Дата народження
01 січня 1970
Країна
Україна

Олег Сотников

Сотников Олег Віталійович: співвласник роздрібної торгової компанії Fozzy Group

Олег Віталійович Сотников - людина непублічна, але при цьому вельми успішна. Він володіє четвертою частиною одного з найбільших ритейлерів України Fozzy Group, яка включає дві мережі супермаркетів "Фора" і "Сільпо". Крім того, мільйонер разом зі своїми партнерами по бізнесу грає в неординарній рок-групі, яка називається "Ремонт води".

Біографія

Сотников Олег народився в 1970 році в Дніпропетровську. У нинішній час живе і працює в столиці.

Сім'я

Бізнесмен одружений, виховує двох синів.

Освіта

Закінчив металургійний ВНЗ в Дніпропетровську.

Кар'єра

Як і багато хто в 90-і роки Олег Сотников зайнявся бізнесом. Тоді разом зі ще трьома своїми однокурсниками (Володимиром Костельманоман, Романом Чигирем і Юрієм Гнатенко, з якими хлопець товаришував ще зі школи) він почав оптом поставляти невеликі партії кави і чаю

Малий бізнес партнерів почав розростатися і вже до кінця 90-х вони переїхали в столицю, де заснували власну компанію. Через рік після цього у Вишневому був відкритий перший гіпермаркет "Фоззі", а незабаром магазин з'явився і в самому Києві.

На початку 2000-х друзі вирішили розділити опт і роздріб. Так у 2001 році з'явилися супермаркети "Сільпо", а пізніше - магазини "Фора".

До 2009-го Олег очолював наглядову раду групи Fozzy, але під кінець року головою ради директорів став Володимир Костельман, а Сотников просто залишився членом наглядової ради компанії.

У нинішній час бізнесмен володіє приблизно ¼ частиною великої торгово-промислової компанії Fozzy Group, в сферу діяльності якої входять ритейл, харчопром, ресторанна справа та інші напрямки. Сотников є співвласником мережі супермаркетів "Сільпо", оптових гіпермаркетів "Фоззі", магазинів "Фора" і Бумі ", а також інтернет-магазину" Gonza ". Компанія також включає кілька аптек і ресторанів, магазин електроніки "Ringoo", консервний завод в Ніжині і навіть птахофабрику. Крім того, Fozzy Group випускає продукцію власних ТМ.

Крім роботи, підприємець ще з початку 90-х є бас-гітаристом в музичній групі "Ремонт води", яку заснував його друг і колега по бізнесу Володимир Костельман

Група досить неординарна, музика її відноситься до жанру "інтелектуальний рок-н-рол".

Компромат

Fozzy Group неодноразово фігурувала в скандальних ситуаціях щодо взаємовідносин з кредиторами. Так, у 2013 році компанія Сотникова і партнерів заборгувала ВТБ Банку майже 20 мільярдів гривень, які були видані їй у 2005-2009 роках. З огляду на обставини, банк подав проти групи Fozzy кілька десятків позовів. У підсумку, до кінця 2017 бізнесмени виплатили ВТБ Банку 19 мільярдів гривень.

Ще 189 мільйонів гривень Fozzy Group заборгувала банку "Київська Русь", який згодом зовсім збанкрутував.

Статки і джерела доходів

Олег Сотников вже не перший рік входить в число доларових мільйонерів. Спільно з Володимиром Костельманом і Романом Чигирем він володіє групою компаній Fozzy Group. На початок 2018 року лише в одному Києві діяло 70 супермаркетів "Сільпо" і 130 магазинів "Фора". А торгові мережі бізнесменів покривають практично всі регіони країни.

У 2011 році видання "Кореспондент" включило Сотникова Олега в "Золоту сотню", оцінивши його капітали майже в 160 мільйонів доларів. У тому ж році фахівці журналу "Фокус" оцінили статки підприємця в 77 мільйонів доларів. У 2012-му році співвласник Fozzy Group зі статком 196 мільйонів доларів піднявся на кілька позицій в рейтингу "Кореспондента", а ще через рік зайняв у списку "Фокуса" 78 місце, заробивши приблизно 178 мільйонів доларів.

Як повідомляє видання "Новий час", за підсумками 2017 року доходи Сотникова і Чигиря налічували по 103 мільйони доларів, а їх третього бізнес-партнера Костельмана - 228 мільйонів доларів.

Дата народження
01 січня 1970
Країна
Україна