Країна
Україна

Олена Хоменко

Олена Хоменко - професійна «торговка смертю», що стала емігранткою

Одна з найуспішніших українських менеджерів в іноземному  бізнесі. Олена Хоменко - колишня керівниця компанії «Філіп Морріс Україна», а також Молдови та країн Кавказу. Представниця найбільшого тютюнового конгломерату в світі і головного «торговця смертю». На даний момент українська мільйонерка перекваліфікувалася і вчить лідерству студентів з США і Канади.

Біографія

Олена Хоменко, "Філіп Морріс" якої є одним з найбільш впливових і відомих брендів планети, залишається закритою персоною. Одна з найбільш впливових жінок країни рідко дає інтерв'ю і не любить поширюватися про своє особисте життя.

У своїх рідкісних інтерв'ю Олена Хоменко, біографія якої практично не була ніким досліджена, заявляє, що пройшла довгий і тернистий життєвий шлях. По всій видимості, обставини її життя справили на неї негативний вплив, оскільки її характер став легендою в тогочасній українському корпоративному середовищі. Олену Хоменко відверто боялися підлеглі і не любили конкуренти. Про її особистості і манері роботи в Києві ходили чутки ще кілька років тому.

Однак, особисті якості топ-менеджера не зуміли зашкодити її кар'єрі. Її професіоналізм визнавали навіть прямі бізнес-суперники: "Вона чітко знає політику компанії, принципи ведення бізнесу, у неї є менеджерський досвід - все як годиться. Я б навіть сказав, що вона вишколений управлінець", - заявив неназване джерело з українського бізнесу.

Олена Хоменко народилася в 1968 році в столиці України і є представницею інтелігентної родини. Майбутня мільйонерка була зразковою ученицею і з дитинства відрізнялася старанністю і любов'ю до іноземних мов.

Освіта

Одна з найбільш успішних жінок-менеджерів в історії сучасної України має блискучу освіту. Олена Хоменко закінчила найбільш престижного ВНЗ тодішньої УРСР - столичний університет імені Т. Г. Шевченка. Дівчина отримала диплом як філолог і фахівець з іспанської та англійської мов.

Однак, пізніше Олена Хоменко прийняла рішення отримати додаткові знання, вміння і навички. Бувши успішною бізнес-леді, вона вступила на вечірнє відділення Києво-Могилянської академії, в бізнес-школі якої вивчала маркетинг.

У 2000-х роках вже зріла і успішна жінка знову вирішила «розширити» горизонти і одна з перших українок поступила в University of Chicago Booth School of Business, в якому отримала диплом Executive MBA.

«Програма MBA, допомогла мені структурувати наявні знання і досвід, вивчити фінанси, організацію виробництва, систему мотивації і т. д., Щоб надалі відчувати себе впевненіше на посаді генерального директора великої компанії», - розповідала Олена Хоменко.

Кар'єра

Трудовий шлях Олени Хоменко є прикладом реалізації сценарію «з попелюшки - в принцеси». Майбутня мільйонерка і бізнес-коуч починала в якості звичайного секретаря. Вчорашня студентка, за її словами, працювала в іноземній юридичній компанії зі штатом в 3 людини. Олена Хоменко, Філіп Морріс якої приносив доходи в мільярди гривень, використовувала свої знання в області іноземних мов. Майбутній представник гігантського конгломерату працювала в приймальні. Після Хоменко працювала асистентом одного з керівних партнерів неназваної компанії, однак про особу свого боса і характер роботи сама Олена не розповідає.

Згідно з даними офіційної біографії, Олена Хоменко була перекладачем, а після - очолювала цілий відділ фахівців в даній області. Однак, досягнувши першого успіху, майбутня мільйонерка заявила, що відчула нудьгу і вирішила різко змінити напрямок життя. Вона пішла в декрет вирішила реалізуватися як мати. Хоменко зрозуміла, що її не цікавить юриспруденція і переклади. Вона вирішила різко змінити напрямок життя і роботи і починає торгувати сигаретами.

На роботу в "Філіп Морріс" Олена Хоменко прийшла в 1998 році. Свою кар'єру в «імперії тютюну» вона почала в статусі молодої матері і працювала повний день, доглядаючи за маленькою дитиною.

В «Філіп Морріс» вчорашня перекладачка прийшла на позицію бренд-менеджера. В її підпорядкуванні опинилися 42 людини, а жінка без досвіду в ритейлі була змушена освоювати роботу менеджера відділу продажів в регіонах.

Будувати кар'єру в тютюновій компанії Олені Хоменко довелося з нуля, використовуючи ресурси інших фахівців.

«Неможливо знати все і бути фахівцем у всіх областях. Якщо ви навчитеся розуміти своїх підлеглих, бачити і правильно використовувати їх сильні сторони - ваші можливості безмежні! Керівник, який будує відносини зі співробітниками таким чином, що останні можуть прийти і сказати, що він зробив помилку, доб'ється в житті багато чого! », - розповіла Хоменко.

Офіційна інформація свідчить, що майбутня мільйонерка лише за 12 років своєї роботи в «сигаретному конгломераті» змінила 10 посад. Вона пройшла шлях від менеджера торгових марок до глави компанії в окремих країнах. Олена Хоменко, «Філіп Морріс» якої став для неї «другою домівкою», знала про тютюновий бізнес все. Так, менеджер займалася продажами, маркетингом, рекламою і зв'язками з урядом і медіа.

В ідеалі знаючи іспанську мову, Хоменко працювала на таких екзотичних ринках, як «Філіп Морріс Центральна Америка». Також українка керувала продажем тютюнових виробів в Домініканської Республіки і на Карибах.

Офіційна прес-служба «сигаретної імперії» заявляла, що їх менеджер керувала ринками 26 країн світу. Наприклад, її робота в Центральній Америці була вкрай успішна. Олена Хоменко зуміла збільшити операційний прибуток компанії на 30%.

В «Філіп Морріс» відзначили, що колишній український філолог стала першою нашою співвітчизницею, яка очолила підрозділ такого великого конгломерату.

У 2009 році в кар'єрі Олени Хоменко стався важливий прорив - її призначили генеральним директором компанії «Філіп Морріс Україна», а також країн Кавказу і Молдови.

На момент приходу на посаду компанія була найбільшим дистриб'ютором тютюнової продукції в Україні. «Філіп Морріс» контролював близько третини ринку сигарет в Україні. Олена Хоменко керувала виробництвом і реалізацією мільйонів одиниць продукції під марками «Парламент», «Честерфілд», «Л енд Ем», «Бонд», «Космос», «Ватра», «Президент», «Парламент», «Лідер», «Мальборо»,«Некст» і багатьох інших.

У розпорядженні начальниці виявилася величезна фабрика в Харкові, а також 12 складів з продукцією. На піку існування український підрозділ «Філіп Морріс» випускав 44 мільярди сигарет в рік, що стало своєрідним рекордом.

Під час роботи на посаді Олена Хоменко повинна була збільшити і без того величезну ринкову частку компанії, запустити нові торгові марки і продовжити процес оптимізації виробництва.

На посту глави «імперії смерті» колишній філолог пробула до 2012 року, після чого передала крісло іншому фахівцю. З поста глави «Філіп Морріс» в Україні, Молдові та країнах Кавказу вона потрапляє на інший кінець планети - в Канаду. За океаном Олена Хоменко три роки обіймала посаду віце-президента з маркетингу та продажу в країні «клинового листка».

У 2015 році українка офіційно припиняє кар'єру в тютюновому конгломераті і знову кардинально змінює життя і кар'єру. Олена Хоменко вибирає Канаду в якості нової домівки  і починає займатися викладацькою і тренерською роботою. На даний момент колишній топ-менеджер компанії зі скандальною репутацією стає викладачем Cestar College of Business, Health and Technology в канадському Торонто.

В останні три роки Олена Хоменко екс-керівниця є консультантом в області розвитку лідерства. Вона займається супроводом керівництва комерційних і громадських організацій в сфері побудови команд.

Чутки і скандали

Олена Хоменко не є скандальною фігурою, проте навколо її імені ходило багато чуток. Справжнім шоком для української ділової спільноти став її вихід з «Філіп Морріс Україна». Кадрові перестановки в найбільшій компанії були несподіваними і викликали багато чуток.

Джерела стверджували, що начальство Хоменко не влаштовували її успіхи на посту. Керівництво «імперії смерті» було не задоволене падінням прибутковості підприємства, викликане кризою, зниженням реальних доходів населення і підвищенням вартості тютюнової продукції.

Ходили чутки, що Хоменко намагалася домовитися з керівництвом країни з приводу зниження акцизу на тютюнову продукцію, але тоді дані переговори закінчилися невдало. Також у глави «Філіп Морріс Україна» не вдалося перешкоджати змінам в політиці розміщення реклами тютюнової продукції. Нагадаємо, що на період її роботи в компанії в нашій країні заборонили рекламу сигарет, що «боляче» вдарило по галузі.

Крім того, Хоменко не змогла виправити негативний імідж тютюнової індустрії в Україні. Не дивлячись на поширення куріння в нашій країні, воно продовжує маргіналізуватися, а компанія «Філіп Морріс» у відкриту називається «імперією смерті».

Статки і джерела доходів

Олена Хоменко не розкриває інформації про свої доходи. Однак, експерти заявляють, що за роки роботи в «Філіп Морріс» топ-менеджер стала доларовим мільйонером. Її активи оцінюються в 5 - 7 мільйонів доларів. На даний момент величезні заробітки Хоменко - в минулому. Однак, робота викладача і бізнес-коуча також прибуткова і приносить їй не менше 300 тисяч доларів на рік.

Сім'я і особисте життя

Колишній топ-менеджер «Філіп Морріс» має сім'ю і веде особисте життя, проте не розголошує її деталі. Олена Хоменко перебуває у шлюбі і має кілька дітей. Крім того, топ-менеджер впевнена, що у успішних людей повинна бути не тільки робота, але хобі, особисте життя і сім'я.

«Насичене особисте життя дозволяє зберігати глибину і різноманітність особистості. Дуже важливо мати захоплення та хобі, приділяти їм час і увагу, займатися спортом, цікавитися політичною ситуацією і знати міжнародні новини», - розповідала Хоменко.

https://www.youtube.com/watch?v=naRwUVrZf2E

Країна
Україна