Дата народження
08 травня 1981
Країна
Україна
Соцмережі
169

Олексій Потапенко

Музикант, автор пісень, продюсер, сценарист, режисер, телеведучий, тренер з плавання та водного поло, учитель фізкультури

Дата народження: 08.05.1981 р.

Рідне місто: Київ

Справжнє ім'я артиста - Потапенко Олексій Андрійович, також відомий як Аркадій Лайкін і ПТП. Його мати - Людмила, в минулому чемпіонка світу з підводного плавання в естафеті, нині дитячий тренер з плавання, прищепила синові любов до водного спорту. Дитинство Потапа видалося вельми насиченим. У вільний від школи час він займався водним поло і згодом досяг звання майстра спорту.

У шкільні роки Льоша захоплювався музикою, складав і записував пісні. Здобувши середню освіту, Потап вступив до Національного університету фізичного виховання і спорту України за профілем учитель фізкультури / тренер з водного поло. Другу вищу освіту він отримав в Київському національному економічному університеті, спеціальність економіка, підприємницька діяльність і аудит. Отримуючи серйозні знання, Потап грав  у КВК.

Все ж навчання не відняло у нього музику. У 2000-му році Потап стає учасником реп-колективу «ВУЗВ». Через 6 років він залишає групу і створює новий проект разом з Анастасією Каменських. Творчий дует отримав просту назву «Потап і Настя». Олексій виступає не тільки як співак і автор пісень, але також виконує обов'язки продюсера і кліпмейкера. Уже через рік дует отримує головний приз на фестивалі «Нові пісні про головне» за свій суперхіт «Не пара».

У 2011-му році дует записує саундтрек «Викрутаси» до однойменної кінокомедії. Кліп, знятий на цю пісню, стає однією з основних фішок рекламної кампанії фільму.

У 2014-му році «Потапу та Насті» випадає честь виконати гімн Олімпіади в Сочі. В цьому ж році Олексій створює бой-бенд під назвою «Mozgi».

У 2017-му році дует «Потап і Настя» тимчасово заморожується.

Олексій Потапенко також є власником продюсерської агенції «EMPIRE LABEL», а пізніше - «MOZGI Entertainment». Він створює пісні та кліпи для всіх підопічних компанії. У 2012-му році в компанії «MOZGI Entertainment» відкрився новий напрям - «MOZGI Production». Студія займається створенням відеопродукції під керівництвом Потапенка для артистів зі сторонніх компаній. До числа підопічних Потапа відносяться:

• "Потап і Настя";

• Queens & New'Z'Cool;

• "Время и стекло";

• Мішель Андраде;

• Аркадій Лайкін;

• «Mozgi».

Особисте життя

У 1999-му році одружився з Іриною Горовою, фінансисткою, що стала співпродюсером «MOZGI Entertainment». 6-го вересня 2008-го року в родині з'явився син Андрій. У 2014-му році шлюб розпався.

З чуток, у Потапа були романтичні стосунки з Анастасією Каменських.

Скандали

У 2014-му році під час одного з шоу в Росії Потап спустив штани, показавши червоні труси, і подякував публіці за те, що вона приймає українських артистів.

З 2016-му році радикальні активісти спробували зірвати концертне турне, заповнюючи мережу підробленими новинами. В інформаційних повідомленнях розкривалася проросійська позиція популярного дуету. В результаті активісти спробували зірвати виступ «Потапа і Насті» в Миколаєві. Натовп провокаторів зібралася під стінами концертного майданчика з вигуками «Ганьба!». До цього радикальні активісти зірвали концерт дуету у Львові та Луцьку.

Після турне Потап і Настя провели прес-конференцію. В її ході вони повідомили, що не прийняли звання заслужених артистів Росії, а також відмовилися представляти Росію на Євробаченні.

Статок і джерела прибутків

Як розповів сам Олексій Потапенко, у 2016-му році його прибутки склали 6 млн грн. Деякі джерела повідомляють, що реальний статок артиста в кілька разів перевищує задекларовану суму.

Додатковими джерелами доходів артиста служать продюсерський центр «MOZGI Entertainment» і студія «MOZGI Production».

Дата народження
08 травня 1981
Країна
Україна
Соцмережі