Дата народження
20 квітня 1972
Країна
Україна
Соцмережі
318

Олександр Федієнко

Федієнко Олександр Павлович: Зе!Депутат, який чотири рази переобирався на посаду голови Інтернет-Асоціації України

Федієнко Олександр Павлович - експерт з питань кібербезпеки й телекомунікацій, громадський діяч, видавець та багаторічний голова Інтернет-Асоціації України, який виступає за скасування указу Петра Порошенка про блокування сайтів у мережі.

Біографія

Олександр Федієнко народився 20 квітня 1972 року у Києві, де наразі й проживає. Олександр - експерт з питань кібербезпеки, телекомунікацій, ІТ-технологій та інформаційної безпеки.

Сім'я

Інформація про сімейні зв'язки Олександра Федієнка не представлена у відкритих джерелах. 

Освіта

Олександр Федієнко має вищу освіту. Він навчався на радіотехнічному факультеті Київського політехнічного інституту за спеціальністю «конструювання і технологія радіоелектронних засобів». Закінчив інститут у 1998 році.

У Національному авіаційному університеті України в 2005 році Олександр Федієнко отримав диплом за спеціальністю «Організація комплексної безпеки об'єктів інформаційної діяльності».

Крім цього, у 2016 році Федієнко став випускником першої школи мерів управлінців на базі Києво Могилянської бізнес школи.

На своїй особистій сторінці у мережі Facebook Олександр також вказує, що вчився в Київському вищому військовому інженерному училищі зв'язку.

Кар'єра

Олександр Федієнко на початку своєї кар'єри працював електромеханіком, інженером. Згодом обіймав і керівні посади.

Федієнко розпочав трудовий шлях у 1993 році. Тоді він працював у КВВІУЗ.

Згодом, у 1995 році, Олександр Павлович почав працювати в ДП «Глобал Юкрейн» звичайним інженером. Проте з часом йому вдалося обійняти посаду директора структурного підрозділу «Глобал Юкрейн Радіо».

Олександр Федієнко - директор ТОВ «ІМК» з 2005 року. Це підприємство займається впровадженням новітніх бездротових технологій. Компанія позиціонує себе як оператора бездротового зв’язку.

У 2009 році за сприяння Олександра Федієнка в Україні почав виходити журнал «Wireless Ukraine», а згодом і газета «Інтернет Новини».

Олександр Федієнко - голова правління Інтернет Асоціації України.

Цю посаду він обіймає з 2015 року. У квітні 2019 року його вчетверте переобрали головою.

Окрім цього, Олександр - член Громадської ради при Держспецзв'язку, Регуляторній службі, при Виконавчому комітеті Бориспільської міської ради, при Міністерстві оборони України, при ГУМВС України у місті Києві та ін.

Олександр має багато особистих відзнак.

У липні 2019 року Олександр Федієнко заявив, що покине свій пост у зв'язку з обранням його народним депутатом України.

На позачергових парламентських виборах Федієнко йшов у нардепи за списком партії «Слуга народу». Мав 89-ий номер, який став прохідним. 

Компромат

Суспільний резонанс викликали плани Олександра Федієнка звернутися до президента Володимира Зеленського з проханням розблокувати російські соцмережі в Україні.

Відповідний пост Олександр опублікував на своїй особистій сторінці в мережі Facebook. 

Для підкріплення своєї позиції Олександр навів відео Володимира Зеленського, де той негативно відреагував на законопроект про досудове блокування ресурсів у мережі Інтернет. Федієнко закликав президента не відмовлятися від своїх слів.

Пост наробив галасу, після чого Федієнко уточнив, що має на увазі не конкретно скасування блокування російських соцмереж і сервісів, а зміну підходу до процедури блокування інформаційних ресурсів шляхом рішень РНБО і указів президента.

Декларація

Декларація Федієнка Олександра Павловича не представлена на сайті НАЗК, попри те, що кандидати в народні депутати зобов'язані декларувати свої доходи.

Посилання

Олександр Федієнко має особисту сторінку в мережі Facebook, на якій він ділиться новинами та фото.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=oLTNFuVVm1c

Дата народження
20 квітня 1972
Країна
Україна
Соцмережі