Дата народження
28 серпня 1958
Країна
Росія
Соцмережі

Павло Маков

Художник, член Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, член Спілки художників України, член-кореспондент Академії мистецтв України

Дата народження: 28.08.1958 р.

Рідне місто: Санкт-Петербург (Росія)

Павло Маков, один з найуспішніших і найвпливовіших діячів мистецтв України, працює в техніці графіки та офорту. Ця техніка відома з XVI століття. Вона являє собою станкову графіку глибокого друку. Найчастіше для створення друкованих форм використовуються дошки. Офорт відносять до різновидів гравюр на металі.

Майбутній художник народився в сім'ї медиків. З ранніх років Павло цікавився образотворчим мистецтвом. Його батьки були дуже раді, що хлопчик сидить за малюванням, а не хуліганить у дворі. З другого класу Паша захопився створенням корабликів з дерева. До такого хобі його привів інтерес до морських подорожей. Але незабаром хлопчикові знадобилися спеціальні інструменти для створення складних моделей. Отримати їх не вдалося. Рішенням проблеми стало малювання. Намалювати мрію фінансово легше, ніж вирізати її з дерева. Після школи Павло Маков вирішив вступити до художнього училища. Батьки негативно поставилися до вибору сина, але він не змінив свого рішення.

Щоб осягнути образотворче мистецтво, Павло Маков інвестував багато часу і коштів у свою освіту. Він закінчив Кримське художнє училище, Академію мистецтв (Санкт-Петербург) і Харківський художньо-промисловий інститут.

Деякий час художник працював вантажником в Сімферополі.

У 1988-му році Павло Маков отримав свою першу нагороду. Нею стала заохочувальна премія на виставці-конкурсі пам'яті Володимира Ненадо. Подія проходила в Харкові. З того часу значно поповнилася низка заслуг видатного художника.

На рахунку Макова понад 100 виставок за кордоном і 30 персональних експозицій.

Роботи Павла Макова знаходяться в Музеї Вікторії та Альберта (Лондон), Метрополітен-музеї (Нью-Йорк), Національній Галереї (Вашингтон), Національній галереї Угорщини (Будапешт), Національному художньому музеї України (Київ), Державній Третьяковській галереї (Москва), а також у багатьох інших музеях світу і в приватних колекціях.

Картини Павла Макова продаються на багатьох світових аукціонах.

Знаменитий художник часто дає майстер-класи, переважно в Києві.

Павло Маков живе в Харкові.

Статок

Павло Маков є одним з найдорожчих художників України. Вартість його картини коливається в межах 20 тис. USD.

У 2009-му році картина «Наша скатертина» пішла з аукціону «Sotheby's» за 10 тис. USD.

Дата народження
28 серпня 1958
Країна
Росія
Соцмережі