Дата народження
27 червня 1967
Країна
Україна
Соц.мережі
599
Олександр Герега

Народний депутат України VII скликання і VIII скликання від Партії регіонів. Один з нардепів, які голосували за Закони про диктатуру у січні 2014-го. У 2003 році заснував Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр-К» . Сьогодні воно відоме як найбільша в Україні мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр». Одружений. Має сина.

Біографія

Олександр Герега народився в Хмельницькій області в робітничій сім'ї. Закінчив школу в 1984 році і вступив до ПТУ. Після здобуття середньої освіти проходить службу в Радянській Армії. Здобуває вищу освіту у Львівській академії комерції. У молоді роки працює вантажником і в сільському господарстві. Влаштовується експедитором в одну з місцевих баз.

Кар'єра

Олександр Герега починає кар'єру в 1991 році. Торгує сантехнікою і плиткою. Створює свій перший магазин в 1996 році. У грудні 2003 року Герега засновує «Епіцентр» - одну з найбільших мереж супермаркетів у сучасній Україні. Керує мережею гіпермаркетів до 2012 року. Також Олександр Герега обирається президентом Федерації важкої атлетики країни.

Досягнення

Досягнувши успіху в бізнесі, Олександр Герега йде в політику. Вперше потрапить в парламент у 2012 році від «Партії регіонів». Знову стає членом Верховної Ради восени 2014 року. Нині засідає в комітеті з питань податкової та митної політики.

Чутки і скандали

Олександр Герега скандально відомий за голосування за так звані «диктаторські закони» в січні 2014 року. Пізніше політик не голосує за скасування положень, які порушують права людини і основний закон України.

Намагався законодавчо заборонити бойкот українських підприємств після того, як у 2014 році протестувальники блокували точки «Епіцентру» по всій країні на знак обурення діяльністю власників магазину. Тоді охоронці магазинів і найняті «тітушки» також нападали на супротивників чинної влади і учасників «Євромайдану».

Інший великий скандал за участю Олександра Гереги стався восени 2014 року, коли під час передвиборчої кампанії охорона кандидата в члени парламенту побила жителів села Маків. Конфлікт спровокувало нагадування Герезі про те, що він голосував за «диктаторські закони».

Статки і джерела доходів

Олександр Герега не приховує факту того, що є одним із найбільш багатих українців. Крім контрольного пакета акцій «Епіцентру» також володіє компанією «Агрохолдинг». Придбав контроль над Вінницькою агропромисловою групою. Також має акції таких компаній, як Оболонь і Glencore. Має частку в польській компанії Lentex.

Загальний статок Олександра Гереги і членів його сім'ї, з якими він веде бізнес, оцінюється майже в 800 мільйонів доларів.

Разом із дружиною Галиною Олександр Герега задекларував у 2017 році дохід розміром 124 мільйони гривень. Подружжя також має банківські та готівкові заощадження розміром  більш ніж 120 мільйонів гривень.

Гереги декларували 29 земельних ділянок, чотири квартири в Києві і два будинки.

Особисте життя і сім'я

Олександр Герега перебуває у шлюбі з Галиною Герегою. Подружжя має сина Тараса, який вчиться в Швейцарії.

Фото і відео
Дата народження
27 червня 1967
Країна
Україна
Соц.мережі