Дата народження
08 жовтня 1987
Країна
Україна
Соцмережі

Олексій Федина

Біографія

Олексій Федина - український спортсмен. Виступає в плаванні серед людей з обмеженими можливостями. Народився в 1987 році у Львові. На даний момент постійно проживає і тренується в Запоріжжі. З дитячих років займається плаванням. У 16 років Олексій Федина переходить в категорію спортсменів-паралімпійців. У юнака різко погіршується зір, а вжиті заходи лікування не виправляють ситуацію. Крім кар'єри в плаванні спортсмен зумів здобути вищу освіту, закінчивши Фінансову академію в Дніпрі.

Кар'єра

Олексій Федина стає членом паралімпійської збірної України в 2007 році. Уже в наступному році молодий плавець отримує право представляти країну на Паралімпіаді в Пекіні. Дебютні гри пройшли для спортсмена тріумфально. Так, Олексій Федина виграв відразу ж три золотих медалі - у змаганнях на 200 метрів, 100 метрів і 50 метрів. Крім того, плавець виграє два срібла на дистанціях в 100 метрів у вільному стилі, а також брасом.

Українець повертається на Паралімпійські ігри в 2012 році. На змаганнях в Лондоні Олексій Федина виграє золото на дистанції 100 метрів брасом і бронзу на «400-метрівці» вільним стилем.

Успішно проходять для українського спортсмена Паралімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро. Федина виграє заплив на 100 метрів брасом.

Досягнення

Олексій Федина - один з найуспішніших плавців-паралімпійців в історії. Абсолютний чемпіон Паралімпіад, призер змагань. Визнаний  заслуженим майстром спорту України. За спортивні досягнення нагороджений орденами «За заслуги».

Чутки і скандали

Олексій Федина привернув до себе увагу громадськості в 2016 році. Паралімпійський чемпіон взяв участь в одному з реаліті-шоу на українському телебаченні. Плавець шукав дівчину на проекті, покликаному допомогти знайти «другу половинку» людям з обмеженими можливостями.

Участь спортсмена в скандальному проекті була широко розкритикована. Користувачі соціальних мережах назвали його участь «піар-акцією» і звинуватили в несерйозності.

Поява паралімпійця на телевізійному проекті також викликало обурення у людей з обмеженими можливостями. На думку громадськості, дане шоу принижує людей і стигматизує образ громадян з проблемним здоров'ям.

Статки і джерела доходів

Олексій Федина виграв за роки спортивної кар'єри близько 300 тисяч доларів в якості призових. Також отримує понад 250 тисяч гривень на рік в якості матеріальної підтримки від держави.

Особисте життя і сім'я

Спортсмен постійно живе і тренується в Запоріжжі. Також часто буває за кордоном - на зборах і змаганнях. Олексій Федина був одружений з дівчиною Вірою, проте подружжя розлучилося перед Паралімпіадою 2016 року. На даний момент плавець налагоджує особисте життя і активно зустрічається з різними дівчатами.

Фото і відео

Дата народження
08 жовтня 1987
Країна
Україна
Соцмережі