Дата народження
23 березня 1965
Країна
Україна

Олексій Ковальчук

Ковальчук Олексій Андрійович: «шериф» і «актор», що став мером на Тернопільщині

Ковальчук Олексій Андрійович – очільник міста Кременець в Тернопільській області, який близько двадцяти років служив в органах внутрішніх справ і має прізвисько «Шериф», мав постати перед судом за призначення собі премії в 100 тисяч гривень.

Біографія

Олексій Ковальчук народився 23 березня 1965 року в Тернопільській області, Кременецькому районі, селі Куликів. Зараз проживає в місті Кременець.

Освіта

Вищу освіту здобув у Національній академії внутрішніх справ у 1997 році. За фахом юрист. 

Сім'я

Дружина – Ковальчук Ірина Павлівна. Подружжя разом виховує сина Андрія та доньку Галину. Відомо, що син обрав акторську кар'єру і навчається у Львові.

Олексій Ковальчук – творча людина. У Кременці він відомий своїм голосом, він навіть співає в хорі одного з місцевих храмів.

Кар'єра

Відслуживши в армії, Олексій Ковальчук влаштувався в органи внутрішніх справ, де служив цілих двадцять років (1985-2005).

Обраний міським головою Кременця в 2010 році.  Через три роки пішов у відставку за власним бажанням.

 Переобирався на наступний термін у 2015 році. Цю посаду пан Ковальчук обіймає дотепер.

На виборах 2015 року Олексію Ковальчуку протистояли аж два технічні кандидати з таким же прізвищем. Але «Шериф» здобув перемогу.

Компромат і скандали

У 2018 році Олексій Ковальчук знявся в фільмі «Червоний. Без лінії фронту». Йому дісталася епізодична роль прокурора. В одному з епізодів його вбивають. Щоб відзняти цю сцену, знадобилося більше 30 дублів. Це був не перший сценічний досвід мера: ще в дитинстві він потрапив у кадр, коли у його селі знімали документальний фільм.

У 2018 році ЗМІ повідомляли, що пан Ковальчук має постати перед судом через те, що нібито призначив сам собі премію в розмірі 100 тисяч гривень. 

Як пишуть ЗМІ, правоохоронці зненацька завітали до мера, тому він все підписав і визнав свою вину. Також щодо нього порушувалось провадження за фабрикування рішень сесій Кременецької міської ради.

Ковальчук пройшов через різні політичні сили, часто змінював свої погляди. Так, у 2010 році виграв вибори за підтримки партії «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, згодом вступив у партію «Удар» Кличка, а потім у 2015 році балотувався на посаду мера від Блоку Петра Порошенка.

Мера Кременця Олексія Ковальчука пов'язують з колишнім начальником Департаменту держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василем Пісним.

Окрім прізвиська «Шериф», місцеві жителі охрестили мера також «Майором Кишенею» через різні оборудки та шлейф криміналу, який нібито за ним тягнеться.

Сам же Олексій Андрійович впевнений, що за ним «полюють», бо він ні під кого не прогинається.

Також Олексія Ковальчука підозрювали у причетності до зникнення правосекторівця Віталія Коника.

Правосекторівець активно відстоював справедливе розслідування і розгляд справи Олексія Ковальчука у суді, а потім несподівано зник.

На одному з засідань керівників фракцій Кременецької міської ради меру Олексію Ковальчуку депутати подарували мотузку та мило як символічний знак. У такий спосіб депутати висловлювали своє обурення антинародними діями міського голови Кременця.

Декларація

За даними декларації, поданої в 2019 році, Ковальчук Олексій Андрійович має житловий будинок на 46,2 м2 та чотири земельні ділянки загальною площею трохи більше 2 га у селі Куликів Кременецького району.

Дружина Ірина Павлівна має в Кременці житловий будинок на 233 квадрати, дві земельні ділянки загальною площею 1200 м2 і павільйон на 60.1 м2.

Мер має дві автівки: HYUNDAI TUCSON 2011 року випуску та VOLKSWAGEN PASSAT 1990 року випуску.

Річний дохід пана Олексія становив 456 тисяч 444 гривні. Дружина отримала 137 тисяч 805‬ гривень. Також мер декларує дохід доньки – 73 тисячі 340 гривень.

Заощаджень родина, згідно з декларацією, не має.

Відео

https://www.facebook.com/100000313829212/videos/1622790457741399/

Дата народження
23 березня 1965
Країна
Україна