Дата народження
12 лютого 1980
Країна
Україна
Соцмережі

Олексій Момот

Момот Олексій Вікторович: мер Вишгорода, який приховав свою судимість

Момот Олексій Вікторович - голова Вишгородської міської ради Київської області, має 8 ранг держслужбовця і судимість.

Біографія

Олексій Момот народився 12 лютого 1980 року в місті  Братськ Іркутської області (Російська Федерація).

Освіта

Здобувши середню шкільну освіту, Олексій йде працювати. Через шість років вступив до Національного лінгвістичного університету в Києві, отримав диплом спеціаліста за фахом "англійська мова та зарубіжна література".

Сім'я

Дружину Олексія звуть Марина. У подружжя є донька.

Кар'єра

Свій трудовий шлях майбутній градоначальник почав слюсарем ремонту обладнання в КМП "Фірма" Рось ". Пропрацювавши два місяці, переходить в ПП "Інга" на посаду фахівця з менеджменту та маркетингу. З 2004 року займається підприємницькою діяльністю, присвятивши їй одинадцять років.

З 2005 року стає лідером громадської організації "Вишгородський форум", яка через тринадцять років припиняє своє існування.

На виборах 2010 року балотувався від "Народної Партії" і був обраний депутатом Вишгородської міської ради Київської області VI скликання.

Через три роки засновує газету "Рідне місто Вишгород" і стає її головним редактором.

У 2015 році на вибори до міської ради йде від партії "Воля", здобувши перемогу обіймає посаду голови Вишгородської міської ради VII скликання.

Компромат

За даними ЗМІ, мер Вишгорода приховав  від виборців свою судимість в автобіографії. Скандал пов'язаний з подіями 1997-1998 рр., коли майбутній глава міста був засуджений за статтею 140 КК (крадіжка з проникненням у житло), отримавши умовний термін три роки позбавлення волі. Через рік отримує за цією статтею п'ять років і відправляється відбувати покарання в Крюківському виправну колонію (Полтавська область).

У 2001 році Момот був звільнений за амністією. Його судимість була погашена і за Законом він мав право обиратися.

Ще один скандал, пов'язаний з ім'ям глави міста, стався в 2016 році.

Мер Вишгорода був звинувачений і затриманий за підозрою в отриманні хабара.

Затримання градоначальника сколихнуло місто. Місцеві жителі вважали, що мер звинувачений несправедливо, а справа сфабрикована. На їхню думку градоначальника хотіли відсторонити від його посади.

Олексій Вікторович стверджував, що на його затримання впливали особи, яким не подобалися дії міської ради, пов'язані з поверненням землі місту.

Незважаючи на обурення місцевих жителів, суд прийняв рішення залишити Момота під вартою на два місяці або внести суму застави в розмірі 5 млн гривень. Після внесення застави главу міста звільнили з СІЗО, а через тиждень Момот був відсторонений від посади.

Через два місяці рішенням Апеляційного суду Києва мер Вишгорода був відновлений на посаді.

Декларація

За даними електронної декларації, у Момота є житловий будинок загальною площею 279 квадратних метрів і квартира площею 60 квадратних метрів. Обидва об'єкти знаходяться в місті Вишгород і задекларовані на самого мера.

Автомобільний парк сім'ї Момот представлений трьома машинами. Toyota Camry 2015 року задекларована на градоначальника. Mitsubishi Colt 2007 року випуску і Fiat Punto 2008 роки випуску задекларовані на дружину мера.

Заробітна плата за основним місцем роботи за рік у Олексія Вікторовича склала 374 тисячі 984 гривні.

Заробітна плата дружини мера і винагороди в загальній сумі склали 795 тисяч 153 гривні.

Готівкові кошти, задекларовані на подружжя, склали 285 тисяч гривень і 190 тисяч доларів США. На банківських рахунках задекларовано суму 209 тисяч гривень.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук Олексія Момота.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=jb_dnGFvnAw

Контакти

Телефон: (04596) 54-203

Електронна пошта: momot@vyshgorod-rada.gov.ua.

Дата народження
12 лютого 1980
Країна
Україна
Соцмережі