Дата народження
06 березня 1965
Країна
Україна
Соцмережі

Олексій Литвинов

Литвинов Олексій Іванович: депутат Харківської обласної ради, якого судять за вбивство

Литвинов Олексій Іванович — підозрюється у тому, що під час масової бійки у селищі Вільшани між місцевими та ромами вбив одну людину.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео 

Біографія

Олексій Іванович Литвинов народився 6 березня 1965 року у селищі Вільшани Дергачівського району Харківської області.

Освіта

Диплом інженера Олексій отримав у російському місті Білгород. Тут він закінчив місцевий технологічний університет ім. В. Г. Шахова.

Литвинов служив у радянській армії. Брав участь у бойових діях в Афганістані.

Сім’я

Олексій одружений. Дружину звуть Валентина. Згідно з декларацією чоловіка, вона займається підприємницькою діяльністю. У Литвинових двоє дітей. Син Андрій з 2015 року голова селищної ради Вільшан. Дочка Олена — депутат Ольшанської селищної ради. У 2017 році була ревізором-інспектором в Державній фіскальній службі.

Кар'єра

Після демобілізації з армії Олексій повернувся у рідне селище та влаштувався на меблеву фабрику. За свою професійну кар'єру Литвинов пройшов шлях від робітника меблевої фабрики до керівника приватної фірми.

У 2002 році Олексій був обраний головою селищної ради Вільшан. Через чотири роки він став депутатом Дергачівської районної ради. У 2010 році Литвинов обійняв посаду заступника голови Богодухівського району (Харківська область). У 2010 році він знову був обраний очільником Вільшан. На цій посаді у 2015 році його змінив син Андрій. З 2016 Литвинов є безробітним.

У 2014 році Олексій балотувався до Верховної Ради по 175-му мажоритарному округу (Харківська область). З результатом в 7,26% Литвинов зайняв четверте місце. У 2015 році Олексій успішно балотувався від партії "Відродження" до Харківської обласної ради.

Він є членом постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування. За Олексієм Литвиновим закріплений Первомайський район Харківської області.

Компромат

У травні 2017 року в селищі Вільшани прямо перед будівлею селищної ради відбулася масова бійка між місцевими жителями та представниками ромської національності. За даними поліції, у зіткненні із застосуванням холодної та вогнепальної зброї брало участь близько двадцяти осіб.

Але з розповідей очевидців, бійка була набагато масштабніше. "У бійці брали участь близько сотні людей — приїжджих циган та місцевих українців". В результаті збройного конфлікту був вбитий пострілом в спину негласний лідер місцевих циган Микола Каспицький.

Причиною масової бійки нібито став конфлікт Руслана Каспицького — сина загиблого з головою селищної ради — Андрієм Литвиновим, який є сином Олексія Литвинова.

"Молоді люди нібито посварилися та побилися, і це змусило батьків втрутитися". Депутат обласної ради та ще три людини були затримані. Сам Олексій свою участь у масовій бійці не визнав. Слідство, ґрунтуючись на показаннях свідків, назвало депутата безпосереднім учасником конфлікту.

Місцеві жителі вийшли на пікет, на захист Литвинова. Вони стверджували, що їх колишній селищний голова не брав в руки зброю. "Сам інцидент інспірований кимось зовні, а роми стали розмінною монетою".

Олексію Литвинову "пред'явили підозру за звинуваченням у хуліганстві із застосуванням вогнепальної зброї. На час досудового слідства Дергачівський районний суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді часткового домашнього арешту.

Пізніше запобіжний захід був посилений: Печерський районний суд Києва змінив домашній арешт на утримання під вартою. Потім Литвинов був відпущений на свободу під особисте зобов'язання.

Розслідуванням займалася полтавська поліція. "Детективи слідчого управління поліції Полтавщини встановили, що фігурант кримінальної справи вбив одного з місцевих ромів, вистріливши йому в спину. Він навмисне організував масові заворушення проти циган і брав в них активну участь”.

По закінченню року справу було передано до суду. Але перше засідання відбулося лише в квітні 2019 року. За словами адвоката потерпілої сторони, "обвинувачувані намагаються затягнути цю справу для того, щоб уникнути покарання".

Представники ромів також стверджували, що з місця злочину зникли гільзи. "Є свідчення свідків, які стверджують, що на місці їх збирала невідома жінка. Зникають з Інтернету і відео, які говорили про нетерпимість Литвинова до ромів".

Декларація

У березні 2019 року Олексій Литвинов опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат Харківської обласної ради не має ніякої власної нерухомості. Зате його дружині належить дві земельні ділянки (1500 та 2665 кв.м.), житловий будинок (370,8 кв.м.), та будівля магазину (84,7 кв.м.) у селищі Вільшани, а також два нежитлових приміщення (2222 кв.м. — селі Перемога та 138,08 кв.м. — у Вільшанах).

Валентина Литвинова володіє легковим автомобілем ВАЗ 212140 2012 року випуску. У 2017 році він обійшовся дружині депутата у 46 тисяч гривень. Їй належить також малолітражний фургон Volkswagen Transporter 2002 року випуску. Олексій з рухомого майна володіє тільки трактором Т-150К.

У якості соціальних виплат Литвинов отримав у 2018 році 2651 гривню. Пенсія склала всього п'ять тисяч. Олексій отримав двадцять тисяч благодійної допомоги від обласної адміністрації. Головним добувачем у родині була Валентина.

Підприємницька діяльність принесла їй 691,7 тисячі гривень. Якийсь "інший дохід" Литвинова отримав від Ольшанської селищної ради. Ця сума у 60,7 тисячі гривень.

Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) депутат Харківської обласної ради в декларації не відобразив.

Посилання

Facebook

Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=GhTHduj3e7Q 

Дата народження
06 березня 1965
Країна
Україна
Соцмережі