Дата народження
28 березня 1957
Соцмережі

Олександр Співаковський

Біографія

Олександр Володимирович Співаковський (1957 р.н.) виріс в Херсоні. Навчався на фізико-математичному факультеті в Херсонському педагогічному інституті. Потім вступив до КНУ ім. Т. Шевченка. У 2004 році захистив докторську дисертацію в Нацуніверситеті ім. Драгоманова.

Кар'єра

З 1996 року і аж до 2014-го обіймав посаду проректора в Херсонському держінституті. Також працював там завідувачем кафедри інформаційних технологій.

У 2002 році очолив обласну федерацію з шахів в Херсоні.

У 2014-му був обраний народним депутатом, пройшовши до Верховної Ради від БПП.

Досягнення

Народний депутат. Ректор Херсонського держуніверситету. Є чемпіоном Херсонської області з шахів. Чоловік, батько і дідусь.

Чутки і скандали

У 2018 році Співаковський кілька разів потрапляв у скандали, які широко висвітлювалися ЗМІ. Так, на самому початку року депутат припаркував свою машину на стоянці для інвалідів біля супермаркету Епіцентр. Коли підійшли патрульні і зробили зауваження, Олександр Володимирович почав погрожувати їм тим, що подасть скаргу Міністру МВС Арсену Авакову. Сам Співаковський каже, що не встиг він ще припаркуватися, як до нього підійшло аж вісім поліцейських і почали відштовхувати від автомобіля. Навіть протоколу не завели. Сам же знак "для інвалідів" на асфальті він назвав "якимось графіті".

У лютому 60-річний Олександр Володимирович став ректором Херсонського державного університету, зберігши при цьому мандат депутата. Яким чином? А все тому, що співробітники НАЗК вирішили, що депутат може поєднувати дві посади, якщо у вузі буде працювати безкоштовно. Як ми знаємо, доходи політика дозволяють йому легко погодитися на ці умови. А НАЗК - це не НАБУ і не САП, там немає детективів і прокурорів. Тому чиновники і не побачили нічого корупційного в поєднанні ректорської діяльності та депутатської недоторканності.

Ще один скандал відбувся в червні 2018 року. Після декількох погроз, будинок Співаковського хтось навмисне підпалив. В цей час вся сім'я спала всередині. На щастя, прокинулася дружина депутата, яка почула чадний газ. Тієї ночі ніхто не постраждав.

Статки і джерела доходів

За даними декларацій, Олександр Співаковський - людина з достатком. Разом з дружиною Любов'ю він є власником двох будинків в Херсоні і ще двох у області, декількох земельних ділянок та двох престижних іномарок. Загальний дохід подружжя в 2017 році склав близько 4 мільйонів гривень. Крім того, вони мають чималі заощадження - близько 160 000 доларів і 800 000 гривень.

Джерела доходу - зарплати, роялті з авторського права на розробки комп'ютерних програм, дивіденди від акцій у фірмах з комп'ютерних розробок.

Особисте життя і сім'я

Олександр Володимирович одружений, має дітей і онуків.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?v=9BXfyKH8MYw

Дата народження
28 березня 1957
Соцмережі