурту «Воплі Відоплясова» склав 250 тис. USD. Варто відзначити, що Олег Скрипка дав багато сольних концертів, а також виступав з оркестром. Але ця частина доходів не підрахована пресою.

Дата народження
24 травня 1964
Країна
Таджикистан
Соцмережі