Дата народження
10 серпня 1952
Країна
Росія
Соцмережі

Олександр Романовський

Олександр Романовський: винахідливий майстер кнопкодавства

Олександр Романовський відзначився у восьмому скликанні Верховної Ради тим, що не вказав у декларації про доходи свій бізнес і тим, що кнопкодавив, намагаючись прикривати своє правопорушення портфелем.

Біографія

Олександр Володимирович Романовський народився 10 серпня 1952 року у селі Нексикан Магаданської області (Росія).

Освіта

У 1974 році Олександр Романовський закінчив Запорізький машинобудівний інститут імені В. Я. Чубаря (зараз Запорізький національний технічний університет). Тут він отримав диплом за спеціальністю "Радіоінженер".

Сім'я

Народний депутат одружений. Дружину Романовського звуть Любов. Згідно з декларацією політика, вона пенсіонерка.

Інформації про дітей у подружжя Романовських у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Олександр Романовський працював на різних посадах у ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Хартрон-Юком". Починав свій шлях майбутній парламентарій інженером, а також старшим інженером.

Пізніше Романовський став заступником генерального директора —  директором з економіки, фінансів і маркетингу — начальником управління економіки, фінансів і маркетингу. До листопада 2014 року Дзержинський обіймав посаду генерального директора-головного конструктора підприємства.

Олександр Романовський обіймав посаду віце-президента Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал". Крім того, він є Заслуженим працівником промисловості України.

У 2009 році Романовський отримав орден "За заслуги" III ступеня. Він входить до Ради Торгово-промислової палати України.

У 2014 році Олександр балотувався до Верховної Ради під сімдесят другим номером у списках партії Народний фронт. Присягу народного депутата склав 8 грудня 2014 року. Парламентарій входить до комітету з питань економічної політики.

Народний депутат Романовський — член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань проведення технічної експертизи будівельних робіт і перевірки ефективності використання бюджетних коштів при будівництві мостових переходів через річку Дніпро в місті Запоріжжі.

Також політик входить до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Великобританією, Канадою, Китаєм, Ізраїлем і Норвегією. Політик —  член міжфракційного об'єднання "Україна — космічна держава".

З грудня 2014 року Олександр Романовський відвідав триста шістдесят шість парламентських засідань. На його рахунку дев'яносто один прогул. У комітеті з економічної політики народний обранець відвідав п'ятдесят одне засідання. На семи засіданнях він був відсутній.

Романовський за час роботи в парламенті зробив чотирнадцять депутатських запитів. Найбільше, сім разів, він звертався до керівників центральних органів виконавчої влади, два рази — у Кабінет Міністрів і до генерального прокурора та по одному — до омбудсмена, до комітету з питань охорони здоров'я та у Київську міську державну адміністрацію.

Народний депутат взяв участь в створенні п'ятдесяти дев’яти законопроектів. Дев'ять разів політик виступав у стінах Верховної Ради.

Компромат

Понад півтора десятка разів народний обранець порушував закон у Верховній Раді. Прямо перед камерами журналістів він займався кнопкодавством — голосував за своїх колег по фракції Народного фронту. Часом політик демонстрував чудеса винахідливості заради того, щоб ніхто не побачив його порушень.

Так, 9 лютого 2017 року Романовський приховуючи руку за портфелем, натиснув на кнопку голосування телефоном, а потім іншою рукою натиснув на кнопку сусіднього місця, яке знаходиться праворуч, і у той момент було порожнє.

Журналісти помічали Олександра Романовського на робочому місці в залі засідань парламенту в напівсонному стані. Народний обранець ледь не заснув у Верховній Раді під час розгляду парламентом президентських законопроектів про "реінтеграції Донбасу".

Голосував народний обранець за законопроекти №6688 і №9157, які були спрямовані на обмеження свободи слова в інтернеті і на телебаченні.

У 2014 році політик у своїй декларації про доходи не вказав свій бізнес. Згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України, Романовському належало двадцять п'ять відсотків виробничо-комерційної фірми "Діалето", яка займалася оптовою торгівлею машинами та обладнанням.

Декларація

У березні 2019 року Олександра Романовський подав електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік. Власної нерухомості у парламентарія немає. Двома квартирами в Запоріжжі володіє його дружина. Квартира у двісті дев'ять квадратних метрів була придбана в 2009 році за два мільйони гривень.

За рік до цього Любов Романовська стала власницею квартири майже в сімдесят "квадратів" трохи менше ніж за півмільйона гривень.

Також дружина народного депутата має у власності земельну ділянку шістсот тридцять два квадратних метри. Вона знаходиться у Запоріжжі.

Власного автомобіля у Олександра Романовського та його дружини немає. Натомість народний обранець володіє акціями ПАТ "Хартрон".

Зарплата парламентаря за 2018 рік склала чотириста тридцять дев'ять тисяч гривень. Сто сорок одну тисячу гривень Олександр Романовський отримав у якості пенсії. Триста п'ятдесят шість тисяч — страхові виплати. Сто п'ятдесят три тисячі задекларовано, як кредитна лінія.

Пенсія Любові Романовської склала вісімнадцять з половиною тисяч гривень. Страхових виплат вона отримала на суму в триста сімдесят шість тисяч. Відсотки від банківського вкладу — майже шість з половиною тисяч.

На банківському рахунку у народного депутата є сто двадцять дві тисячі гривень і всього вісімдесят євро. У його дружини у банку зберігається дев'ятсот п'ятдесят доларів і двісті шість тисяч гривень.

Готівковими коштами політик задекларував дві тисячі євро, сорок вісім тисяч доларів і сто двадцять тисяч гривень. "Готівки" у Любові Романівської, згідно з декларацією її чоловіка, немає.

Відео

Дата народження
10 серпня 1952
Країна
Росія
Соцмережі