Дата народження
29 червня 1954
Країна
Росія
Соцмережі

Олексій Костусєв

Політик, міський голова Одеси (2010-2013). Одружений, троє дітей.

Біографія

Костусєв Олексій Олексійович народився 29 червня 1954 року на острові Сахалін, в місті Невельськ. У дитинстві разом з батьками переїхав до Одеси. Тут закінчив школу й інститут народної освіти. Служив у радянській армії.

Кар'єра

Працювати починав молодшим лаборантом в Одеському національному морському університеті. У 1992 році став завідувачем однієї з кафедр університету. У 1991 році Олексій Костусєв став заступником одного з районних виконкомів Одеси.

В український парламент Олексій Костусєв обирався тричі (1998, 2006, 2007 роки). Уперше політик пройшов за списками блоку «Соціалістична партія України - Селянська партія України». Наступні два рази - як член «Партії регіонів».

З 2001 по 2008 роки і в 2010 році Олексій Костусєв очолював Антимонопольний комітет.

Тричі балотувався на пост глави Одеси, але переміг тільки раз, в 2010 році. Цю посаду обіймав до 2013 року, після чого написав заяву про складення  повноважень мера.

Досягнення

Доктор економічних наук. Автор понад 150 наукових робіт. Написав кілька монографій з політології та економіки, а також науково-популярні книги з історії Одеси.

Чутки і скандали

У 1993 році Олексій Костусєв був одним з ініціаторів надання російській мові офіційного статусу в Одесі.

У 1994 році, програвши на виборах мера Одеси Едуару Гурвіцу, Олексій Костусєв подавав до суду заяву про масові фальсифікації на виборчих дільницях по всьому місту.

У 2010 році Костусєва називали одним із головних супротивників обов'язкового дубляжу художніх фільмів в українських кінотеатрах.

В середині 1990-х років покинув Україну через кілька замахів на його життя.

Будучи міським головою, в 2010 році Костусєв подарував майже 50 соток землі на узбережжі Одеси шістьом близьким до себе людям. Ще через рік одеський аеропорт був переданий у володіння фірмі, яку пов'язували з Олексієм Костусєвим.

Після складання повноважень міського голови Одеси, Олексій Костусєв покинув межі України.

Статок і джерела доходів

Востаннє Олексій Костусєв подавав декларацію у березні 2014 року. Тоді він задекларував шість земельних ділянок, дві квартири, три машини. На рахунках в банках у нього було майже півмільйона гривень.

Зараз за однією інформацією він живе в столиці Великобританії, за іншою - в Латвії. Відомо, що в Лондоні у Костусєва є своя квартира.

Особисте життя і сім'я

Екс-політик був тричі одружений. У першому шлюбі у нього народилося двоє дітей - Олексій і Віола. Дітей назвав на честь батьків. Син Олексій взяв дівоче прізвище матері і пішов по стопах батька. Зараз Олексій Гончаренко відомий український політик, народний депутат. Востаннє, за словами Гончаренка, з батьком він спілкувався в 2009 році.

Від третьої дружини у Олексія Костусєва є дочка Вікторія.

Фото та відео

Дата народження
29 червня 1954
Країна
Росія
Соцмережі