Дата народження
28 жовтня 1936
Країна
Україна
Соцмережі
704

Роман Віктюк

Радянський, російський і український театральний режисер, Народний артист України, Народний артист Російської Федерації, художній керівник Театру Романа Віктюка.

Дата народження:
28.10.1936 р.
Рідне місто:
Львів

Про дитинство і юнацтво Романа Віктюка в пресі не повідомляється. Відомі лише нечисленні дані з його біографії.

Згідно з офіційною історією, в 1956-му році Роман Віктюк закінчив ГІТІС. Там він осягав акторську майстерність. Потім Роман повернувся в Україну, де почав професійну кар'єру. Віктюк працював у театрах Києва, Львова, Калініна і Вільнюса.
У 1970-му році він став провідним режисером у Російському драматичному театрі Литви. На цій посаді він працював чотири роки.

У середині 70-х рр. він почав щільно співпрацювати з московськими театрами, у тому числі зі МХАТом.
У 1988-му році Роман Віктюк поставив спектакль «Служниці» на сцені московського театру «Сатирикон». Одну з головних ролей у ньому виконав Костянтин Райкін. Постановка створювалася за однойменною п'єсою Жанна Жене. Прем'єра «Служниць» стала епохальною подією для радянського мистецтва. Цю постановку охрестили маніфестом нової театральності. Сюжет вистави розгортається навколо двох сестер-служниць. Спершу їм вдалося запроторити свого господаря за ґрати. Після вони задумали вбивство його дружини. Але в могилу часто потрапляє той, хто її рив ... Господар раніше строку вийшов на свободу, а задум вбивства виявився недосконалим.Надалі цей спектакль багато разів ставилося на різних сценах пострадянських і європейських країн.

Західні гастролі «Служниць» викликали бурхливу позитивну реакцію преси. Цей спектакль приніс Роману Віктюку не тільки шану, але також широку популярність.
У 1990-му році він відкрив власний театр, названий на честь себе.

Через рік Роман Віктюк став співзасновником Фонду Мазоха. Назва цієї організації походить від імені садомазописьменника Леопольда фон Захер-Мазоха. Цей фонд є творчим об'єднанням, яке переслідує цілі знищення межі між мистецтвом і реальністю, бар'єрів між артистами та публікою. Назва фонду є апеляцією до маргінальних зон культури.

У 2001-му році Роман Віктюк почав роботу на каналі «ТВЦ». Він став ведучим нічної програми «Поетичний театр Романа Віктюка» і ток-шоу «Людина з ящика». У 2006-му році Роман пішов з каналу після приходу команди Олександра Пономарьова.

Роман Віктюк також режисирував фільми та викладав в естрадно-цирковому училищі.

Особисте життя

Роман Віктюк уникає розмов про особисте.

Скандали

Роман Віктюк є скандальним драматургом. У всіх його виставах домінує еротичність. За словами режисера, секс пробуджує чуттєвість і природність людини. У людському первні є лише один щирий порив, ним є любов, все інше нав'язане політикою.

У 2012-му році Роман Віктюк підписався під листом, що вимагав звільнити учасниць руху «Pussy Riot» від ув'язнення. Драматург повідомив, що готовий поручитися за дівчат.

Роман Віктюк підтримував Помаранчеву революцію і Євромайдан.
У 2014-му році він закликав жителів Донбасу вимкнути телевізори та розібратися в тиші. Він також запропонував громадянам, які не вважають себе українцями, залишити Україну в спокої.

Статок

Інформація про доходи Романа Віктюка не представлена ​​у відкритих джерелах.

Дата народження
28 жовтня 1936
Країна
Україна
Соцмережі