Дата народження
03 травня 1988
Країна
Україна
Соцмережі
933

Олександр Абраменко

Олександр Абраменко - український фристайліст, фахівець з лижної акробатики, олімпійський чемпіон (2018). Майстер спорту міжнародного класу України. 

Біографія

Олександр Абраменко народився в 1988 році. Майбутній спортсмен є уродженцем невеликого містечка Первомайськ, що знаходиться в Харківській області. Олександр Абраменко - виходець з родини військового. Почав тренуватися в 10 років. Свій перший стрибок на лижах виконав в 12 років. Фрістайлу майбутній олімпійський чемпіон навчався у заслуженого тренера Юрія Кобельникова.

Крім спортивної кар'єри, Олександр Абраменко також здобув вищу освіту, закінчивши Миколаївський університет суднобудування.

Кар'єра

Успіхи майбутнього чемпіона почалися під керівництвом тренера Енвера Аблаєва. Перший успіх в фрістайлі до Олександра Абрамова прийшов в 2016 році. Тоді українець переміг на Кубку світу в лижній акробатиці. Однак Олександр отримав травму і на деякий час перестав тренуватися і виступати.

У 2017 році, після одужання, Олександр Абраменко, посів друге місце на етапі Кубка світу. У загальному заліку українець став шостим.

Слава до спортсмена прийшла в 2018 році, коли він став володарем золотої медалі на Зимовій Олімпіаді. Олександр Абраменко став першим українським чемпіоном з фрістайлу.

Досягнення

Олександр Абраменко - олімпійський чемпіон 2018 року. Всесвітньо визнаний фахівець з лижної акробатики. Володар малого Кришталевого глобуса з лижної акробатики.

Чутки і скандали

Фрістайл і лижний спорт - не скандальні сфери. Однак  Олександр Абраменко все ж став фігурантом скандалу. Під час його перемоги на Олімпіаді він обійнявся зі своїм суперником - росіянином Іллею Буровим. Цей жест українського чемпіона викликав обурення в соціальних мережах. Абраменка звинувачували в «неспортивній» поведінці, відсутності патріотизму і «дружбі» з ворогом.

Статки і джерела доходів

Олександр Абраменко заробив кілька десятків тисяч доларів в якості призових на Зимових Олімпійських іграх 2018 року. Також в якості нагороди чемпіону обіцяли квартиру. Крім призових, спортсмен займається тренерською роботою і виступає одним з провідних світових експертів в лижній акробатиці, що також приносить йому тисячі доларів в рік.

Особисте життя і сім'я

Олександр Абраменко має наречену Олександру Орлову - також спортсменку, яка виступає в фрістайлі. Пара планує весілля в цьому році.

Фото і відео

Дата народження
03 травня 1988
Країна
Україна
Соцмережі