Дата народження
30 липня 1972
Країна
Україна
Соцмережі

Олесь Санін

Український кінорежисер, актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор. Заслужений артист України. Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка.

Дата народження:
30.07.1972 р.
Рідне місто:
Камінь-Каширський (Волинська область)

Справжнє ім'я Олеся – Олександр.

Здобувши середню освіту, Олесь Санін відправився до Києва здобувати професію. Там він вступив до театрального університету ім. І. Карпенка-Карого (КНУТКТ). Спершу він навчався на факультеті акторської майстерності, після – здобув другу вищу освіту за фахом режисера.

Професійне стажування хлопець пройшов в Нідерландах і США.

Свою кар'єру Олесь Санін почав в 1994-му році. Він отримав роботу в українському представництві міжнародної корпорації «Internews Network». У цій компанії Олесь працював до 2000-го року. За цей період він обіймав посади оператора, режисера і керівника департаменту фільмів і телепроектів. Також він став продюсером декількох десятків кінокартин, випущених «Internews Network», «1 + 1», «DALAS studio», «IKON» і багатьма іншими. Олесь Санін працював не тільки над ігровими, але також над документальними фільмами. Серед них як повнометражні, так і короткометражні картини.

Свою першу стрічку він випустив у 1994-му році. Нею став документальний фільм «Матінка Надія». У тому ж році відбулася прем'єра ще однієї документальної стрічки під назвою «Буря».

У 1995-му році Олесь Санін знявся в художній картині. Вона отримала назву «Атентат: Осіннє вбивство в Мюнхені».

У 2003-му році відбулася прем'єра фільму «Мамай». Олесь Санін виступив як актор, сценарист і режисер. Фільм був номінований на «Оскар».

У 2012-му році він представив картину «Матч», яка ілюструє смертельне футбольне змагання між радянськими та німецькими футболістами під час Другої світової війни.

У 2013-му році Олесь Санін став режисером і сценаристом гучної картини «Поводир».
Після він приступив до роботи над художнім фільмом «Довбуш», реліз якої запланований на 2019-ий рік.

Діяльність в кіно Олесь Санін поєднує з музикою. Він грає на бандурі, торбані та колісній лірі.

Він також займається виготовленням музичних інструментів. Олесь входить в організацію «Київський кобзарський цех». У музичному співтоваристві його знають під псевдонімом Олесь Смик.

Особисте життя

Режисер одружений. У пари двоє дітей. Первісток з'явився на світ у 2003-му році, друга дитина народилася через 3 роки.

У 2009-му році родина переїхала до власної квартири. Так само, як і зйомна, в якій Саніни прожили досить тривалий час, квартира розташована в районі станції метро Академмістечко. Олесь похвалився, що їх житлоплоща становить 100 кв. м.

Статок

Точна інформація про доходи режисера відсутня в відкритих джерелах.

Дата народження
30 липня 1972
Країна
Україна
Соцмережі