Дата народження
22 липня 1975
Країна
Молдова (Республіка)
Соцмережі
101

Олександр Данилюк

Олександр Данилюк: секретар РНБО і колишній міністр фінансів

Олександр Данилюк займається інвестиційним бізнесом і працює на державній службі вже при четвертому президентові поспіль. Він починав працювати радником прем'єра Єханурова, а зараз став секретарем РНБО.

Біографія

Олександр Олександрович Данилюк народився 22 липня 1975 року в місті Григоріополь (нині Молдова).

Освіта

Олександр Данилюк здобув середню освіту в фізико-математичному класі київської школи № 15.

Нинішній секретар РНБО має відразу три дипломи про вищу освіту. Два з них він отримав в Україні, закінчивши київські політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (інженер-електрик) та інститут інвестиційного менеджменту (фінансист).

За океаном Олександр навчався в Бізнес-школі (MBA) університету Індіани. Данилюк — поліглот. Він знає п'ять мов (українська, російська, англійська, французька та іспанська).

Сім'я

Олександр Данилюк народився в сім'ї вчених. Батько Данилюка очолював Академпроект Академії наук України, а мати викладала у Київському політехнічному інституті.

Дружина — Ольга Данилюк народилася у Львові. Освіту отримала в Центральному коледжі мистецтва та дизайну імені Святого Мартіна в Лондоні. Захистила дисертацію в Королівській центральній школі сценічної мови і драматичного мистецтва.

Раніше Ольга працювала в театрах США, Великобританії і Росії в якості дизайнера і режисера. В кінці 2017 року Ольга дебютувала як режисер в проекті "Мистецького Арсеналу".

У Данилюків є двоє синів: Річард і Володимир. Старший живе і вчиться у Лондоні. Молодший разом зі своєю мамою живе в Києві.

Обидва сини і дружина Данилюка є британськими підданими.

Кар'єра

Вже у віці двадцяти років Олександр Данилюк працював брокером. Потім два роки він був начальником відділу в ЗАТ "Альфа Капітал", після якого перейшов на роботу на державне підприємство "Академпроект". Деякий час працював інвестиційним менеджером компанії в "Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд".

У 2001 році, приїхавши із Сполучених Штатів зі ступенем MBA Олександр Данилюк обійняв посаду віце-президента в компанії "Авечурс".

Але вже через рік він знову покинув батьківщину. На цей раз Данилюк перебрався на Туманний Альбіон. Протягом трьох років (2002-2005) він працював над проектами компанії "МакКінзі енд Компані" в Лондоні.

Потім на рік він повертався в Україну, де був радником прем'єр-міністра України Юрія Єханурова. З 2006 року протягом чотирьох років Олександр Данилюк керував інвестиційним фондом "Рюрик Інвестмент" в Лондоні.

Після перемоги на президентських виборах в 2010 році Віктора Януковича Олександр Данилюк став його позаштатним радником. Пізніше він очолював Координаційний центр з упровадження економічних реформ.

Втримався на державній службі Данилюк і після Євромайдану. Петро Порошенко призначив його своїм представником в Кабінеті Міністрів. Через рік Данилюк став заступником глави Адміністрації Президента з питань судової реформи.

Олександр Данилюк — один із співавторів антикорупційних законопроектів та органів таких, як Національне антикорупційне бюро, а також впровадження електронних декларацій. Він брав участь у створенні Національного агентства з питань запобігання корупції.

Данилюк в 2014 році став співзасновником Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе.

14 квітня 2016 року Данилюк обійняв посаду міністра фінансів в уряді Володимира Гройсмана. На цій посаді він протримався всі два роки.

У червні 2018 року після сварки з головою уряду, Верховна Рада відправила Данилюка у відставку.

У 2019 Данилюк приєднався до команди кандидата в президенти Володимира Зеленського. Після його перемоги на виборах, отримав посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Цитати і заяви

Про сварку з Гройсманом та лист до “Великої сімки”

"Я запланував комплексну реформу фіскальної служби. Вона передбачала повну зміну організаційної структури, системи підпорядкування в середині організації, ліквідацію зайвих ланок. І ключове, зміну людей по всій системі.

Від корупціонерів так просто позбутися неможливо. З кожним потрібно роками боротися в судах. Реформа повинна була розчистити все. Звичайно ж, через це хтось із корупціонерів втратив би не один мільярд гривень.

Мені вдалося через Кабінет Міністрів відповідні нормативно-правові акти, які прем'єр-міністр не підписав.

Тоді я почав шукати нові інструменти. Я створив проект з комплексного реформування ДФС, набравши туди людей. Це була урядова рада: п'ять послів найбільших країн світу, представники МВФ і ЄБРР, а також бізнес-омбудсмен.

Чому саме їх? Тому що ці країни дають нам найбільше фінансову допомогу, в тому числі і на реформування ДФС та не бачать результату. А також організації, МВФ і ЄБРР, які нас фінансово підтримують.

Попри це, однаково тривав саботаж з боку уряду. Спочатку скасували нормативно-правові акти, які були прийняті.

Я відкрив конкурс на заміщення посади Продана [з березня 2017 по вересень 2018 ріку виконував обов'язки голови ДФС]. Це теж не підтримали.

Тоді я написав листа країнам "Великої сімки" у якому розповів, що зробив все можливе. Я вас покликав. Зараз ви можете втручатися саме з приводу реформи ДФС, оскільки у нас були такі домовленості. Це можна порівняти із системою управління проектами. Я повинен був до них це донести, щоб вони знали: все про що ми раніше домовлялися, просто не спрацювало".

Про роботу РНБО

"Я бачу роботу РНБО більш ширше, ніж вона була останні роки. Рада має відігравати роль центру стабільності. Вона повинна пропонувати та розробляти разом з ключовими членами Кабінету Міністрів бачення вирішення найважливіших державних питань".

"Перед країною стоять більш важливі питання, ніж забороняти якісь канали. Я хочу перерахувати те, з чим ми зіткнемося.

Перше. До кінця року знайти рішення того як нам не втратити транзит газу через Україну. Це стратегічне рішення для країни. Воно є не тільки економічним, але і політичним питанням.

Друге. Якщо виникнуть складності в фінансовій сфері. Також Рада національної безпеки і оборони буде майданчиком для вирішення цих питань.

Третє. Якщо будуть складності на фронті - це теж поле дії РНБО".

Про мовний закон

"У мене є кілька претензій не тільки за результатом, але і по процесу прийняття закону. Він використовувався під час виборчої кампанії, як трибуна. Кожен виступав для свого виборця і ніхто не думав про країну. Тому мені здається, що прийняття закону було безвідповідальним.

Я вважаю, що якщо ми хочемо дивитися вперед, то нам потрібні рішення, які будуть об'єднувати країну. Тому навіть ці вибори [президентські вибори-2019] показали, що будь-які дії цілеспрямовано спрямовані на поділ країни, більше виборці не сприймають ".

Декларація

Останній раз Олександр Данилюк подавав електронну декларацію перед своїм звільненням з міністерства фінансів в червні 2018 року. Згідно з нею, у чиновника в селі Вишеньки Київської області є житловий будинок (двісті дев'яносто квадратних метрів) і земельна ділянка (майже тисяча квадратних метрів). Нерухомість була придбана в 2010 році. За будинок Данилюк заплатив трохи більше двох мільйонів гривень.

З рухомого майна він задекларував швейцарський годинник Sector Watch початку ХХ століття і Афонську ікону святого Миколая ХХ століття. За один мільйон сімсот тисяч гривень Олександр Данилюк в 2018 році придбав Volvo XC60.

Зарплата за перше півріччя 2018 року на посаді міністра фінансів становила двісті тридцять шість тисяч гривень. Дохід від відчуження рухомого майна склав сімсот тридцять тисяч гривень. Ольга Данилюк за роботу в "Мистецькому Арсеналі" отримала сорок три тисячі гривень.Дата народження
22 липня 1975
Країна
Молдова (Республіка)
Соцмережі