Дата народження
01 травня 1961
Країна
Україна
Соцмережі

Олексій Білий

Білий Олексій Петрович: скандальний соратник Януковича і любитель працювати кулаками

Білий Олексій Петрович на тлі доходів своєї сім’ї виглядає бідним родичем, хоча відправив дитину вчитися до Великобританії за космічну суму. Про нього повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Компромат
 6. Декларація
 7. Посилання

Біографія

Народився 1 травня 1961 року в с. Кам’янка, Апостолівського району, Дніпропетровської області.

Освіта

У 1988 році закінчив Дніпропетровський металургійний інститут за фахом «Хімічна технологія твердого палива».

У 2001 році закінчив Донецький національний університет за спеціальністю «Економіка підприємства».

Сім’я

Дружина – Ірина Павлівна (1971), сини – Олександр (1998), Арсеній (2003), дочка Амелія (2011).

Кар’єра

 • Після служби в армії в 1979-1981 роках почав працювати слюсарем-монтажником на Криворізькому коксохімічному заводі. На цьому підприємстві з 1982 по 1988 рік пройшов ступені начальника виробничої дільниці, старшого майстра, заступника начальника коксового цеху.
 • У 1988-1998 роках працював на Єнакіївському коксохімічному заводі в Донецькій області, обіймав різні посади від начальника коксового цеху до директора підприємства.
 • У 1998-2000 роках обіймає посаду голови наглядової ради Єнакіївського металургійного заводу.
 • У 2000 році призначається на посаду заступника голови Донецької державної обласної адміністрації Віктора Януковича.
 • З 2002 по 2006 рік був генеральним директором ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь».
 • У 2006 році балотується в народні депутати, проходить до парламенту 31 номером за списками Партії регіонів. У Верховній Раді працює головою підкомітету з питань промислової політики Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.
 • У 2007 році знову обирається до Верховної Ради за списками Партії регіонів (33 номер). У парламенті входить до комітету з питань економічної політики (з 12.2007).
 • У 2014 році на парламентських виборах балотувався від Опозиційного блоку, в списках партії йшов 5 номером.

Компромат

Олексій Білий звинувачувався в порушенні вимог фінансового контролю. Навчання його сина в Великобританії коштувало більше, ніж доходи всієї його сім’ї за рік. «Син депутата Олексія Білого Олександр навчається в Abingdon School в Оксфордширі, Великобританія. Рік навчання тут коштує 33000 англійських фунтів стерлінгів. Це майже 55 000 доларів, то 470 000 українських гривень за курсом 8. Ця сума вдвічі перевищує задекларовані депутатом доходи за 2013: 245000 гривень та доходи інших членів його сім’ї – 69 000 гривень».

У 2010 році зазвичай спокійний депутат Олексій Білий брав участь в бійці в стінах Верховної Ради, в ході якої постраждав депутат Олесь Доній. «Як заявив народний депутат Олесь Доній, під час бійки Білий кілька разів його сильно вдарив і покалічив. Сам Білий, перебуваючи в Маріуполі журналістам сказав наступне: “Мені дуже соромно – перед журналістами, рідними, моїми виборцями. Але що робити коли доводи закінчуються? Тоді необхідно використовувати такі методи. Ось уявіть що на вулиці хулігани ображають дівчину і ви повинні її захистити, навіть якщо методи для цього будуть не завжди законні”.

Це тим більше не схоже на Олексія Білого, так як він має репутацію мирної людини і навіть, як пише видання «Лівий берег», міг розрулити будь-який конфлікт між різними політичними і економічними силами. «У Маріуполі, який після входження ММК Ілліча стає вотчиною «ахметовців», Білий також виконує своєрідну роль «третейського» судді, оскільки після переходу «Азовмаша» під крило Юрія Іванющенка, той також цікавиться цим містом. До речі, після покупки Іванющенком «Азовмаша» Білий став першим віце-президентом на цьому підприємстві. По суті, Білому довіряють і Ахметов, і Іванющенко, а тому він і може «розрулити» будь-який конфлікт між групами в Маріуполі».

Декларація

Згідно електронної декларації, за 2018 рік Олексій Білий отримав дохід 511,6 тисяч гривень зарплати нардепа. Доходи його сім’ї від підприємницької діяльності дружини і сина склали 4,9 млн. і 4,8 млн. гривень відповідно, а також ними отримані дивіденди від їх підприємств 2,5 мільйона гривень дружиною і 420 тисяч гривень сином.

Сам Олексій Білий на вкладах в банках тримає 26 тисяч гривень, 124 долари і 9 євро, його дружина – 4,5 тисячі гривень, близько 30 тисяч доларів, 3,3 фунтів стерлінгів. Готівкою задекларовані 1,8 мільйона гривень, 160 тисяч доларів, 40 тисяч фунтів і 25 тисяч євро.

Транспорту у сім’ї немає.

У декларації зазначені квартира площею 273 квадратних метрів в Києві у спільній власності з дружиною, житловий будинок 623 квадратних метрів в селі Романків Київської області, що належить дружині Білого, земельна ділянка 2,1 тисячі квадратних метрів в селі Романків Київської області, що також належить дружині Білого, земельна ділянка в селі Мірчі Київської області на 1000 квадратних метрів.

Також задекларовано годинник івестную брендів, ювелірні вироби, одяг, 5600 акцій ДТЕК “Донецькобленерго.

Білий володіє частками в компаніях «Біла інтеграція», «Камелот», «Тондо -Інвест» та інших.

З 2007 року його компанії в різних тендерах виграли замовлення на 2,566 млрд гривень.

Посилання

Сторінка Олексія Білого у Фейсбуці.

Дата народження
01 травня 1961
Країна
Україна
Соцмережі