Дата народження
15 квітня 1941
Країна
Азербайджан
Соц.мережі
Роман Балаян

Радянський і український кінорежисер, сценарист і продюсер, лауреат Державної премії СРСР, Народний артист України.

Дата народження:
15.04.1941 р.
Рідне місто:
село Нижній Оратаг (Азербайджан)

У ранньому дитинстві в сім'ї Романа сталося велике горе. Його батько не повернувся з фронту. Коли закінчилася ІІ світова війна, він залишився в списках зниклих без вісті.

Свій кар'єрний шлях Роман Балаян розпочав досить рано. У 1959-му році він став актором Степанакертського театру. У 1961-му році він покинув цю трупу. Причиною послужило навчання.

У 1961-му році Рома вступив до Єреванського театрального інституту. Там він осягав мистецтво режисури. Трохи пізніше Балаян перебрався до Києва. В українській столиці він продовжив вивчати професію в театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого (КНУТКТ).
У 1973-му році відбувся режисерський дебют Романа Балаяна. На екрани вийшла картина «Ефект Ромашкіна». Після успішного релізу Роман Балаян став затребуваним режисером.

У 1982-му році він зрежисував стрічку «Польоти уві сні і наяву». Цю картину зустріли з великим захватом. Згодом вона була вшанована Державною премією СРСР.

Проте широка популярність прийшла до Романа в 90-х рр. після зйомок телеспектаклів московського театру «Современник».

Пізніше він знову перейшов до художнього кіно. Роман Балаян також проявив себе як талановитий сценарист і кінопродюсер.

У 2008-му році він зняв картину «Райські птахи». Вона стала останньою роботою кінорежисера перед тривалою творчою відпусткою.

У 2017-му році Роман Балаян повідомив, що закінчує роботу над сценарієм фільму про людину, яка володіє надприродними здібностями, але не підозрює про це. Режисер зазначив, що добровільне неробство пішло йому на користь.

Роман Балаян мріє зняти фільм зі Святославом Вакарчуком у головній  ролі. Але рокер не налаштований на роботу в акторському амплуа. На думку режисера, Вакарчук - найцікавіша особистість у сучасній Україні. Він сподівається, що музикант не візьме участь у президентських виборах, оскільки політична діяльність завжди плямує репутацію людини.

Особисте життя

Роман Балаян перебуває у шлюбі. У пари двоє дітей - дочка Карина і син Сурен.
Діти Романа не пішли його стопами. Сам же режисер вважає своє життя і кар'єрний шлях важкими. Аналогічної долі він не бажає своїм нащадкам. Але вони з дитинства не відчували тяги до мистецтва.

Роман Балаян зазначає: у вихованні дітей потрібні не філософські розмови та виховні бесіди, а особисті приклади.

Скандали

На початку 90-х рр. Романові Балаяну пропонували отримати російське громадянство. Режисер був здивований цією пропозицією і не прийняв її. Таке рішення викликало нерозуміння у творчих колах України та Росії.

Статок

Доходи Романа Балаяна не представлені в ЗМІ.

Дата народження
15 квітня 1941
Країна
Азербайджан
Соц.мережі