Дата народження
05 лютого 1969
Країна
Україна

Олександр Міщенко

Міщенко Олександр Григорович: головний розподільник київської землі, який захищає сумнівні проєкти

Міщенко Олександр Григорович голова містобудівно-земельної комісії Київради, який "проштовхує" спірні і скандальні детальні плани територій.

Біографія

Міщенко Олександр Григорович народився 5 лютого 1969 року в місті Київ.

Освіта

Олександр Міщенко середню освіту здобув у столичній школі №165. Учасник бойових дій в Афганістані (1987-1989)

У Міщенко два дипломи про вищу освіту: економіста-фінансиста (2010) та інженера-будівельника (2013).

Сім'я

Брат - Сергій Міщенко (1971 року народження) - колишній співробітник генеральної прокуратури, народний депутат п'ятого-восьмого скликань Верховної Ради.

Олександра Міщенка розлучений. У депутата є двоє дітей: Ольга і Марк.

Кар'єра

Закінчивши школу у 1986 році Міщенко влаштувався слюсарем на завод "Арсенал". Тут він працював до свого призову в радянську армію у 1987 році.

Після демобілізації і до 1993 року Олександр був співробітником київського поштамту. Працював водієм.

Вгору кар'єра Міщенко пішла у 1993 році. З того часу Олександр займає виключно керівні посади. До 1997 року він був заступником директора по забезпеченню департаменту торгівлі і продовольства АТ "Укоінвест". Кілька місяців в тому ж 1997 року Міщенко керував продовольчим магазином фірми "РА ТИС інформ".

Протягом наступних півтора року Міщенко очолював спільне підприємство "Укодол". У 1999 році він став приватним підприємцем. До 2007 року Олександр керував приватними комерційними підприємствами.

Потім він очолив комунальне підприємство Дніпровського району столиці - "ФВЦ "Дніпровський". З 2009 року Міщенко обіймає посаду заступника директора в юридичній фірмі "Столична правова фундація". Також він є заступником директора у ТОВ Трикотажний комбінат "Лісова казка" та асистентом на кафедрі в Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Олександр займається громадською діяльністю. Він є заступником голови Спілки ветеранів-"афганців" Солом'янського району столиці, а також благодійної організації "Благодійний фонд інвалідів війни "Інтернаціоналіст".

Він двічі обирався до Київської міської ради. У 2014 році став депутатом від партії "УДАР", через рік він був переобраний як кандидат від "Блоку Петра Порошенка".

Міщенко входить до складу фракції «Солідарність» і є головою постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Компромат

Як зазначає сайт "КиевВласть" Олександр Міщенко, як глава містобудівної комісії часто намагався «протягнути» на засідання Київради сумнівні зміни у детальні плани територій (ДПТ).

Київський депутат разом із "будівельним" заступником голови КМДА Олександром Спасибко вже "вирішили питання" ДПТ "Рибальського острова", давши можливість забудовнику будівництва комерційної нерухомості там, де це суперечить навіть Стратегії розвитку Києва. А в квітні 2017 року Міщенко "проштовхнув" на засіданні Київради сумнівні зміни у ДПТ "Теремки-III" і, одночасно, "хитрим способом", продовжив стару програму оновлення містобудівної документації Києва.

Міщенко можливо сприяв "дерибану" землі київського заводу "АТЕК", у якого частину землі намагався відняти сусідній завод - ТОВ "Ардіс".

Як відзначають у ЗМІ, для цього "Ардіс" підробило техдокументацію і подало до Київради заявку на землевідведення ділянки за адресою вул. Берковецька, 1 площею 0,86 га для реконструкції, експлуатації та обслуговування виробничо-складських приміщень.

Містобудівна комісія, керована Міщенко погодила проєкт рішення Київради №3374 про передачу ТОВ "Ардіс" зазначеної земельної ділянки. У наявності підроблення документів, які чомусь "не помітив" глава містобудівної-земельної комісії Київради Олександр Міщенко.

"Відстояв" київський депутат продовження небезпечного будівництва торгово-розважального комплексу "Оазис" над станцією метро "Героїв Дніпра".

Декларація

У березні 2019 року Олександра Міщенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Київради задекларував одну квартиру у Києві, п'ятдесят відсотків якої належить його синові.

У селі Плесецьке на Київщині у Міщенко є три об'єкти незавершеного будівництва - житловий будинок (256.6 кв. м.), гараж (28 кв. м.) та господарські будівлі (210 кв. м.). У селі Малютянка Київської області у Міщенко є недобудована дача (160 кв. м.).

З цінного рухомого майна київський депутат вказав швейцарський годинник в кількості трьох штук, мисливська зброя, більярд, ікони, меблі нідерландського виробництва, акустична система для будинку, домашній кінотеатр з акустикою.

Міщенко пересувається на Toyota Land Cruiser 200 2011 року випуску. Також йому належить квадроцикл CF-moto вартість, якого вісімдесят тисяч гривень.

Депутату належать сорок сім з половиною відсотків ТОВ "Преміум - Білдінг" (основний вид діяльності - будівництво житлових і нежитлових будівель) та акції ПАТ "Київенерго", Акціонерного товариства інвестиційна компанія "Енерго - Інвест", акціонерного банку "Енергобанк", ВАТ комерційного банку "Інтербанк".

Загальний дохід київського депутата за минулий рік склав майже чотириста п'ятдесят тисяч гривень. Більшу частину з цих коштів - двісті сімдесят тисяч він отримав в якості подарунка від Марії Василівни Голіней.

На банківських рахунках у Олександра Міщенка зберігається чотири сотні сорок чотири тисячі гривень, двадцять шість тисяч доларів і п'ятнадцять з половиною тисяч євро.

Готівковими коштами він задекларував сто дванадцять тисяч доларів, п'ятсот дев'яносто тисяч гривень і п'ятдесят три тисячі євро.

Як кошти, позичені третім особам депутат задекларував сто п'ятдесят п'ять тисяч доларів, триста тисяч гривень і вісімдесят тисяч євро.

П'ятдесят тисяч доларів належать синові Олександра Міщенка. Ці кошти він отримав в якості спадщини.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

E-mail

Youtube

Адреса громадської приймальні: 02094, м.Київ, проспект Юрія Гагаріна, 18 (Дніпровський район), телефон: (044) 337-05-81.

Години прийому: пн-пт 10:00-18:00

Громадська організація, яка виконує функції громадської приймальні: громадська організація «Союз розвитку сучасного мистецтва Дніпровського району м.Києва».

Відео

https://youtu.be/pgP8SaCJHBo 

Дата народження
05 лютого 1969
Країна
Україна