Дата народження
05 серпня 1967
Країна
Україна
Соцмережі

Олег Вергеліс

Український театральний критик, мистецький оглядач, публіцист, заслужений журналіст України. Член Національної спілки театральних діячів України та Національної спілки журналістів України.

Дата народження:
05.08.1967 р.
Рідне місто:
Київ

Олег Вергеліс народився в простій київській сім'ї.

Після школи він вступив до національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.

Ще в студентські роки він почав практикуватися в публіцистиці.
Закінчивши ВНЗ, Олег Вергеліс зайнявся педагогічним ремеслом. Він отримав роботу на кафедрі світової літератури Національного університету ім. М. П. Драгоманова.

У кінці 90-х рр. він став створювати публікації на театральну тематику. Пізніше серед його журналістських робіт з'явилися матеріали на тему кіно, телебачення та української культури. Статті Вергеліса розміщуються у численних виданнях, серед яких «Дзеркало тижня», «Главред» «Киевские ведомости» і багато інших. Його критичні матеріали також з'явилися на сторінках російських видань, таких як: журнал «Театр», «Независимая Газета», «Театрал».

Олег Вергеліс входить до складу журі престижної театральної премії «Київська пектораль».

У 2007-му році він увійшов в експертну комісію з питань демонстрування та розповсюдження фільмів при Мінкульті України.

У 2009-му році вийшла у світ книга «Квиток на вчорашню виставу». Її автором став Олег Вергеліс. У книзі розкрилися важливі театральні фігури ХХ століття. Цей твір приніс Олегу широке визнання. У 2010-му році «Квиток на вчорашню виставу» приніс своєму творцеві премію ім. Юрія Долгорукого в розмірі 4000 доларів. Надалі ця книга кілька разів перевидавалася.

У тому ж 2010-му році Олег Вергеліс увійшов до оновленого складу журі вищої мистецької премії ім. Т. Г. Шевченка.

Публіцист також є доцентом кафедри журналістики інституту міжнародних відносин. Олег Вергеліс займає пост редактора відділу культури газети «Дзеркало тижня».
Публіцистичну та експертну діяльність він поєднує з роботою на телебаченні. Олег Вергеліс є автором і ведучим програм «Гравці» та «Головна роль» (канал «Культура»).

Він має безліч престижних нагород і премій. Зокрема, Олегу належить вища журналістська нагорода «Золоте перо».

Олег Вергеліс також веде активну громадську діяльність. Він є членом низки профільних організацій, діяльність яких націлена на розвиток театру, кіно і телебачення.

Особисте життя

Інформація про сім'ю Олега Вергеліса відсутня.

Статок

Колеги поки не підрахували доходи Олега Вергеліса.

Дата народження
05 серпня 1967
Країна
Україна
Соцмережі