Дата народження
16 травня 1976
Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Лієв

Лієв Олександр Сергійович: заможний ексміністр курортів і туризму АРК тепер допомагає кримчанам із Києва

Лієв Олександр Сергійович - багатодітний батько, який пройшов шлях від слюсаря до власника і керівника великого підприємства, а також зайнявся суспільно-політичною діяльністю, встигнувши попрацювати депутатом і міністром в Кримському уряді, помічником губернатора Чернівецької області та помічником міністра агрополітики.

Біографія

Олександр Лієв народився у травні 1976 року в Республіці Комі. Нині очолює Асоціацію Індустрії Гостинності України, а також керує Кримською правозахисною організацією "20 лютого", про що він вказав на своїй сторінці у Фейсбук.

Сім'я

Одружений, виховує чотирьох дітей: двох дочок від першого шлюбу і двох синів від другого.

Освіта

Першу вищу освіту здобув у Херсонському державному технічному університеті, де вивчав менеджмент організацій, закінчив виш у 2004 році. Через кілька років отримав диплом магістра з держуправління в Національній академії держуправління при Президентові України. Крім того, навчався в Києво-Могилянській бізнес-школі. Має науковий ступінь кандидата наук.

Кар'єра

Після армійської служби Олександр Лієв повернувся на Батьківщину, де спочатку підробляв то слюсарем, то зварювальником. Потім переїхав до Москви, де закінчив річний курс вищої школи бізнесу "Вега". З цими знаннями приїхав до Криму, де отримав роботу замдиректора ПП "Залив".

Отримавши досвід керівника, Олександр Сергійович разом із двома своїми друзями створив своє перше підприємство під назвою "Хімрезерв", яке займалося постачанням за кордон хімічної продукції.

Через кілька років воно було реорганізоване й перейменоване в Кримське НВП "Завод Сиваш", а сам Лієв став там гендиректором. У 2003 році завод викупив основний пакет акцій компанії ВАТ "Бром", де Олександр отримав посаду голови правління.

Справи йшли добре, а сам бізнесмен, познайомившись з деякими впливовими політиками, зайнявся суспільно-політичною діяльністю.

Він приєднався до Народно-демократичної партії і в 2007 році став депутатом кримського парламенту 5-го скликання.

Крім того, незабаром почав поєднувати роботу в Кримській Верховній Раді з роботою помічника губернатора Чернівецької області.

Восени 2010-го Олександр Лієв отримав посаду Міністра курортів і туризму АРК, а через півроку, після призначення нового міністра, став його заступником.

За словами самого політика, після окупації Криму в 2014 році новий уряд запропонував йому залишитися, однак Лієв відмовився і перебрався разом із родиною до Києва.

У 2015-му зайняв посаду радника Міністра аграрної політики, але через рік звільнився за власним бажанням і зайнявся новим проєктом - створенням організації "20 лютого", яка покликана захищати права кримчан.

З літа 2017 року Олександра Сергійович протягом 2 років займав посаду виконавчого директора "Національної громадської телерадіокомпанії України", в якій працював до березня 2019-го.

Декларація

У своїй декларації за 2018 рік ексчиновник вказав зарплату в розмірі понад мільйон гривень. Ще 67 500 гривень заробила його дружина, яка володіє фірмою вартістю понад мільйон гривень.

Незважаючи на те, що дружина Лієва заробляє в рази менше, ніж він сам, за офіційними даними, у червні 2017 року вона придбала квартиру в Києві площею аж 200 кв.м і вартістю 1 мільйон 25 тисяч гривень.

Сам же Олександр будує в Чернівецькій області будинок на 96 кв.м. Раніше у нього був автомобіль VOLKSWAGEN PASSAT CC 2010 р.в., який він продав у 2018 році.

Крім цього, подружжя має чималі заощадження в розмірі 270 400 гривень, 178 400 доларів і 50 євро. Ще 89 тисяч доларів вони комусь позичили.

Дата народження
16 травня 1976
Країна
Україна
Соцмережі