Дата народження
07 липня 1984
Країна
Україна
Соцмережі
53

Олексій Гончарук

Гончарук Олексій Валерійович: наймолодший в історії України прем'єр-міністр, соратник Зеленського, "дякувавший" Порошенко

Олексій Валерійович Гончарук - глава українського уряду, якого підозрювали у темних справах з продажем землі.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Народився 7 липня 1984 року в місті Городня Чернігівської області.

Сім'я

Олексій Гончарук не афішує своїх родинних зв'язків. У декларації він не відобразив інформацію про дружину і дітей. Однак, як повідомляє сайт "Zik" у нового прем'єр-міністра є дружина, яку звуть Віра. Від шлюбу з нею у Олексія є дочка Марія.

Освіта

Після закінчення середньої школи у рідному місті, Олексій Гончарук перебрався до Києва. Тут він отримав диплом юриста в Інституті права ім. князя Володимира Великого Міжрегіональної Академії Управління Персоналом. Пізніше закінчив Національну академію державного управління при Президентові України.

Олексій Гончарук також проходив навчання у Києво-Могилянській бізнес-школі, Української школи політичних студій та Інституті Аспена.

Олексій Гончарук захистив дисертацію і отримав звання доктора філософії в галузі права.

Кар'єра

Олексій Гончарук працювати почав ще бувши студентом. Він влаштувався молодшим юристом на Городнянському заводі продтоварів. Першу серйозну посаду отримав у київській компанії PRIOR-Invest. Через деякий час він очолив юридичний відділ.

Але надовго на посаді не затримався. У грудні 2007 року Гончарук отримав адвокатське свідоцтво, а в 2008 році, через пів року після призначення, пішов з організації. 

Деякі джерела пов'язують його звільнення зі скандалом, який трапився в кінці того року. У 2009 році почалися серйозні розгляди з приводу продажу землі в селищі Коцюбинське.

У PRIOR-Invest Олексій Гончарук отримав чимало грошей і навичок. Адже вже через два роки він став арбітражним керуючим, засновником і керуючим партнером юридичної компанії «Constructive Lawyers». Її основна спеціалізація - інвестування та фінансування будівництва нерухомості. У 2009 році він став головою організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам».

Після цього Олексій Гончарук став генеральним директором ТОВ «Перша Українська Індустріально-Інвестиційна Компанія», а ще пізніше - головою третейського суду при ВГО «Союз інвесторів України». З вересня 2015 по 2019 рік - очолював Офіс ефективного регулювання (BRDO).

Олексій Гончарук пішов у велику політику у 2014 році. Незадовго до позачергових парламентських виборів він разом з двома десятками однодумців створили партію «Сила людей», головою якої став Олександр Солонтай. 

Політсила брала участь у виборах до Верховної Ради VIII скликання. Однак їй віддали свої голоси всього 0.11% виборців. З чуток, керівництво партії планувало співпрацювати з «Самопомічю» Андрія Садового, але сторони не змогли домовитися.

На початку 2018 року Олексій Гончарук покинув «Силу людей», і через кілька місяців запустив новий проєкт під назвою «Люди важливі». Його новими соратниками стали перший заступник міністра економіки Максим Нефедов, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів, директор Global Office Оксана Нечипоренко, депутат Київради і ресторатор Сергій Гусовський.

Але масової підтримки засновники не отримали. Тому на дострокових виборах до Верховної Ради частина членів балотувалися від «Голосу» і «Слуги народу». Двоє співробітників Гончарука з BRDO потрапили до прохідної частини списку «Слуги»: експерт IT-ринку і ринку мобільного зв'язку Олександр Кубрак (№ 30) і експерт по місцевому управлінню Віталій Безгін (№ 75).

До свого призначення на посаду Заступника голови Офісу президента України Олексій Гончарук встиг ще попрацювати позаштатним радником ексміністра екології та природних ресурсів. Крім того, був радником першого віцепрем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

У 2019 році Володимир Зеленський запросив Олексія Гончарука в свою Адміністрацію Президента, яку незабаром перейменували в Офіс. Призначений заступником голови, він відповідав за блок економічного розвитку і продовження реформ.

21 червня Олексія Гончарука призначили членом Національної інвестиційної ради України та Національної ради з питань антикорупційної політики - дорадчих органів при Президентові України.

29 серпня, на першому своєму засіданні Верховна Рада дев'ятого скликання підтримала призначення Олексія Гончарука на посаду глави уряду. За його кандидатуру проголосували 290 народних депутатів.

Компромат

Скандальна ситуація трапилася з компанією, з якої вчасно втік Гончарук. Prior Invest за словами деяких ЗМІ займалася незаконним продажем землі під Києвом.

Тоді все почалося з селища Коцюбинське. В кінці 2008 року там незаконно було прийнято рішення передати в особисте розпорядження громадянина України ділянки, на якій знаходився ліс першої категорії.

Звичайно, відразу ж після цього землю там почали розпродавати по досить-таки низькими цінами. Фото і посилання на оголошення не залишилося, але якщо вірити джерелам, воно було записано «Терміновий продаж земельних ділянок в смт. Коцюбинське. Поруч є ліс, озеро». Посередником продажу земель виступає фірма Prior Invest ».

Насправді ліс, про який йдеться в оголошеннях, розташований не поруч, а безпосередньо на самій землі. Селищна рада своїм рішенням змінила статус лісу, і він став просто категорією зелених насаджень.

На звернення журналістів прокуратура міста Ірпеня подала в місцевий суд позов про скасування двох рішень сільради, а саме - про самовільне розширення меж селища і про зміну статусу лісу на зелені насадження.

Прокурор міста Ірпеня визнав, що Коцюбинська селищна рада виділила землі, які не є територією селища. Межі селища були змінені незаконно, і своїм рішенням селищна рада порушила норми Земельного кодексу України, уточнив прокурор.

Поки головний скандал, пов'язаний з Гончаруком, - звільнення президентом Агії Загребельської, держуповноваженої Антимонопольного комітету (АМКУ). Вона активно боролася з великими монополіями, політиками і бізнесменами, які за ними стояли.

Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов стверджує, що за цим звільненням стоїть Гончарук. За даними Ніколова, рішення про звільнення Загребельського і ще кількох уповноважених з'явилося в кінці червня - після зустрічі глави АМКУ Юрія Терентьєва з Гончаруком. Саме рішення прийняли з порушенням процедури - без подання прем'єра. Відкритим залишається питання, в чиїх конкретно інтересах це зробили - олігархів або ВП?

Гончарук, за словами анонімного джерела theБабеля, пояснював звільнення тим, що Агія - нібито креатура фігуранта багатьох журналістських розслідувань, депутата Сергія Пашинського. Як доказ заступник голови ОП приводив той факт, що під час Майдану Загребельська була адвокатом близької до Пашинського Тетяни Чорновол. Тепер на місце Загребельської, крім інших, претендує колишня колега Гончарука з BRDO Ольга Нечитайло.

Цю інформацію Гончарук вперше прокоментував theБабелю. Він каже, що до звільнення відношення не має, але за інформацією, якою володіє, вважає його правильним. Розвивати цю тему він відмовився: «Це питання вимагає комплексного пояснення логіки дій президента з приводу АМКУ». Уже після публікації тексту Гончарук заявив, що ніколи не говорив, ніби Загребельського звільнили через її можливих зв'язків з Пашинським, і ця версія - чутки.

Як повідомляють журналісти, Олексій Гончарук зовсім недавно «дякував Порошенку і не розумів« хто такий Зеленський ».

В інтерв'ю проєкту KRYM, записаному 22 квітня, тобто на наступний день після першого туру президентських виборів, Гончарук позитивно відгукувався про правління Петра Олексійовича.

«Не варто забувати, що при Порошенку - добре це чи погано - у нас не було практики друкування грошей для того, щоб закривати якісь дірки. І це досягнення... І це абсолютно точно ми можемо втратити, якщо адміністрація нового президента не зрозуміє, що регулятор повинен бути незалежним», - говорив він.

До досягнень п'ятого президента, він, крім того, зараховував безвіз з країнами ЄС і реформи енергоринку і судів.

Володимира Олександровича він у той час, як свідчать його слова, не розумів і не приймав.

«Ми не розуміємо, хто такий Зеленський, тому отпозиціонуватися до нього неймовірно складно... Якщо ти мені поясниш, хто такий Зеленський, я тобі скажу, як я до нього ставлюся», - не приховував Гончарук.

Ще одне джерело в «ЗеКоманде» говорить, що Гончарук на посаді прем'єра - це поганий знак для олігарха Ігоря Коломойського. Молодий заступник голови ОП до призначення працював радником першого віцепрем'єра Степана Кубіва, який у 2014 році кілька місяців очолював Нацбанк. І сам Гончарук, за словами джерела, «любить команду НБУ», з якою у Коломойського конфлікт через націоналізацію ПриватБанку.

Декларація

У серпні 2019 року Олексій Гончарук опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Прем'єр-міністр вказав дві квартири. Одна, в сімдесят один квадратний метр знаходиться в Чернігові і належить родичу (можливо брату) глави кабінету міністрів - Олегу Валерійовичу Гончаруку.

У Києві Олексій Гончарук винаймає квартиру, площею в сімдесят вісім "квадратів".

Глава уряду має автомобіль Jaguar X-Type 2007 року випуску. Гончарук придбав його в 2011 році. Ціну на машину він не вказав.

Олексію Гончаруку належить третина компанії з нідерландською пропискою Global Health Resolution Participation B.V. Він же є і її кінцевим бенефіціаром.

Дохід від заняття підприємницької діяльності склав 1,789 млн гривень. Ще шістдесят тисяч Олексій Гончарук заробив у громадській організації "Офіс ефективного регулювання".

На банківських рахунках новий прем'єр зберігає сто п'ятдесят вісім тисяч гривень. Готівковими коштами Олексій Гончарук задекларував сто тисяч гривень, вісімдесят чотири тисячі доларів і тридцять шість тисяч євро.

Посилання

Сторінка Олексія Гончарука в Фейсбук

Відео

https://www.facebook.com/aleksey.goncharuk/videos/2132355740203255/ 

Дата народження
07 липня 1984
Країна
Україна
Соцмережі