Дата народження
07 червня 1950
Країна
Україна

Гаращук Петро Григорович: військовий розвідник і дипломат

Гаращук Петро Григорович - досвідчений військовослужбовець, протеже Олександра Палія, прибічник Олега Ляшка.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Петро Гаращук народився 7 червня 1950 року у с. Болотниця на Житомирщині. У нинішній час живе в Києві. Вже на пенсії. У 2014 році балотувався у народні депутати за списком Радикальної Партії Ляшка. 

Сім'я

Одружений. Має двох дітей та двох онуків.

Освіта

Після школи вступив до Київського суворовського військового училища, яке закінчив у 1969 році. 

Згодом продовжив навчання у Київському вищому загальновійськовому командному училищі та Військовій академії ім. Фрунзе, в якій отримав спеціальність розвідника. 

У 1996 році закінчив Національну академію оборони України, в якій вивчав військову стратегію. Згодом здобув диплом магістра з державного та військового управління в Академії державного управління при Президентові України. 

Пізніше пройшов спеціальний курс Оборонного коледжу НАТО в Римі, протягом якого отримав знання з національної безпеки та державної оборони. 

Кар'єра

Петро Гаращук - військовий з великим досвідом. Крім України, служив також у Німеччині, Бельгії та США. Займав різні командні, штабні та воєнно-дипломатичні посади. Був командиром дивізіонної, окружної та загальновійськової розвідки. 

З 1996 року працював в Генеральному штабі та Міністерстві оборони України. 

Протягом семи років очолював Головне управління розвідки МОУ (був заступником голови). Згодом представляв Україну при ОЦК Збройних Сил США. З 2008-го обіймав посади військового представника та радника-посланника Місії України при НАТО. 

Після звільнення з військової служби Петро Гаращук активно зай­нявся громадською діяльністю. Так, він є членом декількох громадських рад при Міністерстві оборони та Міністерстві закордонних справ України. Часто виступає в якості експерта на телебаченні та дає інтерв’ю у пресі, висловлюючи свою позицію щодо подій на Сході, російської агресії та державної політики.

https://youtu.be/iK5pVZDIWXU

Крім громадської діяльності також займається благодійністю. Очолює Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, є членом правління ГО “Об’єднання ветеранів розвідки України” та інших.

Компромат

У липні 2019 року Міністром оборони був призначений новий голова Громадської ради при МО. Ним став генерал-майор у відставці Петро Гаращук, якого називають другом та протеже одіозного чиновника Олександра Палія. 

За інформацією ЗМІ, Палій міг би і сам очолити Раду, однак розумів, що з його репутацією спокійно керувати цим держорганом йому ніхто не дасть, тому він і поставив на посаду Гаращука, який раніше був його заступником та координував роботу по забезпеченню діяльності Збройних Сил України. 

Крім того, він декілька років був помічником скандального нардепа Олега Ляшка, від партії якого в 2014 році і сам балотувався до Верховної Ради.

Декларація

Декларацію Петра Григоровича Гаращука у державному реєстрі знайти не вдалося.

Дата народження
07 червня 1950
Країна
Україна