Дата народження
03 вересня 1955
Країна
Україна

Олександр Сіренко

Сіренко Олександр Олександрович: депутат Київоблради та "вічний" директор "Яготинського маслозаводу"

Сіренко Олександр Олександрович - майже чверть століття керує одним з українських молочних гігантів, вміло підлаштовуючись під кожну владу.

Біографія

Олександр Олександрович Сіренко народився 3 вересня 1955 року у селі Червоне Київської області.

Освіта

Олександр у 1978 році отримав диплом у Київському технологічному інституті харчової промисловості. Потім з 1979 по 1980 рік Сіренко служив у лавах радянської армії.

Сім'я

Олександр Сіренко одружений. Дружину звуть Тетяна. Вона працює у споживчому товаристві "Яготинський хліб" та має частку у статутному фонді (33%) ТОВ "Ласка" (основний вид діяльності - надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

Кар'єра

У 1978 році Олександр влаштувався начальником зміни експериментального виробництва на Яготинський цукровий завод ім. Ілліча. Після демобілізації повернувся на підприємство у якості начальника зміни.

З 1982 по 1989 рік Сіренко був головним інженером хлібохаркомбінату Яготинської райспоживспілки. У 1989 році Олександр працював інструктором організаційного відділу в Яготинському районному комітеті КПУ.

З 1989 по 1992 рік він обіймав посаду заступника директора з будівництва Яготинського маслозаводу. Потім два роки Олександр провів на посаді директора хлібохарчкомбінату Яготинської райспоживспілки. З 1994 року Сіренко очолює "Яготинський маслозавод". За час його керівництва завод став одним з найбільших виробників молочної продукції в Україні.

Також Олександр є радником голови ради директорів ПрАТ "Молочний альянс". Сіренко - власник та кінцевий бенефіціар двох фермерських господарств "Лани Яготинщини" та "Нива Яготинщини".

Олександр має частку у статутному фонді ТОВ "ЮМСІ" (25%) та ТОВ "Орбіта" (25%) - надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

У 2010 році Сіренко став депутатом Київської обласної ради від Партії регіонів. Через п'ять років переобирався вже від партії "Наш край" (округ №53, Яготинський район). 

Депутат - заступник голови комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.

У 2002 році Сіренко отримав звання "Заслужений працівник промисловості України". Він є почесним громадянином міста Яготин Київської області.

Олександр Сіренко вже майже чверть століття очолює "Яготинський маслозавод". У місті Яготин всі знають Сіренко як "тата", який вирішує багато питань.

Однак, як відзначають засоби масової інформації, "він лише найнятий директор, адже основним акціонером маслозаводу є відомий бізнесмен, колишній засновник банку "Аваль", а нині головний акціонер корпорації "Молочний альянс "Федір Шпиг".

За інформацією журналістів, Сіренко вирішив податися у депутати "саме з подачі Шпига". Головний акціонер корпорації "Молочний альянс" дружить з колишнім народним депутатом Ярославом Москаленком, "тому можна сказати, що Сіренко у якійсь мірі відстоює інтереси нардепа".

При цьому, в ЗМІ зазначається, що Сіренко дуже обережно вміє підлаштовуватися під кожну владу. Так, незважаючи на приналежність до партії "Наш край", він всіляко демонстрував за часів Порошенко лояльність президентській вертикалі на Київщині. "Це пояснюється необхідністю збереження умов для ведення бізнесу".

В кінці 2017 року топменеджмент "Яготинського маслозаводу" подавав судовий позов на користувача Facebook Тетяну Чумак. На своїй особистій сторінці у соціальній мережі вона розмістила, за словами компанії, "неправдиву інформацію та відео про якість молока ТМ "Яготинське" 2,6% жиру в упаковці пюр-пак".

Ця інформація набула широкого поширення в Інтернеті, що, як стверджують у компанії, "завдало шкоди репутації бренду".

Директор заводу Олександр Сіренко заявив наступне: "інформація, яка була поширена Тетяною Чумак про якість продукції ВАТ Яготинський маслозавод", сприймається нами як навмисне спланована акція з дискредитації ВАТ "Яготинський маслозавод" з боку конкурентів і, відповідно, умисного приниження ділової репутації добросовісного виробника продуктів харчування".

Однак, як повідомляють представники преси, "крім загроз з боку молочного гіганта, дана історія нічим не закінчилася".

Декларація

У березні 2019 року Олександра Сіренко подав податкову декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат Київоблради задекларував вісім земельних ділянок в Київській області, чотири з яких належать йому та стільки ж він орендує. Сіренко володіє квартирою (169,3 кв.м.) та житловим будинком (148.6 кв.м.) у місті Яготин. Там же знаходиться виробничий комплекс (17817,7), яким депутат володіє на правах спільної власності.

Як об'єкт незавершеного будівництва директор "Яготинського маслозаводу" вказав ще один житловий будинок в селі Тужилів (181,3 кв.м.). Пересувається Сіренко на автомобілі Toyota RAV4 2008 року випуску.

Дружині Олександра належить земельна ділянка (11800 кв.м.) у селі Двірківщина на Київщині та квартира (112 кв.м.) у місті Київ.

За 2018 рік на "Яготинському маслозаводі" зарплата Сіренко склала 2 мільйони. Заробітна плата, отримана у ПрАТ "Молочний альянс" - 373,8 тисячі. За рік у якості пенсії Сіренко отримав 128,8 тисячі. Дивіденди принесли Олександру 83,7 тисячі. Тетяна Сіренко поповнила сімейний бюджет на 120,8 тисячі.

У банку Олександр Сіренко зберігає 117 тисяч гривень. Готівковими коштами він задекларував 37 тисяч доларів.

Посилання

E-mail

Дата народження
03 вересня 1955
Країна
Україна