Дата народження
21 лютого 1956
Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Слободян

Слободян Олександр В'ячеславович: "пивний король" України, гендиректор компанії "Оболонь"

Слободян Олександр В'ячеславович - український бізнесмен, який заробляє на виробництві пива. Бувши керівником пивзаводу "Оболонь", він очолює рейтинг підприємців пивобезалкогольної галузі. Крім бізнесу займається політикою, а також володіє однойменним футбольним клубом.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Кар'єра
  4. Компромат
  5. Статки і джерела доходів

Біографія

Олександр Слободян народився 21 лютого 1956 року в Тернополі. 

Сім'я

Одружений, виховав трьох дітей.

Освіта

Отримав інженерно-економічну освіту в Київському технологічному інституті харчової промисловості.

Кар'єра

Після закінчення ВНЗ протягом двох років працював за фахом на Городоцькому цукровому заводі.

У 1980 році влаштувався на завод "Оболонь" інженером-нормувальником. Займаючи різні посади на підприємстві, створив у компанії нормативну базу технічного нормування праці, а також розробив і успішно ввів систему корпоративних заходів, які позитивно вплинули на ефективність виробництва.

У 1989 році Слободян очолив Київське об'єднання з випуску пива, безалкогольних напоїв і мінеральної води, а через пів року віддав всі заводи підприємства членам трудового колективу, які взяли їх в оренду з правом дострокового викупу.

У 1992 році компанія "Оболонь" вийшла зі складу об'єднання і була перереєстрована на ЗАТ, почавши самостійний шлях розвитку.

Протягом 8 років (з 1990 до 1998) Олександр В'ячеславович очолював АТ "Оболонь", двічі обирався головою правління компанії. У 1998 році став президентом "Оболоні", а також власником однойменного ФК.

Називаючи себе патріотом України, бізнесмен не залучав до справи іноземних інвесторів, а також займався політичною діяльністю. Ще в 90-х роках він став головним спонсором партії Народний Рух України, до якої приєднався в 1997-му. Через рік пройшов до Верховної Ради в якості народного депутата III скликання за списками УНП.

У 2002 році став нардепом вдруге, але вже від блоку "Наша Україна". У 2006-му знову балотувався в Раду від УНБ Костенка і Плюща (йшов 3-м у списку), але політсила не набрала достатньої кількості голосів. Втім, вже в 2007-му гендиректор "Оболоні" був втретє обраний депутатом VI скликання від блоку "Наша Україна".

Хоча Слободян більше десяти років знаходився в парламенті, він не дуже-то був активний там. 

За останні 4 роки своєї політичної діяльності бізнесмен подав тільки 4 законопроеєкти, жоден з яких так і не був прийнятий. Деякі експерти кажуть, що політика для Слободяна більше була потрібна для лобіювання своїх інтересів, ніж для реалізації політичних переконань.

Компромат

Хоча сам Олександр Слободян говорив, що для досягнення своїх цілей використовує тільки цивілізовані способи, ЗМІ неодноразово писали про те, що в 90-і роки, коли ринок виробництва слабоалкогольних напоїв тільки починав своє становлення, бізнесмен не завжди йшов дозволеними шляхами. Так, його звинувачували в тиску на конкурентів через прийом невигідних для них законів і постанов.

А нещодавно інтернет облетіла інформація про те, що донецький бізнесмен Павло Малік через суд зажадав від пивоварної компанії Олександра Слободяна понад 40 мільйонів гривень.

Як з'ясувалося, раніше компанія "Оболонь" взяла в банку "Петрокоммерц" кредит на суму 30 мільйонів гривень. Через 2 роки банк поступився правом вимагати виплату підприємству Фінансова компанія "Централ Капітал", яке і стягнуло з "Оболоні" суму за кредитом, а також близько 11 мільйонів гривень в якості накопичених відсотків.

Цікаво, що компанія "Централ Капітал" стала кредитором "Оболоні" якраз тоді, коли Нацбанк взяв "Банк Петрокоммерц-Україна" під свій контроль, ввів тимчасову адміністрацію і через короткий час оголосив недійсність більшості угод. Однак багато позик вже були передані компанії "Централ Капітал", яка належить донецькому бізнесмену Павлу Маліку.

Виходить, що за допомогою даної схеми банк, у якого вже тоді були проблеми з ліквідністю, перестрахувався на випадок свого банкрутства.

У листопаді 2017 року співробітники Фонду гарантування вкладів фізосіб заявили, що з банку "Петрокоммерц" (якраз перед тим, як його оголосили неплатоспроможним) були виведені 700 мільйонів гривень. Як з'ясували слідчі органи, корупційні схеми почали проводитися ще з 2015 року.

Статки і джерела доходів

Олександр Слободян є керівником пивоварної компанії "Оболонь" і дочірніх підприємств, загальну вартість яких він оцінює приблизно в 1 мільярд доларів

На 2010 рік пивзавод бізнесмена входив у 30-ку світових лідерів за обсягами виробництва пива. Крім того, "Оболонь" визнана однією з найпрозоріших компаній в країні (3-е місце за результатами дослідження).

Сам же бізнесмен вже не перший рік входить в список найбагатших українців. У 2011 році журнал "Фокус" оцінив статки Слободяна в 440 мільйонів доларів, віддавши йому 41 місце в своєму рейтингу. У тому ж році "Кореспондент" нарахував у підприємця 45 мільйонів доларів, включивши його в "Золоту сотню". За оцінками "Фокуса", доходи бізнесмена в 2017 році склали 187 мільйонів доларів.

Дата народження
21 лютого 1956
Країна
Україна
Соцмережі