Дата народження
06 червня 1966
Країна
Україна

Олексій Мартинов

Олексій Мартинов: найбільш непублічний співвласник групи "Приват"

Олексій Мартинов є одним з найбагатших жителів України. В "Приваті" відповідає за металургійний напрямок. На відміну від своїх партнерів, майже не з'являється на публіці, не дає інтерв'ю, не коментує події. Віддає перевагу провінційному життю у рідному Дніпропетровську.

Біографія

Мартинов Олексій Георгійович народився 6 червня 1966 року в Росії. При цьому, вже довгий час живе і працює в Україні. Спільно з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим є співзасновником фінансово-промислового підприємства "Приват", а також членом наглядової ради "ПриватБанку". Конкурує за багатством лише з Рінатом Ахметовим.

Сім'я

Про особисте життя бізнесмена відомо вкрай мало. За даними відкритих джерел, він одружений (можливо, вдівець). Виховує доньку Ксенію і сина Леоніда.

Освіта

Мартинов навчався в Дніпропетровському державному університеті.

Кар'єра

Свій трудовий шлях бізнесмен починав з роботи в компанії "Фіаніт", де впродовж півтора року працював програмістом - створював системи автоматичного управління.

Оскільки чесна праця не давала великого доходу, Мартинов, як і багато інших підприємців того часу, зайнявся "спекуляцією". Разом з Геннадієм Боголюбовим та Ігорем Коломойським почав торгувати обчислювальною технікою і товарами промислового споживання.

Незабаром, до партнерів приєднався Леонід Милославський. Розпізнавши в четвірці бізнесменів великий потенціал,  Сергій Тігіпко запропонував їм відкрити власний банк. Так, у 1992 році з'явився "ПриватБанк".

Оскільки новостворене підприємство потребувало рясного фінансування, на свої і позикові кошти підприємці почали скуповувати інші активи, серед яких було кілька заправок, два гірничо-збагачувальні комбінати і одна нафтобаза.

У 2000 році співвласники "Привату" провели реорганізацію банку, з моменту якої Олексій Мартинов залишився членом наглядової ради компанії. Крім того, йому належить фірма "Солм ЛТД", яка входить у групу "Приват".

У 2006 році бізнесмен вирішив спробувати себе в політиці. Тоді він висунув свою кандидатуру на пост депутата Дніпропетровської облради від Селянської партії.

Крім підприємницької діяльності мільйонер займається благодійністю. Він входить до опікунської ради Дніпропетровської єврейської громади, якою керує один із "приватівців" Геннадій Боголюбов. На єврейські свята громада фінансує забезпечення пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями Дніпропетровської області безкоштовними продуктами.

Компромат

У 2009 році в мережі розлетілася інформація про те, що багата дочка відомого українського олігарха Олексія Мартинова збила жінку похилого віку, яка в результаті важких травм померла на місці. За даними ДАІ Дніпропетровської області, в момент аварії загибла Любов Темна поверталася додому з нічної зміни. Їй було 62 роки.

Хоча відразу після трагічного ДТП чоловік Тетяни розповів, хто винен у смерті його дружини, правоохоронці не ризикували поспішно звинувачувати єдину дочку впливового бізнесмена в жахливій аварії.

Після ретельної перевірки головний міліціонер області Анатолій Науменко підтвердив, що за кермом помаранчевого джипа марки "Інфініті" під час ДТП дійсно знаходилася 19-річна Ксенія Мартинова.

При цьому, чи порушила дівчина правила дорожнього руху і чи могла б уникнути аварії, в правоохоронних органах не сказали. Відзначили лише, що, швидше за все, справа дійде до суду.

Люди з найближчого оточення бізнесмена говорили, що він сильно переживав з приводу ситуації, що склалася. У самої ж Ксенії діагностували нервовий розлад, і відразу після трагедії доставили в лікарню.

Статки і джерела доходів

Олексій Мартинов разом з іншими "приватівцями" Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим щорічно входить у список найвпливовіших жителів України. Головним напрямком його діяльності вважають металургію, а саме - феросплавний бізнес.

Якщо в 2007 році його статки налічували майже 2 мільярди доларів за версією видання "Кореспондент", то в наступному 2008-му році вони досягли майже 5 мільярдів доларів.

Журнал "Фокус" у 2007-му оцінив капітали бізнесмена в 700 мільйонів доларів. Через рік видання нарахувало у нього 1,3 мільярда доларів.

Не оминули Мартинова і фахівці журналу "Форбс". У 2016 році вони оцінили статки олігарха в 196 мільйонів доларів. Стільки ж нарахували у мільйонера і в 2019 році.

Попри величезне багатство, Олексій Мартинов так і живе в Дніпропетровську, запевняючи, що не має нерухомості в інших містах або країнах.

Дата народження
06 червня 1966
Країна
Україна