Дата народження
25 серпня 1960
Країна
Україна
Соцмережі

Олег Тістол

Художник

Дата народження: 25.08.1960 р.

Рідне місто: селище Велика Врадіївка (Миколаївська область)

Олег Тістол - один з найяскравіших художників-представників українського необароко та «української нової хвилі» образотворчого мистецтва.

Пристрасть до творчості Олегу передалася від матері. У 1970-му році за її службовим обов'язком родина Тістолів переїхала до Миколаєва. У 1972-му році Олег Тістол почав навчання в художній школі. Через 2 роки він переїхав до Києва. Там він продовжив навчання на відділенні живопису в Республіканській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка.

У 1978-му році Олег Тістол отримав роботу художника-оформлювача в Миколаївському художньому фонді. Через рік він покинув пост, оскільки почав навчання в Львівському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва.

Повернувшись з армії, Олег Тістол розгорнув бурхливу художню діяльність. У 1988-му році він представив свої роботи на радянсько-американській виставці «Совіарт». Там він познайомився з художником Дмитром Канторовим. Новий друг запросив його попрацювати з московським сквотом «Фурманів провулок». Подальші знайомства і безумовний талант допомагають Олегу представити свої картини в зарубіжних галереях.

Роботи Олега Тістола часто демонструються на міжнародних виставках в різних куточках світу. Художник багато разів представляв Україну на бієнале у різних країнах. Вперше він взяв участь у такій події в 1994-му році. Це була 22-а бієнале мистецтв у Сан-Паулу.

Його картини знаходяться в колекціях багатьох галерей, музеїв і колекціонерів з різних країн, а саме:

• PinchukArtCentre (Київ);

• Фонд Christoph Merian Stiftung (Базель);

• Музей історії Москви (Москва);

• Музей Стеделік (Амстердам);

• Міністерство культури Туреччини (Анкара);

• Колекція Нортона Доджа, Музей Джейн Вурхис Зіммерлі (Нью-Брансвік, штат Нью-Джерсі).

Картини автора також потрапили в друковані альбомні збірки різних мистецтвознавців.

Варто відзначити, що Олег Тістол є багатоплановим художником. Він працює в різних техніках. Серед робіт Олега живопис, скульптури, фотографії та масштабні інсталяції. Розвиток творчості Олега Тістола випав на рубіж розпаду Радянського Союзу і створення нової незалежної України. Ці соціально-політичні процеси в значній мірі вплинули на його творчість. У роботах Олега Тістола можна побачити критику радянської культури та переоцінку її ідеології. Проте всі твори несуть радісну, веселу і часом святкову атмосферу. Твори цього автора містять українську національну і радянську символіку, а також патріотичні міфи. Мистецтво Олега Тістола не обходиться без симулякра - створення копій і симуляцій об'єктів, яких немає в реальності. Використання цього прийому не випадкове. Він дозволяє передати суть радянської епохи, яка в дійсності просякнута симулякром - гаслами та ідеалами, які існували в ЗМІ та мистецтві, але не побутували в реальності. До стилю Олега Тістола також сильно примішався поп-арт. Так мотиви національної культури та традиційні стилі поєднувалися з експресивністю і перебільшенням.

Бачення Олега Тістола допомогло глибоко вивчити історичну та культурну спадщину України, а також переосмислити її. Найчастіше національна культура українців підноситься виключно як козацьке бароко. На цьому тлі двозначні стереотипи та міфічне сприйняття майбутнього постали в роботах Тістола як іронія і характерні риси української культури.

Особисте життя

У 1988-му році Олег одружився з художницею Мариною Скугарєвою.

Статок

Один з найуспішніших художників України приховує інформацію про свої прибутки.

Дата народження
25 серпня 1960
Країна
Україна
Соцмережі