Дата народження
02 січня 1956
Країна
Україна
Соцмережі
759

Олексій Вертинський

Народний артист України, актор

Дата народження: 02.01.1956 р.

Рідне місто: Суми

Олексій Вертинський став четвертою дитиною в багатодітній родині.

Театр вабив його ще з ранніх років. У школі він брав активну участь в самодіяльності. Здобувши середню освіту, Олексій Вертинський влаштувався на роботу в місцевий театр. З ним юного актора розлучила армійська служба. Після армії він вступив до Московського естрадно-циркове училища на факультет артиста розмовного жанру. У свої студентські роки Олексій Вертинський підробляв санітаром в дитячій лікарні. Закінчивши училище, Олексій отримав роботу в Новосибірському цирку. Потім артист став директором портового Будинку культури моряків в бухті Врангеля на Далекому Сході. Але акторська діяльність приваблювала Вертинського набагато сильніше.

Незабаром він повернувся до рідного сумського театру, де починав свою акторську кар'єру. Пізніше  Олексій Вертинський перейшов в трупу Закарпатського театру в Ужгороді.

У 1997-му році він став артистом київського Молодого театру.

Завдяки нестандартній зовнішності та унікальній харизмі Олексій Вертинський є дуже затребуваним актором. Незважаючи на те, що йому дістаються другорядні або епізодичні ролі, Олексій Вертинський стає родзинкою постановки. Публіка любить спектаклі за участю цього артиста.

Основним видом діяльності Вертинського є театр, але актор також активно знімається в фільмах. Його дебют в кінематографі відбувся в 1980-му році. Тоді Олексію дісталася роль німецького офіцера в картині «Свадебная ночь». Актор часто знімається в серіалах телеканалу «Україна».

 У 2008-му році на цьому ж каналі він став ведучим шоу «На 10 років молодше». Олексія Вертинського також можна побачити в рекламних роликах.

Артист є володарем численних творчих нагород українських і європейських премій фестивалів.

У 1999-му році він став володарем престижної премії «Київська пектораль». Тоді Олексій Вертинський виграв в номінації «Краща чоловіча роль».

У 2007-му році Олексій був визнаний актором року на українському кінофорумі.

Варто відзначити, що в молоді роки в Олексія було довге волосся. Лисина йому знадобилася для ролі. Нову зачіску оцінили в театрі, тому він вважав за краще більше не міняти імідж.

Актор любить одягатися в строкаті вбрання, тим самим викликаючи неоднозначну реакцію перехожих.

Особисте життя

Олексій Вертинський був 4 рази одружений. Трьома його дружинами були актриси. У другому шлюбі у нього народився син. Подружжя розлучилося, коли хлопчикові було 3 роки. Після розлучення колишня дружина заявила, що зробить все, щоб дитина не знала свого батька. Надалі вона перевела сина на своє дівоче прізвище. Олексію так і не вдалося налагодити зв'язок зі своєю дитиною.

Останньою дружиною стала Тетяна. У шлюбі з нею народилася дочка Ксенія. Згодом вона пішла стопами батька, ставши актрисою. У 2013-му році Олексій Вертинський овдовів. Актор поділився своїми переживаннями, повідомивши, що не бажає жити без коханої Тані. Після її смерті він хотів накласти на себе руки, але близькі допомогли йому впоратися з горем.

Скандали

В інтерв'ю Олексій Вертинський розповідав, що з дитинства мріяв грати в сумському театрі. Але згодом йому довелося перейти в трупу ужгородського театру, а після - київського. Така зміна місць роботи пов'язана зі скандалами, які виникали всередині театрів. Артист зізнався, що його звільняли за аморальну поведінку. Вертинський згадує один з випадків, що став причиною звільнення. Якось раз в дорозі він міцно напився і заснув на полиці. Пізніше з'ясувалося, що до нього видерлась жінка та роздягнула артиста. Після цього випадку вся акторська трупа підписалася під папером, що вимагав вигнати Вертинського з театру.

Перейшовши в трупу київського Молодого театру, Олексій Вертинський побоювався, що «якась падла», якій він не подобатиметься, змусить його «забрати манатки».

Олексій Вертинський зазначає, що в нашому суспільстві незалежність особистості трактується як гріх.

У 2017 році Олексій знявся в кінокартині «Свінгери». На кадрах літній артист з'явився в леопардових стрінгах. Пізніше він заявив, що за це йому не соромно. Актор зазначив, що потрібно відмовлятися від радянської догми, ніби у нас сексу немає. Олексій Вертинський зазначив, що у нього росте внучка, нехай вона знає, що її дід не був цнотливим.

Статок

Інформація про прибутки артиста не представлена ​​в пресі.

Дата народження
02 січня 1956
Країна
Україна
Соцмережі