Дата народження
11 червня 1960
Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Тимошенко

Олександр Тимошенко: чоловік найвпливовішої жінки України і таємний магнат

Олександр Тимошенко - єдиний чоловік найвпливовішої жінки сучасної України. Багаторічний партнер і соратник лідера «Батьківщини» все життя задовольняється другою роллю в парі з Юлією Тимошенко, поступившись їй лідерством в союзі. Багатий і досвідчений бізнесмен, завжди залишається в тіні блискучої жінки.

Біографія

Юлія Тимошенко відома кожному свідомому українцеві і мільйонам іноземців. Однак, її чоловік і партнер по бізнесу відомий, куди меншій кількості людей.

Олександр Геннадійович Тимошенко вкрай рідко з'являється на публіці і майже ніколи не дає інтерв'ю. Не відомо, чи його це бажання залишатися «за лаштунками», чи це вимога його дружини, проте Тимошенко все життя «в тіні» і активно захищає «сімейний тил».

Олександр Геннадійович Тимошенко народився 11 червня 1960 року в Дніпропетровську.

Сім'я

Олександр Тимошенко, біографія якого починає цікавити все більшу кількість людей, є представником елітної радянської сім'ї.

Його батьком є ​​Геннадій Опанасович Тимошенко - відомий партійний функціонер. Пізніше старий батько «першого чоловіка» країни значився директором компанії «Єдині енергетичні системи України».

Його матір'ю є Галина Олександрівна Тимошенко, яка присвятила життя допомозі «сильній» частини своєї сім'ї.

Дружиною Олександра Геннадійовича є Юлія Тимошенко - найуспішніша жінка-політик в історії країни. Міцний шлюб, пізніше трансформується в найуспішніший діловий союз, був укладений 15 вересня 1979 року.

Джерела стверджують, що Олександр і Юлія познайомилися під час навчання в університеті, на літніх канікулах. Молоді амбітні люди працювали вожатими в піонерському таборі, закохалися і вже восени вступили в шлюб.

Олександр Тимошенко і Юлія Тимошенко мають доньку Євгенію, яка зробила їх дідусем і бабусею.

Освіта

Один з найбільш впливових «сірих кардиналів» країни має класичну радянську освіту. Олександр Тимошенко закінчив Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.

Кар'єра і бізнес

Перші гроші Олександр Тимошенко, Вікіпедія якого наповнена численними фактами його біографії, почав заробляти за часів «Перебудови».

Подружжя організувало молодіжний кооператив «Термінал». Пара заручилася підтримкою впливового свекра і організувала в тодішньому Дніпропетровську кінопрокат, а також структуру з організації концертів.

У 1998 році Олександр Тимошенко, чоловік Юлії Тимошенко, а тоді ще «перша скрипка» в їх парі, заснували перший бізнес за 5000 рублів. Гроші були взяті в борг у батька і свекра, який «відбив» інвестиції сповна.

Однак, великі гроші в життя сім'ї Тимошенко прийшли вже після 1991 року. Після розвалу СРСР подружжя заснували Корпорацію «Український бензин».

Вже тоді Олександр переключився на обслуговування бізнесу, а Юлія Володимирівна стала «мозком» їх спільного бізнесу.

Заповзятлива пара за короткий час стала монополістом поставок палива для аграрного сектора. Крім того, сімейний «підряд» почав займатися видобутком каменю, для чого був створений концерн «Сіаль».

У першій половині 90-х років Юлія і Олександр Тимошенко почали співпрацювати з Віктором Пінчуком - другим зятем Другого Президента України Леоніда Кучми. Дніпропетровці створили корпорацію «Співдружність» та почали займатися торгівлею російським газом.

У 1995 році Юлія Володимирівна Тимошенко і Олександр Геннадійович Тимошенко заснували «Єдині енергетичні системи України». Скандальна компанія стала символом корупції в Україні і проіснувала до 2009 року.

В середині-кінці 90-х років «дітище» заповзятливої ​​пари приносило близько 11 мільярдів доларів на рік. «Розквіт» компанії пов'язаний з прем'єрством Павла Лазаренка, який згідно з чутками отримував від Тимошенко «грандіозні» відкати.

«ЄЕСУ» отримали монополію на торгівлю російським газом, а «схеми» її роботи визнані корупційними.

У 1997 році Лазаренко був звільнений Президентом Кучмою, після чого для «ЄЕСУ» настали погані часи. Так, податківці «згадали» про податкову заборгованість майже в півтора мільярда гривень.

У 1998 році компанія була змушена припинити роботу, а сама Юлія Тимошенко пішла в політику, заради захисту капіталів і забезпечення безпеки своєї сім'ї.

Крім скандальної роботи в «ЄЕСУ» Олександр Тимошенко, останні новини про якого пов'язані з виборчою кампанією його дружини, називається також «яєчним королем».

У 2005 році колишній газовий «магнат» відкрив перепелину ферму в селі Новосілки (Київської області). Бізнес був вкрай успішним і приносив «першому чоловікові» країни сотні тисяч доларів на рік.

Однак, основним джерелом прибутку для Тимошенко була компанія «Беютага», якій належали родовища червоного граніту на Дніпропетровщині. Прибуток підприємства обчислюється мільйонами доларів.

Крім того, в 2000-і роки Олександр Геннадійович разом з дочкою тримав мережу кафе і вареничних в рідному Дніпрі.

Чорна смуга в житті подружжя почалася в 2010 році, після програшу на виборах Віктору Януковича. З арештом і засудженням подружжя в 2012 році Олександр Геннадійович був змушений переїхати до Чехії, де йому надали політичний притулок.

У період 2013 - 2014 років Тимошенко організував «Євромайдан» в Празі, а після перемоги «Революції Гідності», Олександр Геннадійович повернувся в Україну. Активно допомагає дружині в політичній кар'єрі і займається бізнесом

Компромат і чутки

Олександр Геннадійович Тимошенко і Юлія Володимирівна Тимошенко є одними з найбільш дискусійних фігур сучасної української історії. Подружжя було фігурантами десятків скандалів, деякі з яких заслуговують на окрему увагу.

В якості директора «ЄЕСУ» звинувачувався в корупційній співпраці з одіозним прем'єр-міністром Павлом Лазаренком. Також Олександр Геннадійович Тимошенко називався причетними до контрабанди енергоресурсів з Росії, податкових махінаціях, виведенні коштів в офшори і шахрайстві.

Вперше в скандал Олександр Тимошенко потрапив в 2000 році. Тоді чоловіка «опального» в той момент політика викликали в Генеральну прокуратуру разом з партнером Валерієм Фальковичем. Їх звинуватили в розкраданні майже мільйона доларів державних коштів при експорті металопрокату до Росії за допомогою їх компанії «Украгротехсервіс».

У 2001 році звинувачення з Тимошенко і його партнера були зняті, а скандальних бізнесменів звільнили з під варти в залі суду.

Тимошенко Олександр Геннадійович також перебував під слідством у Росії. Військова прокуратура країни звинуватила тодішнє керівництво «ЄЕСУ» в дачі хабарів російським чиновникам і нанесення збитку розміром майже 100 мільйонів доларів.

Також джерела стверджують, що Юлія Тимошенко спеціально тримає чоловіка в «тіні». Є інформація, що Олександр Геннадійович є простою і відкритою людиною, що може зашкодити кар'єрі дружини і репутації її політичної партії.

У роки ув'язнення Юлії Володимирівни її чоловік дав одне інтерв'ю, яке дуже не сподобалося її соратникам по партії.

У 2018 році з'явилася інформація про те, що Тимошенко співпрацює з росіянами через кілька своїх фірм, зареєстрованих в Чехії.

Компанії чоловіка екс-прем'єр-міністра заробляє гроші з російським державним підприємством «Севастопольенерго» з окупованого Криму.

Крім того, Олександра Геннадійовича Тимошенко звинувачують у приховуванні своїх чеських активів. Так, в 2018 році лідер «Батьківщини» не вказала у своїй декларації відомості про майно чоловіка за кордоном.

Декларація

Олександр Геннадійович Тимошенко офіційно визнає себе гривневим мільйонером. Так, в декларації подружжя за 2017 рік вказано, що його дохід становить 3,4 мільйона гривень. Також йому належать об'єкти нерухомості, авто і предмети розкоші.

Однак, згідно з даними джерел його активи набагато більші і можуть становити сотні мільйонів доларів.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=9vX7A6mmIqw

Дата народження
11 червня 1960
Країна
Україна
Соцмережі