Дата народження
07 листопада 1988
Країна
Україна
Соцмережі
234

Олександр Долгополов

Український тенісист; переможець чотирьох турнірів ATP. У 2018 році на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу в одиночному розряді Олександр Долгополов дійшов до третього раунду.

Біографія

Олександр Долгополов - український тенісист. Народився в 1988 році в Києві. Мати спортсмена є колишнім призером чемпіонату Європи з художньої гімнастики, а батько - колишній гравець в теніс. У спорт Олександр Долгополов прийшов у три роки, а в підліткові роки прийняв рішення присвятити тенісу подальшу кар'єру.

Кар'єра

Олександр Долгополов стає відомим у 2005 році, коли піднімається на 21 рядок рейтингу кращих тенісистів-юніорів. У перші роки кар'єри українець виходить у фінал Eddie Herr International і доходить до півфіналів чемпіонату Європи і на Orange Bowl.

У період з 2005 по 2008 рік Олександр Долгополов переживе кризу з приходом у дорослий спорт і опускається в четверту сотню кращих тенісистів світу. Однак до початку нового десятиліття українець зумів увійти в форму і почати новий етап кар'єри.

У 2010 році Олександр Долгополов успішно грає на турнірах Brisbane International і Eastbourne International. У цей же рік тенісист виступає на турнірах Великого шолома - Відкритому чемпіонаті Австралії і Франції. Протягом сезону Долгополов чотири рази перемагає учасників ТОП-20 рейтингу найсильніших тенісистів планети.

Успішним для українця стає 2011 рік, за підсумками якого він виходить до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Австралії і виграє перший турнір класу ATP в Хорватії. У тому ж році піднімається на 15 місце в списку кращих тенісистів планети.

У 2012 році Олександр Долгополов виграє на турнірі Citi Open в США.

Активно продовжує кар'єру в період з 2013 по 2018 роки і виграє ще два турніри класу ATP.

Досягнення

Олександр Долгополов - один із найуспішніших тенісистів сучасної України. Чотири рази перемагав на турнірах класу ATP. Входив до ТОП-20 найсильніших гравців в теніс на планеті.

Чутки і скандали

Великий скандал Олександр Долгополов викликав у 2012 році, коли відмовився виступати за збірну України з тенісу. Спортсмен заявив, що Федерації тенісу в країні управляється непрофесіоналами і корупціонерами. Долгополов зазначив, що теніс в країні ніколи не зможе стати успішним, поки ним керують нинішні чиновники. Керівництво Федерації всі звинувачення відкинуло і заявило, що Олександр Долгополов відмовився від представлення країни в складі збірної через те, що його не влаштувала сума преміальних.

Статки і джерела доходів

Олександр Долгополов - один із найбільш високооплачуваних тенісистів в історії України. За час кар'єри спортсмен виграв понад 7 мільйонів доларів в якості призових. Також отримав кілька мільйонів доларів в рамках спонсорських угод з різними брендами.

Особисте життя і сім'я

Олександр Долгополов  неодружений. Веде насичене життя і зустрічався з безліччю українських моделей. Мав стосунки зі співачкою Машею Фокіною. Нині зустрічається з киянкою Олександрою Шокаревою.

Фото і відео

Дата народження
07 листопада 1988
Країна
Україна
Соцмережі