Дата народження
31 березня 1964
Країна
Україна
Соцмережі
285

Олександр Турчинов

Олександр Турчинов: сірий кардинал і кривавий пастор

Олександр Турчинов ставав об'єктом пильної уваги з боку генеральних правоохоронних органів, коли його політична сила знаходилась в опозиції. Однак всі справи майже відразу закривалися. Декларація політика дуже скромна, однак його родичі мають розкішні особняки.

Біографія

Олександр Валентинович Турчинов народився 31 березня 1964 року в Дніпропетровську.

Освіта

У 1986 році Олександр Турчинов отримав диплом інженера, закінчивши Дніпропетровський металургійний інститут. З 1997 року є доктором економічних наук.

Сім'я

Дружина Ганна Володимирівна Турчинова (уроджена Беліба). Майбутнє подружжя познайомились ще в обкомі комсомолу.

Зараз дружина політика декан факультету природничо-географічної освіти та екології у столичному педагогічному університеті. Попала в скандал, назвавши представників ЛГБТ-спільноти у відхиленні від норми. На думку педагога, ЛГБТ-спільнота фінансується найбагатшими людьми світу від Ротшильдів до Білла Гейтса.

Правозахисники зажадали від адміністрації вишу звільнити Анну Турчинову.

У 1992 році у Турчинових народився син Кирило. Два роки він відслужив в Національній гвардії. У 2018 році став кандидатом наук. Має одну монографію та шість наукових статей.

У 1999 році Олександр Турчинов хрестився і став християнином-баптистом. Проповідує в євангелічній церкві "Слово життя". За це в суспільстві отримав прізвисько Пастор, після початку збройного конфлікту до нього додався епітет - Кривавий. Турчинов з іронією ставиться до свого прізвиська.

Кар'єра

Після випуску з інституту Олександр рік пропрацював на металургійному комбінаті "Криворіжсталь".

Потім до 1990 року він працював в Дніпропетровському обласному комітеті комсомолу. Тут Турчинов завідував відділом агітації і пропаганди.

Він став одним з творців в обкомі Демократичної платформи, яка виступала за оновлення комуністичної партії. За це Олександр був виключений з КПРС.

Після розвалу Радянського Союзу Турчинов пару років займався підприємництвом, а потім очолив один з комітетів в обласній адміністрації.

У 1993 році став радником Леоніда Кучми, коли той очолив уряд.

У 1994 році Олександр Турчинов став одним із творців Всеукраїнського об'єднання Громада. Пізніше її керівником стане Павло Лазаренко. Через чотири роки з цією політичною силою він в перший раз стане народним депутатом.

Через рік після сварки з Лазаренком, Турчинов вийшов з "Громади" і разом з Юлією Тимошенко заснував Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

З 2002 по 2012 рік чотири рази потрапляв до Верховної Ради бувши завжди №2 з "Блоком Юлії Тимошенко".

У 2005 році, з лютого по вересень, керував Службою Безпеки України.

Під час другого прем'єрства Юлії Тимошенко (грудень 2007 - березень 2010), Олександр Турчинов обіймав посаду першого віце-прем'єр-міністра. Протягом тижня (3-11 березня) виконував обов'язки голови уряду.

У 2008 році Турчинов пробував сили на виборах столичного градоначальника, однак за нього проголосувало лише дев'ятнадцять відсотків виборців.

У листопаді 2013 року став одним з лідерів Євромайдану, очолив Штаб національного опору.

22 лютого 2014 року обраний спікером Верховної Ради, а на наступний день, після втечі Віктора Януковича, став виконуючим обов'язки Президента України. На цій посаді пробув до 7 червня.

14 квітня 2014 року підписав указ про початок антитерористичної операції на Сході України.

У 2014 році закінчилась двадцятилітня співпраця з Юлією Тимошенко. Турчинов пропонував створити великий коаліційний блок з "Солідарністю", "Ударом" і ВО "Свободою". Керівником уряду він пропонував зробити Арсенія Яценюка. Тимошенко відмовилася від ролі номер два в майбутній коаліції. Тоді Турчинов пішов з партії, "прихопивши" з собою половину її членів.

У новий парламент він балотувався в списках партії "Народний фронт". Його номер - три. У грудні того ж року Президент Петро Порошенко призначив Турчинова секретарем Ради національної безпеки і оборони.

З 2019 року він координатор "Всеукраїнського Собору" - організації, яка об'єднує протестантів.

Компромат

Кілька разів Турчинов ставав фігурантом кримінальних справ. Але жодне з них ніяких наслідків для політика не мало.

У 2002 році правоохоронці затримали його помічника, якого підозрювали у відмиванні грошей.

Турчинов, використовуючи депутатський мандат, спробував звільнити свою людину. За те, що парламентарій нібито перешкоджав роботі правоохоронців, було заведено кримінальну справу.

Через три роки Турчинов знову опинився в полі зору прокуратури. На цей раз його підозрювали в тому, що він, як глава СБУ, віддав наказ про "прослуховування" журналістів та чиновників.

Як заявив тоді народний депутат - це було справою політичних опонентів. Всі заходи, які проводили представники СБУ під час його керівництва, були в рамках закону.

Турчинова і Тимошенко, в час прем'єрства останньої в 2007-2010 роках, підозрювали в проведенні державних закупівель за не конкурентною процедурою і за завищеними цінами на суму у п'ятдесят два мільярди гривень.

У 2012 році Турчиновим знову "зайнялася" Генеральна прокуратура. Його підозрювали в тому, що під час керування СБУ, він намагався підкупити представників преси шляхом виділення їм відомчих квартир.

Під час початку Євромайдану, за словами Арсенія Яценюка, відомство, яке колись очолював Турчинов, порушило проти нього кримінальну справу в зв'язку зі спробою державного перевороту.

Декларація

У секретаря РНБО завжди відносно скромна декларація. У ній записала тільки його дружина. Однак володіння у його родичів більш ніж розкішні.

У Київській області знаходиться будинок, площа якого тисячу квадратних метрів і ділянка землі в півгектара. Вся ця нерухомість належить компанії "Екостільком". Її кінцевим бенефіціаром є теща політика, яка більшу частину життя працювала на "Південмаші", а потім стала дуже успішним підприємцем. Їй також належить кілька приміщень, мінімальна площа яких двісті квадратних метрів

У тому ж населеному пункті знаходиться і заміський будинок Кирила Турчинова. Його він отримав в подарунок від бабусі - матері Олександра.

Півгектара землі і особняк в селі Лісники знаходиться у власності сестри дружини секретаря РНБО - Раїси Вишневської. Земля впритул знаходиться зі старовинним лісом і існує загроза його знищення.

Згідно з електронною декларацією, яку секретар РНБО подав в 2018 році, власної нерухомості він не має. Квартира в Києві загальною площею в триста вісімдесят квадратних метрів належить Олександрі і Ганні Турчиновим на правах спільної власності.

Квартира подружжям була придбана в 2009 році за два мільйони шістсот тисяч гривень. Крім того, у Турчинових є по одному машиномісцю.

Олександр Турчинов - колекціонер. Він задекларував двадцять сім старовинних священних книг (Біблія, Євангеліє, Трефологіон і інші), годинник і два підсвічники, а також одинадцять картин, в тому числі роботи Марії Приймаченко та Івана Вельца.

Автомобільний парк політика складається з однієї машини, якою він також володіє з дружиною у спільній власності. Toyota Highlander був придбаний в 2013 році. Яка вартість автомобіля невідома. Ці дані Турчинов приховав.

Вказані в декларації і нематеріальні активи: авторські права на монографії, кілька літературних творів, товарних знаків і авторських свідоцтв.

Зарплата політика за рік склала сімсот тридцять одну тисячу гривень. Майже два мільйони доходів - це відсотки від вкладів. Сто сорок дві тисячі гривень заробила Анна Турчинова. Ще шістдесят п'ять тисяч гривень Турчинові отримали в якості страхових виплат.

У Олександра і Ганни Турчинових в банку зберігається п'ятдесят тисяч гривень, майже мільйон доларів і десять тисяч євро. Готівкових коштів - сімсот тисяч доларів, три тисячі євро і сто десять тисяч гривень.

ВідеоДата народження
31 березня 1964
Країна
Україна
Соцмережі