Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Сирський

Український кадровий військовик, генерал-лейтенант, командувач Операції об'єднаних сил. Пройшов всі командні посади - від командира взводу до заступника начальника Генерального штабу. З 6 травня 2019 року призначений командувачем ООС.

Дата народження: —
Рідне місто: —


Олександр Сирський — одна з найбільш таємничих публічних фігур. Власне кажучи, преса почала активно його обговорювати тільки в травні 2019-го року. Проте журналістам не вдалося з'ясувати інформацію про сім'ю Олександра, встановити дату і місце його народження. Невстановленою залишилася й освіта Сирського. Все ж, подейкують: вона у нього є...

Відомо, що до початку антитерористичної операції Олександр Сирський був командиром 72-механізованої бригади ЗСУ в Білій Церкві. У її складі він дослужився до звання генерал-майора. Пізніше Сирський обійняв посаду першого заступника начальника командного центру ЗСУ. Він відповідав за зв'язки з НАТО.

У 2014-му році, коли почалися бойові дії на Донбасі, Олександр служив начальником штабу АТО, а пізніше очолив антитерористичну операцію. Він брав участь у боях за Дебальцеве.

У травні 2019-го року Президент Петро Порошенко призначив Олександра Сирського командувачем Операції об'єднаних сил на Донбасі. Так він замінив на посаді Сергія Наєва. За словами Порошенка, призначення нового командувача було плановим.

Особисте життя

Олександр Сирський перебуває у шлюбі. Ім'я його обраниці – Тамара Харченко. У подружжя є діти.

Скандали

Як пишуть у російських ЗМІ, чималу частину часу Олександр Сирський проводив у соцмережах Росії. Таким заняттям він захоплювався на службі, правда, ще до початку АТО. Через це у Сирського частенько виникали неприємності на роботі. Крім того, російська преса стверджує, що Олександр Сирський, командуючи операцією в Дебальцевому, зробив безліч професійних помилок. Свою провину він зіпхнув на полковника Віктора Тарана та інших бійців.

У штабі Володимира Зеленського позитивно поставилися до нового командувача. Зокрема, радник Зеленського з питань оборони Іван Апаршин повідомив, що особисто знає Сирського і підтримує його призначення. Разом з тим, Апаршин висловив подив і нерозуміння, чому Президенту Петру Порошенку знадобилося міняти командувача Об'єднаних сил буквально в останні дні свого правління...

Варто відзначити, що після 2016- го року Олександр Сирський став обзаводитися рухомим і нерухомим майном.

Статок

Згідно з декларацією за 2018-й рік, Олександр Сирський заробив 632157 грн. 

Соцдопомога як учаснику АТО принесла йому 6350 грн. Ще 1265 грн Олександр отримав в якості разової фінансової допомоги. Генштаб ВСУ зробив Сирському подарунок на суму 6350 грн.

На банківських рахунках військовий зберігає 177938 грн, в готівці тримає 10000 USD.

Родині Олександра Сирського належать 3 земельні ділянки, квартира в Києві (105,6 м2) і дачний будинок в Шамраївці площею 152,9 м2. Командувач ООС катається на автомобілі «RENAULT MEGANE» 2017-го року випуску.

Фото й відеоКраїна
Україна
Соцмережі