Дата народження
24 червня 1974
Країна
Україна
Соцмережі

Оратор Євромайдану, політолог, громадський і політичний діяч

Дата народження:
24.06.1974 р.
Рідне місто:
Звенигородка (Черкаська область)

Біографія Романа Липинського до Євромайдану пресі практично невідома. Як пише сам Роман на своїй сторінці в Facebook, він має дві вищі освіти. Які саме професії він освоїв — не вказується.

Відомо, що до Євромайдану Липинський займався приватним підприємництвом. Він був генеральним директором компанії «УКРДІМСЕРВІС».

Свою політичну позицію та громадську активність Роман Липинський став яскраво проявляти під час Помаранчевої революції. У 2013-му році Липинський став одним із ораторів Євромайдану. Як повідомляють деякі ЗМІ, він провів найбільшу кількість годин на сцені, надихаючи народ і допомагаючи активістам під час нападу силовиків.

20-го лютого 2014-го року Роман координував дії активістів. Армійський бінокль, сцена і мікрофон дозволяли йому більш чітко розглянути, що відбувається на території конфлікту і скоординувати дії активістів.

Варто нагадати, що в той день на Євромайдані не були присутні політики, які пізніше прибрали до рук усі лаври перемоги.

20-е лютого стало найважчим днем в історії незалежної України. Як згадує Роман Липинський, до сцени підносили поранених і померлих. У деяких з них через пробиті каски стікали мізки.

Після Євромайдану Роман Липинський взяв участь в дострокових парламентських виборах. На той момент він не перебував у жодній політсилі. Перемогти на виборах йому не вдалося.

У 2015-му році він приєднався до партії «Революційні праві сили» і став її спікером.
Роман Липинський часто співпрацює із засобами масової інформації як політичний експерт. У вільний час він пише вірші.

Особисте життя

Роман Липинський був одружений. До розлучення призвели події Євромайдану.
У пари є син, який живе разом з Романом.

Скандали

Активісти Євромайдану були добре озброєними бойовиками — до такого висновку прийшли деякі експерти після необережної фрази Романа Липинського. «Не стріляй нашим в спини», — вигукнув він зі сцени 20-го лютого 2014-го року на київському Майдані Незалежності. Саме в той день силовики влаштували збройний напад на мітингувальників.

Як пояснює сам Роман, його слова неправильно трактували. Насправді тоді звалилася салютна установка і почала випускати феєрверки в спини активістів.
Ще одним докором на адресу Романа Липинського служить похід активістів 20-го лютого на вулицю Інститутську. У результаті цього загинуло багато людей. Дії євромайданівців координував зі сцени Роман Липинський. Як розповідає оратор, він закликав мітингувальників не йти туди, оскільки на Інститутську пішли силовики, які влаштували збройний напад. Але активісти, яким вдалося потіснити силовиків, на хвилі ейфорії не прислухалися до координатора.

Проте Роман Липинський відчуває свою провину за втрачені життя.

Статок

Інформація про доходи Романа Липинського не представлена в пресі.

Фото й відео

Дата народження
24 червня 1974
Країна
Україна
Соцмережі