Дата народження
06 серпня 1976
Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Куць

Український політичний військовий командир, генерал-майор, начальник новоствореного Управління Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях. Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

Біографія

Олександр Іванович Куць народився 6 серпня 1976 року в Ростові-на-Дону (Російська Федерація). В Україну Олександр Куць переїхав у середині 1990-х років. Вищу освіту здобув у Національному педагогічному університеті імені Драгоманова. За фахом - викладач всесвітньої історії. Служив в українській армії.

Кар'єра

З 2002 року почав працювати в Службі безпеки України. Спочатку працював на оперативних, а потім на керівних посадах у Києві, Київській і Донецькій областях.

Досягнення

З жовтня 2016 року - генерал-майор СБУ.

З серпня 2017 року - начальник управління СБУ в Донецькій і Луганській областях. За кілька місяців на посаді глави об'єднаного управління Куць заявив про виявлення понад 500 шпигунів в зоні АТО.

20 червня 2018 Кабінет Міністрів України затвердив генерала на посаді Голови Донецької обласної державної адміністрації.

Чутки і скандали

На керівних посадах в СБУ його підлеглими щороку порушувалося до 50 кримінальних справ. Більшість із них були пов'язано з корупцією. У деяких ЗМІ з'явилася інформація, що більшість кримінальних справ були пов'язані з усуненням конкурентів бізнесменів, чиї інтереси захищав сам Куць.

У 2015 році Олександр Куць, виходець з Росії, став керівником Донецької обласного управління СБУ.

За заявою самопроголошеного голови Донецької Народної Республіки Олександра Захарченка, Олександр Куць був керівником ліквідації бойовиків «Гіві» і «Мотороли».

Статки і джерела доходів

Декларації співробітників СБУ засекречені. Але дізнатися про доходи Олександра Куця можна завдяки декларації його дружини. Відповідно до декларації Олени Куць, він з 2002 року володіє квартирою в місті Дніпро, а з 2017 року - квартирою у Львові. У 2017 році Куць придбав собі земельну ділянку в Дніпропетровській області (село Обухівка). Автомобіль SuzukiSX4 Classic придбаний у 2015 році. Зарплата у Куця за 2017 рік склала майже 86 тисяч гривень

Сама Олена Куць володіє четвертою частиною ще однієї квартири в Дніпрі і автомобілем Mitsubishi ASX. У 2017 році вона заробила 135 тисяч гривень.

Особисте життя і сім'я

Олександр Куць одружений.

Олена Куць працює в Апеляційному суді Дніпропетровської області.

У подружжя Куць є син Герман.

Фото та відео


Дата народження
06 серпня 1976
Країна
Україна
Соцмережі