Дата народження
26 лютого 1977
Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Пузанов

Пузанов Олександр Геннадійович: протеже сімейства Льовочкіних і ексзаступник голови КМДА, якого підозрювали в корупції

Пузанов Олександр Геннадійович - однокласник Юлії Льовочкіної, друг її брата Сергія Льовочкіна. Був заступником голови КМДА в 2010-2014 роках. Запам'ятався на цій посаді поборами київських бізнесменів. У 2019 році став народним депутатом з "Опозиційною платформою - "За життя".

Біографія

Пузанов Олександр Геннадійович народився 26 лютого 1977 року в місті Київ.

Освіта

Олександр Геннадійович Пузанов був однокласником Юлії Льовочкіної, сестрою керівника Адміністрації часів Януковича.

Пузанов має юридичну освіту. У 1999 році він закінчив Київський національний економічний університет.

Сім'я

Дружину Олександра Пузанова звуть Олена. Вона за освітою журналіст. Веде на Youtube блог про правильне харчування.

У подружжя Пузанових є дві дочки.

Кар'єра

Трудову кар'єру Олександр Геннадійович Пузанов почав ще студентом. У 1996 році він влаштувався в юридичну фірму.

Через рік після закінчення університету він отримав адвокатське посвідчення. Тоді ж Олександр Пузанов став працювати у банківському секторі. 

Починав як головний юрисконсульт в управлінні кредитної діяльності банку та за три роки (2000-2003) дослужився до начальника юридичного управління. Крім того, був членом правління АКБ "Південкомбанк".

У 2003 році Олександр Геннадійович Пузанов заснував і очолив юридичну фірму "Пузанов та партнери".

З 2006 по 2010 рік він входив до складу Наглядової ради тресту "Київміськбуд-1".

Потім чотири роки обіймав посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації. Був керівником апарату. На цій посаді займався питаннями взаємодії з правоохоронними органами, а також внутрішньої політики, комунальної власності, попередження корупції.

У квітні 2014 року звільнений з посади за власним бажанням. У тому ж році став радником голови правління ПрАТ "Страхова компанія "Українська страхова група".

Олександр Геннадійович Пузанов зайнявся політикою ще в 2006 році. Тоді він балотувався до парламенту за списками партії "Еко + 25%". Однак ця політична сила до Верховної Ради не пройшла.

У шостому скликанні (2007-2012) парламенту Олександр Пузанов на громадських засадах був помічником народного депутата, представниці фракції Партії регіонів Юлії Володимирівни Льовочкіної.

У 2015 році Олександр Пузанов два рази брав участь у виборах: як кандидат у міські голови і як перший номер у списку партії "Опозиційний блок" до Київської міської ради. Однак обидва рази він вибори програв. Був членом Політради, Політ Виконкому і головою Київської міської організації "Опозиційного блоку".

У 2018 році спільно з дружиною заснував і став кінцевим бенефіціаром громадської організації "Патріоти Києва".

У 2019 році Олександр Геннадійович Пузанов взяв участь у позачергових виборах до Верховної Ради. Його прізвище опинилось тридцять другим у списку партії "Опозиційний блок - "За життя". 

За результатами виборів Олександр Пузанов став народним депутатом дев'ятого скликання Верховної Ради.

Компромат

Олександра Пузанова називають другом та ставлеником глави Адміністрації Президента України Віктора Януковича Сергія Льовочкіна. У його сестри Юлії він був помічником у Верховній Раді.

Як зазначає сайт "КиевВласть", під час Євромайдану Олександр Пузанов відповідав за численні судові позови Київської державної міської адміністрації до протестуючих. Пізніше він фактично керував "зачисткою" Євромайдану.

Однак це не завадило команді мера Києва Віталія Кличка в серпні 2014 року серйозно розглядати можливість повернення Олександра Пузанова на посаду керівника апарату КМДА.

Як зазначає сайт "Politrada" Олександр Пузанов на посаді заступника КМДА займався поборами з столичних бізнесменів, встановивши конкретні плани з збору коштів, зобов'язав своїх підлеглих виступати в ролі касирів і брати мзду з підприємців.

Пузанов став творцем корупційної схеми: повернення в комунальну власність відчужених за часів попередників підприємств, об'єктів нерухомості і земельних ділянок.

Власника об'єкту не влаштовувало подібний розвиток подій, і він звертався за роз'ясненнями до представника КМДА, який керував процедурою повернення. Ось тут і підключалися вірні пси Пузанова, які пояснювали власнику, що питання вирішуємо, але це коштує недешево.

Розуміючи з ким має справу, власник об'єкта погоджувався на умови чиновників-вимагачів і виплачував озвучену ними суму. А суми були не малими. За деякі об'єкти Пузанов примудрявся «віджимати» по кілька мільйонів доларів. За вдале проведення «операції» підлеглий залишав собі певний відсоток. Основна ж частина грошей осідала в кишенях Пузанова і Льовочкіна.

Ще на приблизно три мільйони доларів Олександр Пузанов збагатився на зовнішній рекламі. На початку 2012 року був прийнятий закон про зовнішню рекламу, згідно з яким Київ був поділений на зони, від нульової до четвертої.

Нульова зона повинна звільнятися від зовнішніх рекламних носіїв. Через це рекламники повинні були позбутися майже тисячі рекламних місць. Однак якщо бізнесмен заплатив три тисячі доларів, то реклама так і залишалась на своєму місці.

Декларація

Олександр Геннадійович Пузанов не подавав електронних декларацій.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=V4NSkh2zDAU  

https://www.youtube.com/watch?v=OGaOAWJYzb8 

Дата народження
26 лютого 1977
Країна
Україна
Соцмережі