Дата народження
01 липня 1938
Країна
Україна
Соцмережі

Петро Таланчук

Біографія

Петро Таланчук (1939 р.н.) виріс в с. Городище на Київщині. Відслуживши в армії, закінчив Військово-морське училище ім. Жданова в Ленінграді. Після цього вступив до Вищого військово-морського училища ім. Фрунзе, на факультет журналістики, але так і не закінчив вуз. Тому продовжив навчання в Київському політехнічному інституті.

Кар'єра

Після вузу Петро Михайлович залишився викладати в КПІ. Через деякий час став завідувачем кафедри, а пізніше - проректором і ректором інституту.

Паралельно з науковою діяльністю він займався політикою. У 1989 році став депутатом у Верховній Раді СРСР.

У 1991 році Таланчук балотувався в Президенти України, але поступився Леоніду Кравчуку, знявши свою кандидатуру. Через рік Кравчук призначив його Міністром освіти України.

У 1994 році знову брав участь у виборах Президента, але програв.

У 1998-му був одним з активних учасників створення Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», а через рік очолив вуз.

Досягнення

Петро Таланчук є почесним ректором КПІ, а також ректором міжнародного університету "Україна". У свій час був Міністром освіти (першим в незалежній Україні). У нинішній час очолює Академію інженерних наук України і є членом Академії педагогічних наук. Запатентував 50 власних винаходів.

Чутки і скандали

У 2016 році в ЗМІ з'явилася інформація про те, що екс-міністр освіти України і ректор університету "Україна" грабує студентів. Так, за даними журналістів, у вузі викладали деякі предмети, не маючи на те належної ліцензії від Міносвіти. Також приміщення, які використовувалися для занять в райцентрах України (а їх було аж 298), не відповідали навіть мінімальним вимогам МОН. Кажуть, що активно використовувати освіту для збагачення Таланчук допомогли зв'язки в Міносвіти України і КМДА.

У 2011 році Київська міськрада в рамках програми «Турбота» виділив університету фінансову допомогу, кошти якої повинні були покрити навчання пільговиків. У 2017 році прокуратура почала розслідування стосовно Ткачуку на підставі підозри у привласненні державних грошей. Кажуть, Петро Михайлович вказав в документах завищені суми, щоб отримати більше грошей. Сума виявилася майже на мільйон більше, ніж було потрібно для оплати навчання пільговиків.

Раніше, в 2007 році, університет «Україна» під керівництвом Таланчука отримав кредит від банку «Хрещатик» на суму 76 947 380 грн, щоб побудувати адміністративний будинок. За 10 років кредит так ніхто і не погасив. Не будемо детально все розповідати, але в результаті певної схеми Петро Михайлович вже через 2 роки після отримання вузом кредиту став власником нежитлового приміщення в Межигір'ї площею 1913 кв.м, де в даний час знаходиться ресторан і готельний комплекс Таланчука. Ще через 2 роки у нього з'явилася дача під Києвом, а у його дружини - 2 квартири.

7 серпня 2018 року проректор "Україна" заявив в поліцію про те, що його університет захопили рейдери. Однак з'ясувалося, що захоплений корпус взагалі-то й не належить університету, а використовується незаконно.

Статки і джерела доходів

Інформації про доходи Петра Михайловича знайти не вдалося.

Особисте життя і сім'я

Інформації про сім'ю Таланчука також немає.

Фото і відео

Дата народження
01 липня 1938
Країна
Україна
Соцмережі