Дата народження
12 грудня 1977
Країна
Україна
Соцмережі
212

Олексій Каспрук

Каспрук Олексій Павлович: скандальний мер, який “завалив” місто сміттям і заснув в суді

Олексій Павлович Каспрук – глава Чернівців, який запам’ятався сміттєвим скандалом і достроковим звільненням з посади. Про нього повідомляє Політека.

  Біографія

  Народився 6 грудня 1977 року в Чернівцях.

  Сім’я

  Одружений на Антоніні Каспрук – викладачці в Чернівецькому торгово-економічному інституті. Подружжя виховує сина Богдана.

  Освіта

  У 1996 році закінчив Чернівецький індустріальний технікум, отримав спеціальність інженера-механіка.

  У 2003 – Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського торгово-економічного університету, спеціальність – економіка підприємства.

  З 2006 по 2007 рік навчався в Ньюпортській бізнес-академії в Нідерландах.

  Кар’єра

  З 1996 по 2000 го Олексій Каспрук працює інженером, пізніше – економістом, на Чернівецькому хімічному заводі. З 1999 року займався громадською діяльністю. Олексія Каспрука обрали головою обласної організації Української спілки промисловців і підприємців.

  У 2000 році очолив невелику науково-технічну компанію. До 2005 року він встиг побувати керівником і засновником кількох підприємств, що працюють в сфері високих технологій. Деякий час працював викладачем. А з 2006 по 2011 рік був директором комунального підприємства “Містобуд”.

  У листопаді 2007 року він заглибився в політику. Олексій Каспрук став помічником народного депутата від “Партії регіонів” і глави УСПП Анатолія Кінаха. Залишаючись на цій посаді до 2012 року, в 2010-му майбутній мер став депутатом Чернівецької міської ради. Він очолив фракцію “Фронт змін”. Крім того, до 2012 року Олексій Каспрук був радником голови місцевої облдержадміністрації Михайла Папієва.

  Потім два роки допомагав Арсенію Яценюку, який на той момент був нардепом від партії “Батьківщина”. У 2014 році Олексій Каспрук став помічником на громадських засадах Миколи Федорука – народного депутата від “Блоку Юлії Тимошенко”.

  25 травня 2014 року його обрали мером Чернівців. 26 жовтня того ж року пройшов до Верховної Ради від партії “Народний фронт”. Але відмовився від депутатського мандата. У 2015 році його переобрали градоначальником на другий термін. Але 26 липня 2018 Чернівецька міська рада на черговій сесії за результатами таємного голосування прийняв рішення про дострокове зняття Олексія Каспрука з поста мера Чернівців. Чиновник намагається оскаржити рішення в суді. До квітня 2019 року м залишався без офіційного глави. Але в підсумку Олексій Каспрук зміг повернути посаду в судовому порядку.

  Компромат

  Каспрука звинувачують у недбалому ставленні до роботи. Про це стало відомо “Політраді“.

  З понеділка, 14 листопада, на комунальному підприємстві Градострой новий керівник – Іван Гораш. Про це на прес-конференції повідомив заступник Чернівецького міського голови Василь Тимофєєв. Попередній директор підприємства Олексій Каспрук звільнився за власним бажанням. Саме підприємство зараз в скрутному становищі. Влада звинувачує екс-директора в недбалому ставленні до роботи, а сам пан Каспрук (керівник фракції Фронт змін у міськраді) бачить в ситуації політичний підтекст.

  – Сьогодні ми в екстреному порядку вживаємо заходів, щоб врятувати підприємство, забезпечити колектив роботою і вчасною заробітною платою, – сказав Василь Тимофєєв. – І зберегти для міста важливе підприємство, яке дозволяє оперативно виконувати ремонтно-будівельні на об’єктах, які належать до комунальної власності міста. Зате на питання чому Градострой в цьому році не отримав жодного замовлення від міськради, В. Тимофєєв відповів:

  – Міська рада – це не той орган, який повинен кому надавати замовлення. Я чув ці репліки від колишнього керівника і категорично заперечую, щоб хто-небудь з міської ради давав замовлення комунальним підприємства. Там є керівник підприємства, який уклав контракт з керівництвом міської ради тазобов’язаний виконувати умови контракту. І він повинен забезпечити стабільну роботу, прибутковість підприємства, своєчасну виплату заробітної плати.

  – Департаменти міської ради проводять тендери. Наскільки мені відомо,Градострой брав участь в тендері, але вартість, яка була запропонована керівництвом підприємства, була значно вище, ніж у інших претендентів, – повідомив Василь Тимофєєв.

  – Але є безліч об’єктів, які можна було брати без тендера. Але ці об’єкти можна було надавати тим, хто виконає роботу якісно і вчасно. На жаль, Градострой не мав авторитету будівельної фірми, яка б працювала якісно, ​​швидко, прозоро. Фірм в Чернівцях дуже багато, але працюють в основному з тими, які себе нормально на ринку презентують.

  – Василь Трохимович дещо лукавить, коли каже, що міська рада не має нікому давати замовлення, – прокоментував екс-директор Градострой Олексій Каспрук.

  – Насправді вона зараз є одним з найбільших розпорядників коштів. З міського бюджету в цьому році освоєно мільйони гривень на замовлення по ремонту, реконструкції та будівництва, які не потребували проведенні тендерних процедур. Жоден з цих замовлень Градострой не отримав. Кожен раз мені говорили, що роботи немає. Крім того, публічні заяви керівників міської ради про зловживання при будівництві саду на вул. Руській, про нібито порушену проти мене кримінальну справу, повідомлення прес-служби про те, що Градострой неякісно виконує роботи, аж ніяк не сприяли тому, щоб ми працювали з приватними замовниками. Будь-який підприємець не укладатиме договори підряду з підприємством, ситуація на якому невідомо чим закінчиться.

  Олексій Каспрук визнав, що призначення Антоніни Бабюк – його головна кадрова помилка. Мер міста Чернівці заявив, що під час його перебування на посаді він допустив багато помилок. Про це повідомляє «Час», передає “CN Область онлайн“.

  Серед них головні – це кадрові призначення. Адже окремі представники місцевої влади, відверто «плювали на інтереси суспільства».

  «Були і кадрові помилки. Жахливі кадрові помилки, людині не залізеш в душу. Обрання секретарем виконавчого комітету пані Антоніни Бабюк – це біда для Чернівців », – заявив Олексій Каспрук.

  Однак, мер пообіцяв виправити ситуацію. Він уже заявив, що відкрито кілька кримінальних проваджень щодо деяких рішень команди.

  На сесії Чернівецької міської ради сьогодні, 14 травня, депутат Анатолій Чесанов назвав мера Олексія Каспрука «злочинцем», як повідомляє видання “Погляд“.

  – Не брешіть і думайте, що говорите. І пам’ятайте про статтю закону «Про депутатської етики». Де мені бути, не вам вирішувати, – сказав мер.

  Як екс-меру дорога колишня робота: Каспрук заснув під час судового засідання. З Олексієм Павловичем спала його совість – це помітив “Чернівецький промінь“.

  У Чернівцях відбулося чергове засідання у справі поновлення на посаді колишнього мера Олексія Каспрука.

  «Неозброєним оком видно, як колишньому меру дорога колишня робота. Каспрука усунули з формулюванням «за бездіяльність» – ну про що можна говорити, якщо він не діє навіть на власному суді! На судові засідання колишній мер ходить ліниво, і захищається не бий лежачого.

  Вірніше – не бий сплячого. І це не метафора. На власному суді Олексій Павлович заснув – з Олексієм Павловичем заснула його совісті», – зазначає автор і ведучий програми «Репліка» Святослав Вишинський.

  Через невиконаної обіцянки Каспрука Чернівці тонуть в горах сміття. На катастрофу звернуло увагу “Слово і Діло“.

  Новообраний мер Чернівців Олексій Каспрук за перший термін свого мерства так і не ввів європейські технології збору і утилізації сміття.

  Відповідне обіцянку мера Чернівців «Слово і Діло» зафіксувало ще в середині травня 2014 року.

  Каспрука не просто не вдалося ввести європейську систему збору та утилізації сміття, а навіть не вистачило грошей, щоб закупити потрібну кількість сміттєвих баків. Під час першого терміну діючий мер встиг звільнити кількох керівників житлово-ремонтних експлуатаційних підприємств (ЖРЕП), які не встигали прибирати сміття, але це не дало ніякого результату.

  Оригінально аналізує роботу нинішнього мера портал “Слово і діло”, представляючи у вигляді діаграми передвиборні обіцянки мера і вказуючи, що з них вдалося реалізувати, а що ні. Так зазначає рух “Чесно“.

  Згадавши про обіцянки, не можемо залишити без уваги ситуацію з ремонтом однієї з центральних вулиць Чернівців – вулиці Богдана Хмельницького. Фірма, яка повинна ремонтувати цю вулицю, звинувачувала мерію в здирстві відкатів і корупції. Мер Каспрук з приводу ситуації заявив, що комунальники міста власноруч усувати недоліки, а міськрада судитиметься з попереднім підрядником по відшкодуванню завданих збитків. Місцеві жителі обурюються, що влада і чиновники вже не виявляють особливого інтересу та ініціативи, щоб просто швидше завершити роботи.

  Про плани мера, особливо в контексті пільг учасникам АТО, Олексій Каспрук зазначив в ході свого брифінгу перед першим туром: “Ми зробимо все для того, щоб кожен учасник бойових дій отримав в місті Чернівці земельну ділянку абсолютно придатну для житла, щоб були побудовані нові мікрорайони “. Високого резонансу в Чернівцях отримав скандал про неякісні бронежилетах, на купівлю яких міськрада під керівництвом мера Каспрука витратила 350 тис. Грн. зі свого бюджету в 2014 році.

  Декларації

  Олексій Каспрук в декларації за 2014 вказав, що загальна сума його доходу на посаді мера склала 82 487 гривень, Його сімейство (дружина і неповнолітній син) отримали 137 272 гривень. У проміжному фінансовому звіті градоначальник зазначив, що його виборчий фонд склав 169 400 гривень. За словами чиновника, він був сформований за рахунок добровільних внесків фізичних осіб.

  За 2016 рік Олексій Каспрук задекларував 233 446 гривень зарплати. До того ж, мер Чернівців двічі отримував матеріальну допомогу на оздоровлення – 13 426 гривень, і на соціально-побутові питання – 13 239 гривень. Олексій Каспрук є членом і співзасновником двох громадських організацій: ГО “Спільними зусиллями захистимо Чернівці” та Чернівецька обласна асоціація “Техноспорт”, в цих організаціях Каспрук також входить до керівних органів.

  Дружина мера, Антоніна Каспрук, в минулому році за основним місцем роботи отримала 59 085 гривень зарплати, а на роботі за сумісництвом – 13 617 гривень. Також вона отримала відсотки з банківського рахунку в розмірі 7692 гривень та матеріальну допомогу 3555 гривень.

  Згідно з декларацією, Олексій Каспрук і його сім’я не володіє транспортними засобами. З житла він вказав лише квартиру в Чернівцях площею 81 квадратний метр, якою володіє дружина. Нерухомість вона придбала в 2012 році. На той момент її вартість становила 341 811 гривень.

  Каспрук Антоніна також є власником корпоративних прав в колективному підприємстві “Ай Ті ГРУП”, в якому пані Антоніні належить 50%, вартість у грошовому вираженні становить 20000. У декларації також зазначено що дружина мера зберігає в банку 3000 євро .

  У 2018 році Олексій Каспрук додав до списку нерухомості орендований офіс площею 149,6 квадратних метра в Чернівцях, на який витратив 20,4 тисячі гривень. Зарплата мера становила 353 746 гривень. До того ж, він отримав 34 734 гривні соціальної допомоги та цінний подарунок на 153 гривні.

  З усієї родини кошти задекларувала лише Антоніна. А саме – 3 тисячі євро на банківському рахунку.

  Посилання

  Сторінка Олексія Каспрука в соціальній мережі Facebook.

  Дата народження
  12 грудня 1977
  Країна
  Україна
  Соцмережі