Дата народження
23 жовтня 1968
Країна
Україна
Соцмережі
235

Олександр Качний

Качний Олександр Сталіноленович: "рибний" король і права рука Юрія Бойка

Качний Олександр Сталіноленович під час керівництва департаментом рибного господарства займався просуванням власного бізнесу в цій сфері. Під час перебування главою Київоблради він став фігурантом декількох антикорупційних розслідувань.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Качний Олександр Сталіноленович народився 23 жовтня 1968 року в місті Ржищів Київської області.

Освіта

Олександр Сталіноленович Качний має дві вищі освіти. У 1993 році він отримав диплом філолога в Миколаївському державному педагогічному інституті. Дипломованим фінансистом Олександр Сталіноленович Качний став після закінчення Міжрегіональної академії управління персоналом у 2001 році.

Олександр Сталіноленович Качний - доктор наук з державного управління.

Сім'я

Молодший брат - Качний Ігор Сталіноленович (1977 року народження) - власник і голова правління спільної норвезько-української компанії ТОВ ТД "Морепродукт", депутат Миколаївської міської ради кількох скликань.

Крім того, брати Качні контролюють півтора десятка компаній, які пов'язані з рибним промислом, серед них: ТОВ "Миколаїврибпром", ТОВ "Будмайстер", ТОВ "Морепродукт-опт", ТОВ "Миколаїв-холод", ВАТ "Фрост", холодильний комплекс в Миколаївському морському торговому порту.

Олександр Сталіноленович Качний одружений. Дружину звуть Людмила Василівна. Вона є кінцевим бенефіціаром і володіє половиною ТОВ "Росток". Підприємство займається видобутком торфу. Згідно з декларацією чоловіка, Людмила Василівна Качна - співробітник ПП Світлична Ю.І.

У пари є двоє дітей: син і дочка.

Кар'єра

Працювати Олександр Сталіноленович Качний почав ще в студентські роки. У 1991 році він влаштувався інженером комплектації на підприємство "Миколаївелектротранс".

З 1995 року протягом наступних десяти років його трудова діяльність була пов'язана з рибним промислом, переробкою, транспортуванням і експортом готової продукції. Олександр Сталіноленович Качний був керівником на підприємствах, пов'язаних з рибним господарством.

У березні 2005 року він стає спочатку заступником, а з липня того ж року головою Державного департаменту рибного господарства Міністерства агропромислової політики України. Цей пост Качний обіймав до літа наступного року.

У 2006 році він обирається до Київської обласної ради за списками Соціалістичної партії. Стає першим заступником облради. Через рік Олександр Сталіноленович Качний пробував з СПУ пройти до парламенту. Але його номер виявився непрохідним.

У 2010 році він вдруге обирається в Київську обласну раду. На цей раз разом з Партією регіонів. 

У травні того ж року Качний стає на чолі облради, якою керує до 22 лютого 2014 року. 

Після розстрілів протестувальників на Майдані, Олександр Качний написав заяву про відставку. Недовгий час з 2014 по 2015 рік був членом політичної ради Партії розвитку України.

На позачергових парламентських виборах в 2014 році він балотується до Верховної Ради за списками "Опозиційного блоку". Але як і за сім років до того, його номер у списку партії виявляється непрохідним. Зате через рік Олександр Сталіноленович Качний переобирається до обласної ради.

Тут він став членом постійної комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.

Олександр Сталіноленович Качний - професор кафедри публічного адміністрування в Міжрегіональній академії управління персоналом.

У 2019 він втретє балотувався до Верховної Ради. На цей раз Качний став народним депутатом. Він йшов тридцять шостим у списку "Опозиційною платформи - За життя".

Компромат

Сайт “Преступности.Нет” зазначає, що під час перебування Олександра Качного головою департаменту рибного господарства при Мінагрополітиці, він займався лобіюванням інтересів фірм, які належали йому і його братові.

Так, при розподілі квот на вилов риби підприємство братів Качних "Дана-Юг" отримало дозвіл, попри порушення термінів подачі заявки. Хоча більше двох десятків інших компаній саме на цій підставі залишилися без дозволів. Це призвело до скандалу і звільнення чиновника.

У 2006 році міністр агрополітики Олександр Баранівський, виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів звинуватив у корупції керівника департаменту рибного господарства. 

Після наради уряд прийняв рішення ліквідувати відомство, на чолі якого стояв Олександр Сталіноленович Качний, а його функції передати структурам в Мінагрополітиці.

Керівника Держдепартаменту рибного господарства звинувачували в тому, що замість державної політики з розведення або переробки риби він займався власним бізнесом. За словами Баранівського, Олександр Качний і члени його сім'ї володіють п'ятнадцятьма підприємствами, які імпортують рибу в Україну.

Громадський рух "Чесно" повідомляє, що за час перебування на посаді голови облради Олександр Сталіноленович Качний став фігурантом декількох антикорупційних розслідувань. 

Так, з дозволу Качного облрада віддала тридцять тисяч гектарів лісу Дніпровсько-Тетерівського лісгоспу поблизу села Сухолуччя у користування громадській організації "Товариство мисливців і рибалок "Кедр". 

Засновниками цієї організації є Юрій Бойко (перший номер у списку ОПЗЖ) і колишнім парламентарям-"регіоналам" Володимиру Демішкану і Сергію Тулубу. Юридична адреса клубу була в селі Нові Петрівці, де знаходиться "Межигір'я".

За інформацією порталу "Антикор", Олександр Сталіноленович Качний є правою рукою глави "Опозиційної платформи - За життя" Юрія Бойка.

Крім того, при керівництві Качного ТОВ "Томиловская дача" отримало в користування на чверть століття мисливські угіддя площею майже п'ять тисяч гектарів на території Білоцерківського району.

Облрада нібито отримав від Держагентства лісових ресурсів матеріали, де говорилося про погодження землевласників і землекористувачів району. Однак це не відповідає дійсності, оскільки ніяких узгоджень власники ділянок, які увійшли в межі переданих фірмі мисливських угідь, не давали. Рішення ради скасували у судовому порядку.

Як зазначає інформаційне агентство "Новини Без Кордонів" Олександр Качний і його брат Ігор під час Євромайдану займалися організацією "тітушок" на Київщині та нібито безпосередньо причетні до розстрілу "Небесної сотні".

Декларація

У березні 2019 року Олександра Сталіноленович Качний опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Київоблради володіє тільки однією квартирою в Києві, площею сто тридцять п'ять квадратних метрів.

Решта нерухомості належить дружині політика. У Людмили Качної є дві земельні ділянки, загальною площею в тисячу двісті квадратних метрів, а також два житлових будинки і два паркомісця в столиці.

Цінного рухомого майна і автомобілів у Олександра Сталіноленович Качного, згідно з декларацією, немає. 

У 2018 році політик не мав власного доходу. Зарплата дружини за рік - сорок п'ять з половиною тисяч гривень.

Банківських рахунків у подружжя Качних теж немає. Готівковими коштами у Олександра Сталіноленович Качного задекларовано вісімдесят тисяч гривень.

Посилання

Сторінка Олександра Сталіноленович Качного в Фейсбук

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=u6pk7JitS5A&t=64s 

Дата народження
23 жовтня 1968
Країна
Україна
Соцмережі