Країна
Україна
Соцмережі

Роман Мінін

Художник

Дата народження: 1981 р.

Рідне місто: Мирноград (Донецька область)

Роман Мінін - махровий представник напрямку жлоб-арт. Цей стиль є одним з відгалужень сучасного українського образотворчого мистецтва. Він виник в новому тисячолітті та став реакцією на поголовне поширення жлобства, що стало соціальною нормою для сучасного українського суспільства. За своєю суттю цей напрямок носить легкий гумористичний характер, іронічно висміює суспільне жлобство. Це - один з видів карикатуризму, схожого за стилістикою з радянською карикатурою. Даний вид мистецтва закликає до глибокого вивчення явищ жлобства.

Власне, саме така людська риса хвилює Романа, тому їй він присвятив свою творчість.

Роман Мінін народився в шахтарській сім'ї. Схильність до образотворчого мистецтва дозволила йому вступити відразу на другий курс Харківської академії дизайну і мистецтва. Після закінчення ВНЗ художник взяв участь у ряді творчих конкурсів і фестивалів, ставши лауреатом на багатьох з них.

У 2010-му році відбулася перша виставка картин Романа Мініна. Експозиція отримала назву «Сни про війну». Картини були виставлені в харківській галереї «Вова-Таня». З того часу Роман Мінін часто презентує свої роботи на персональних і групових виставках.

У 2012-му році художник став організатором фестивалю стріт-арту в Харкові. Тоді ж він очолив програму «Ізоляція в міському просторі» в донецькому центрі сучасного мистецтва «Ізоляція».

Славу за межами України йому принесла картина «План втечі з Донецької області».

Роман Мінін став одним з художників, які взяли участь у розписі фасаду нового корпусу Київської дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ».

Оскільки гірнича справа - один з основних видів діяльності Донбасу, саме вона лягла в концепцію творчості Романа Мініна. Шахта - уособлення обмежень і порушення свободи. Роман Мінін створив свій художній план втечі з неї, оригінально обіграний в його картинах.

Роман Мінін експериментує зі стріт-артом, фотографіями, інсталяціями, вітражами зі штучним підсвічуванням.

Як зазначає художник, спочатку йому доводилося працювати з матеріалами, взятими зі смітника.

Статок

У 2014-му році картина «Практика великого вибуху» була продана за 8200 USD на аукціоні «Contemporary East Sotheby's». Ця картина принесла йому не тільки непоганий прибуток, але також підвищила популярність художника.

Країна
Україна
Соцмережі