Дата народження
31 березня 1964
Країна
Україна
Соц.мережі
52
Олександр Турчинов

Політик, який тимчасово виконував обов'язки Президента України з 23 лютого по 7 червня 2014 року. З 16 грудня 2014 року обіймає посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Одружений, виховує сина.

Біографія

Олександр Турчинов народжений в Дніпропетровську в 1964 році. Після школи закінчує місцевий Металургійний інститут.

В кінці 80-х працює на заводі «Криворіжсталь». Стає секретарем місцевого відділення комсомолу, проте пізніше був позбавлений партійного квитка.

Кар'єра

На початку 90-х Олександр Турчинов створює агентство «ІМА-прес», видає періодичні видання

У перші роки української незалежності Турчинов активно керує роботами з реформування виробництва в рідному регіоні.

У 1993 році Олександр Турчинов стає радником тодішнього голови уряду Леоніда Кучми.

Є автором ряду книг і сценаріїв на релігійну і філософську тематику.

Досягнення

Стає народним депутатом України в 1998 році. У наступному році створює партію «Батьківщина» разом зі своєю соратницею Юлією Тимошенко.

У 2005 році після перемоги «Помаранчевої революції» стає главою СБУ. Восени йде у відставку. Наступного року Олександр Турчинов знову обирається до парламенту.

В кінці 2007 року призначений на посаду віце-прем'єра в Кабінеті Юлії Тимошенко. Покидає пост в 2010 році після обрання Віктора Януковича.

У період з 2010 по 2014 роки в опозиції до тодішньої влади. У лютому 2014 рік стає спікером парламенту, а після втечі президента - виконуючим обов'язки глави держави.

Влітку 2014 року Олександра Турчинов є співорганізатором партії «Народний фронт», яка займає друге місце на виборах до парламенту. Взимку того ж року стає головою РНБО. Працює на даній посаді і по цей момент.

Чутки й скандали

Олександр Турчинов звинувачувався в незаконному прослуховуванні представників ЗМІ та політичних опонентів під час перебування головою СБУ в 2005 році. Тоді дані звинувачення так і не були доведені.

Також звинувачувався в корупції, будучи членом уряду своєї соратниці - Юлії Тимошенко.

Турчинов також звинувачується в «здачі» Криму і допуску ескалації конфлікту в Донецькій і Луганській областях навесні 2014 року.

В сучасній Україні його заведено пов'язувати з корупційними оборудками в «Укроборонпромі», а також відмиванні грошей на оборонних замовленнях.

Особисте життя і сім'я

Олександр Турчинов є протестантом і проповідує в церкві «Слово життя». Одружений з Ганною Турчиновою. Має сина Кирила, який служив в Нац.Гвардіі та зараз займається науковою діяльністю.

Дата народження
31 березня 1964
Країна
Україна
Соц.мережі