Дата народження
21 червня 1971
Країна
Україна

Олексій Кудрявцев

Кудрявцев Олексій Віталійович: досьє, кар’єра, освіта і компромат на екс-главу ДАБІ України

Кудрявцев Олексій Віталійович: досьє, кар’єра, освіта і компромат на екс-главу ДАБІ України

Олексій Віталійович Кудрявцев – колишній голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України, звільнений після скандального розслідування. Про нього повідомляє Політека.

  Біографія

  Народився в Києві 21 червня 1971 року.

  Освіта

  У 2001 році закінчив Київський міжнародний університет цивільної авіації і отримав диплом бакалавра менеджменту.

  У 2015 році завершив навчання в «Одеської юридичної академії» за спеціальністю «Правознавство».

  У 2018 закінчив Одеську державну академію будівництва та архітектури, отримав спеціальність «Будівництво та громадянська інженерія».

  Кандидат юридичних наук.

  Сім’я </ strong>

  Одружений на Кудрявцевої Олені Михайлівні. Має п’ятьох синів і дочку Розу.

  Олексій Кудрявцев

  Кар’єра

  Про трудовий шлях Олексія Кудрявцева відомо небагато. З 1988 по 1995 рік він працював робітником і займав невисокі посади на підприємствах. У 1995 році раптово став помічником президента Леоніда Кучми, а також очолив компанію “Корн” Лтд”.

  Після бізнесмен на час пішов від політики. До 2012 року він був керівником в комерційних організаціях. Але в 2013 році він знову став помічником “слуги народу”. Правда, на цей раз не президента, а народного депутата Верховної Ради з “Партії регіонів” – відомого музиканта Яна Табачника. Олексій Кудрявцев допомагав іменитому регіоналу близько року

  У 2014 році консультант став главою Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області. А в червні 2015 його призначили Головою ДАБІ України. На цій посаді Олексій Кудрявцев пропрацював до 12 грудня 2018 року, коли Кабінет міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом зі скандалом відправив його у відставку.

  Олексій Кудрявцев

  Компромат

  21 листопада 2018 року по ініціативі Кабміну Національне агентство з питань держслужби у співпраці з МВС і Міносвіти провело щодо Олексія Кудрявцева розслідування. За даними ЗМІ, чиновника запідозрили в наданні фальшивого диплома молдавського університету при влаштуванні на роботу.

  В результаті “главу ДАБІ Олексія Кудрявцева звинуватили в наданні підроблених документів для вступу на посаду”. Агентство відправило запит ректору Технічного університету Молдови Віорел Бостанов в якому поцікавилися, чи був глава ДАБІ випускником вузу.

  І отримали відповідь: “громадянин України Кудрявцев Олексій Віталійович, 21.06.1971 р.н. в період з 1990 по 2017 р не значиться в списках тих, хто закінчив Технічний університет Молдови, диплом про закінчення університету не отримував“. За словами ректора, диплом з вказаним номером “не був виданий”.

  Олексій Кудрявцев

  Як заявив ЗМІ керівник Нацагентства Костянтин Ващенко, Кудрявцев міг використовувати фальшивий документ про вищу освіту “при вступі на посаду директора департаменту ДАБК у Київській області та на посаду глави ДАБК України”. В даному дипломі зазначено профільна спеціальність техніка-будівельника. “А це при розгляді в Кабміні могло бути його конкурентною перевагою”.

  Пізніше генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив Олексія Кудрявцева “в розвитку корупційної вертикалі в галузі будівництва”. Глава Генпрокуратури заявив ЗМІ, що” при Кудрявцева «вартість» введення 1-го метра забудови в експлуатацію тільки в м.Одесі виросла з 5 до 20 доларів”.

  Юрій Луценко наголосив, що голова ДАБІ допустив зростання корупції: «навіть в порівнянні з безпрецедентним розкраданням країни Януковичем хабарі зросли. В Одесі збирали $ 3-5 за квадратний метр для отримання необхідних підписів, а зараз – $ 20. Те ж саме відбувається в усіх містах». Генпрокурор додав, що корупційні схеми працювали саме з подачі глави інспекції: “Кудрявцев почав оформляти для великого бізнесу документи безпосередньо, минаючи “смотрящих” через створену систему “Прозора ДАБІ”.

  Олексій Кудрявцев

  Інсайдер зі столичної юридичної компанії заявив ЗМІ , що за останні півроку своєї роботи в ДАБІ Олексій Кудрявцев відродив корупційні схеми у своєму відомстві.

  «Після впровадження системи« Прозора ДАБІ »корупційні ставки на будівельні дозволу піднялися в кілька разів. Олексій Кудрявцев призначає в обласні підрозділи нових людей для виконання планів збору з забудовників», – повідомив фахівець.

  При цьому глава ДАБІ настільки тиснув на підлеглих, що у тих не виходило “протриматися і місяця на новій посаді до їх затримання на великому хабарі”.

  Щоб уберегти Олексія Кудрявцева від звільнення, депутати подали в Кабмін прохання, яку підписали 37 великих підприємців. Однак журналісти з’ясували, що “24 із забудовників виявилися представниками нелегального бізнесу”.

  Незадовго до звільнення Олексій Кудрявцев потрапив в скандал з журналістами. Під час інтерв’ю він проговорився про схему, “яка може допомогти його підлеглим уникнути перевірки Генпрокуратури”.

  Чиновник розповів наступне: “Під кожним відмовою є підпис конкретного інспектора. До компетенції центрального апарату ДАБІ належить видача документів дозвільного характеру на об’єкти значного класу наслідків СС3, їх кількість невелика, тому легко проконтролювати, як відбуваються дозвільні процедури “. Після цього ряд експертів заявили, ніби “такі дії – це втручання голови ДАБІ в роботу незалежних комісій”.

  Як з’ясували ЗМІ, Олексій Кудрявцев брав участь у виборчих схемах:

  Чумак, який був присутній на вчорашньому координаційній нараді, погодився поступитися своєю округ за включення своєї кандидатури до прохідної частини списку «Батьківщини», поступившись округ Кудрявцеву.

  Кудрявцев ж за це має взяти на себе левову частку витрат на фінансування залишилася президентської кампанії Чумака, який повинен передати свої голоси у другому турі лідеру «Батьківщини» Юлії Тимошенко”.

  Декларації

  Згідно з декларацією , перед звільненням в 2018 році Олексій Кудрявцев отримав зарплату в розмірі 420 803 гривень. За той же період вся сім’я бізнесменів заробила 5 084 036 гривень.

  Чиновник задекларував дорогий одяг і ювелірні вироби: свої і дружини. Так золоті сережки з коштовним камінням, придбані в 2017 році, оцінили в 185 тисяч гривень.

  Олені Кудрявцевої належить легковий автомобіль Porsche Cayenne 2011 року. Згідно з декларацією, Олексій має право ним користуватися.

  З особистих заощаджень колишній керівник інспекції вказав 150 тисяч доларів і 960 тисяч гривень готівкою. Олена Михайлівна зберігає 120 тисяч доларів і 425 тисяч гривень в готівці, а ще 7112 євро і 29429 гривень на банківських рахунках. У сина Олексія на момент складання декларації в банку лежало 14748 гривень.

   

  Дата народження
  21 червня 1971
  Країна
  Україна