Дата народження
06 червня 1965
Країна
Україна
Соцмережі
1113

Павло Рябікін

Рябікін Павло Борисович: голова аеропорту "Бориспіль" з зарплатою у пів мільйона гривень на місяць

Рябікін Павло Борисович — бувши заступником у Кличко, виділяв самому собі землю та допоміг отримати її опальному Льовочкіну; на посаді голови аеропорту "забув" задекларувати майно та корпоративні права на 10,6 мільйона гривень.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Компромат
 6. Декларація
 7. Посилання
 8. Відео

Біографія

Павло Борисович Рябікін народився 6 червня 1965 року в Києві.

Освіта

Павло за освітою юрист. Диплом він отримав у Київському університеті імені Тараса Шевченка (1989). Там же закінчив аспірантуру (1992). Рябикин стажувався в університетах Лейпцига і Кіля. Проходив службу в радянській армії.

Сім’я

Павло одружений. Дружину звуть Галина. Вона власниця ТОВ "Софія арт" (основний вид діяльності — діяльність по забезпеченню фізичного комфорту).

Вона має частку у статутному фонді:

 • ТОВ "Ліонгруп" (50%, оптова торгівля товарами господарського призначення);
 • ТОВ "Верона-Арт" (90%, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна);
 • ТОВ "Асіменія" (40%, діяльність ресторанів, надання послуг харчування);
 • ТОВ "Крассула нова" (50%, виробництво виробів з деревини, виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння).

У подружжя є донька Анна.

Кар'єра

Після закінчення університету Павло почав працювати юристом.

У 2000 році Рябікін став народним депутатом. Тоді він переміг на довиборах на 130-му мажоритарному окрузі (Миколаївської області). Павло увійшов до комітету з питань правової політики.

Через два роки він переобирався до парламенту по 131-му виборчому округу. Був членом комітету з питань економічної політики. У 2005 році достроково склав з себе повноваження у зв'язку з переходом на посаду заступника міністра транспорту і зв'язку. 

На цій посаді пробув до серпня 2006 року. У липні 2009 року Рябікін відправився в Данію у якості посла. Очолював українське представництво у Данії до квітня 2010 року.

Через кілька місяців після повернення на батьківщину Павло став заступником директора - начальником порту ТОВ "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений порт".

У 2012 році Рябікін втретє став народним депутатом. На цей раз він балотувався за партійними списками — №28 партії УДАР. Член транспортного комітету ВРУ.

У липні 2014 року Рябікіна призначили заступником голови Київської міської державної адміністрації. На цій посаді він займався питаннями містобудування та архітектури більше року — до вересня 2015 року. У жовтні того ж року Павло повернувся в "Зелений порт" на ту ж посаду.

У березні 2017 року Рябікін був призначений на посаду глави аеропорту "Бориспіль".

Чиновник є кінцевим бенефіціаром ТОВ "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений Порт" та юридичної фірми "РК Партнери".

Компромат

З чуток, у керівника аеропорту у Швейцарії є юридична фірма. Основними її клієнтами є українські політики, яким Павло Рябікін допомагає виводити кошти у банки цієї альпійської республіки. Дана схема почала працювати ще на початку 1990-х років.

Працюючи у міністерстві транспорту і зв'язку, мав нелегальний бізнес у Миколаєві. Крім того, його підозрювали у тому, що він особисто контролює видобуток піску на одному з кримських піщаних кар'єрів.

На посаді заступника голови КМДА Павло Рябікін відзначився тим, що виділив землю самому собі. Також він допоміг опальному Сергію Льовочкіну отримати у володіння столичні землі, які до цього перебували в комунальній власності.

У 2017 році переговори між лоукостером Ryanair та аеропортом Бориспіль були зірвані. Ірландська авіакомпанія скасувала заплановане входження до України через порушення українським аеропортом.

"Гендиректор "Борисполя" заявив, що Ryanair висуває до аеропорту вимоги щодо польотів до Києва, які не відповідають українському законодавству. Через це він не має наміру підписувати договір з Ryanair, поки не будуть зняті всі розбіжності в пунктах договору".

Тодішній міністр інфраструктури Омелян розкритикував Рябікіна та звинуватив "очільника "Борисполя" у розголошенні конфіденційних умов договору". Міністр звернувся до Кабміну з поданням про його звільнення. Але Рябікін залишився на своєму посту.

У жовтні 2019 року НАЗК виявило в декларації Рябікіна за 2016 рік недостовірну інформацію. Гендиректор аеропорту "Бориспіль" відзначив недостовірні відомості та забув вказати дані про корпоративні права та майно на загальну суму у 10,6 мільйона гривень.

У січні 2020 року посадовець потрапив у скандал, задекларувавши пів мільйона гривень у якості зарплати. "Рябікін спочатку вказав, що отримав 255 693 гривень зарплати за основним місцем роботи — аеропорт "Бориспіль". Трохи пізніше він задекларував отримання ще 233 400 гривень зарплати на тому ж підприємстві".

Декларація

У березні 2019 року Павло Рябікін опублікував електронну декларацію за 2018 рік.

Топменеджер має у власності дві квартири (235,9 та 189,9 кв.м.) у Києві. Його дружина володіє ще двома столичними (50,7 та 70 кв.м.) та однією квартирою у Севастополі (120,3 кв.м.). Їй належить земельна ділянка у Києві (571 кв.м.) та селі Романків (798 кв.м.). Там же у Галини є житловий будинок. У столиці у неї є недобудована дача.

З цінного рухомого майна чиновник вказав швейцарські годинники в кількості п'яти штук, настільний годинник, колекції картин, книг, а також венеціанського скла, антикваріат та ювелірні вироби.

Автомобільний парк сім'ї Рябікіна складається з шести машин. Також Павло і Галина володіють сім'ю водними засобами.

Загальний дохід керівника бориспільського аеропорту у 2018 році склав більше 24 мільйонів гривень. Дружина Рябікіна заробила півтора мільйона гривень.

На рахунках в банках у Рябікіна 308 тисяч гривень, чотири тисячі доларів, 7,7 тисячі євро. У його дружини — 164 тисячі гривень. Готівковими коштами очільник "Борисполя" має 920 тисячі доларів, 30 тисяч євро. Дружина готівкою має 20 тисяч доларів. Третім особам подружжя Рябікіна позичили 9,4 мільйона гривень і 28,6 тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=oH3IP71BJ4U 

Дата народження
06 червня 1965
Країна
Україна
Соцмережі