Дата народження
12 січня 1958
Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Фищук

Український політик. Голова Чернівецької ОДА з 5 лютого 2015 року. Народний депутат України VII скликання. Член партії «Народний фронт». Був призначений головою Чернівецької обласної державної адміністраціії.

Біографія

Олександр Георгійович Фіщук народився 12 січня 1958 року в селі Борівці в Чернівецькій області. Вищу освіту здобув у рідному місті. Має два дипломи: фізика й економіста.

Кар'єра

Трудовий шлях почав водієм. Після двох років армії працював на заводі електриком і слюсарем. Потім почав працювати в податковій інспекції міста Чернівці. За 8 років (1990-1998) пройшов шлях від старшого інспектора до заступника начальника міської податкової.

Досягнення

Після семи років керівництва Кіцманською РДА (1998-2005), знову повернувся в податкову, очоливши обласну податкову адміністрацію. З 2010 до 2012 року був депутатом обласної ради. У 2012 році Олександр Фищук увійшов до партії «Фронт змін». Був одним з лідерів партії на обласному рівні.

У 2012 році став народним депутатом, перемігши на 202-й виборчій дільниці в рідній області. У парламенті працював у бюджетному комітеті. Через два роки на позачергових виборах до Верховної Ради знову балотувався на тій же дільниці. Але на цей раз перемогти Олександру Фищуку не вдалося.

З лютого 2015 року став губернатором Чернівецької області.

Чутки і скандали

У 2008 році Олександра Фищука зняли з посади головного податківця Чернівців. Однак чиновник був не згоден з таким рішенням керівників Чернівецької області і подав до суду. Феміда зобов'язала повернути Фищука на займану посаду. Сталося це лише через два роки після звільнення.

Начальник Чернівецької митниці Микола Салагор звинуватив губернатора Фищука і його родичів у корупції. У березні 2018 року в приміщеннях брокерських фірм, які пов'язують з родичами Фищука, прокуратура провела обшуки. Сам губернатор дії правоохоронців назвав замовленням своїх політичних опонентів.

Статок і джерела доходів

В Олександра Фищука у власності житловий будинок у Чернівцях, земельні ділянки в Чернівцях і області, автомобіль Opel Combo 2008 року випуску. Згідно з декларацією, яку губернатор Чернівецької області подав 30 березня 2018 року, у його дружини дві земельні ділянки: одна в Чернівецькій, друга - в Тернопільській області.

Основним джерелом доходу у Олександра Фищука є зарплата. За 2017 рік вона склала 316 тисяч гривень, пенсія - 77 тисяч.

Особисте життя і сім'я

Олександр Фищук одружений. Дружину звуть Галина. У Фищук є дочка.

Фото та відео

Дата народження
12 січня 1958
Країна
Україна
Соцмережі