Дата народження
16 листопада 1989
Країна
Україна
Соцмережі
608

Роман Зозуля

Роман Зозуля - український футболіст, нападник збірної України та іспанського клубу "Альбасете". Вихованець київського "Динамо". Також грав у клубах "Реал Бетіс", "Райо Вальєкано", "Дніпро". Під час паузи у спортивній кар’єрі, яку викликала тяжка травма, Зозуля допомагав українській армії.

Біографія

Роман Зозуля - уродженець Києва, де з'явився на світ в 1989 році. З дитячих років займався спортом і був визнаний талановитою дитиною. Став вихованцем школи «Динамо» і з юних років грав за різні аматорські клуби.

Кар'єра

Перший матч Роман Зозуля як професійний футболіст провів в 2008 році. Першим клубом майбутньої зірки українського футболу стало київське «Динамо». У столичному клубі Зозуля пробув до 2011 року. За клуб нападник відіграв 32 матчі і забив 3 м'ячі.

У 2011 році Роман Зозуля переходить в «Дніпро». У цій команді він швидко стає одним з кращих гравців і відзначається  результативними іграми.

У 2016 році Роман Зозуля припиняє кар'єру в Україні і переїжджає до Іспанії, де починає виступати за «Реал Бетіс». Наступного року спортсмен переходить в інший іспанський клуб - «Райо Вальєкано». Нині Роман Зозуля грає за третій за рахунком клуб з Іспанії - «Альбасете».

Крім кар'єри в різних футбольних командах, Зозуля активно виступав за національну збірну з футболу. Футболіст вийшов з національної команди в 2017 році без пояснення причин.

Досягнення

Роман Зозуля є чемпіоном України, фіналістом Ліги Європи, фіналістом Кубка України, а також володарем срібла і бронзи національного чемпіонату країни.

Чутки і скандали

Роман Зозуля один з найбільш скандальних українських спортсменів. Прославився конфліктністю, через яку зіпсував свою репутацію і завдав шкоди кар'єрі. Неодноразово був дискваліфікований за різні порушення. У 2016 році під час гри «Зоря» - «Дніпро» Роман Зозуля вибіг на поле і вдарив арбітра, пізніше спровокував бійку між вболівальниками. За свою поведінку футболіст був дискваліфікований контрольно-дисциплінарним комітетом Федерації футболу терміном на півроку.

Інший великий скандал за участю Романа Зозулі стався в Іспанії в 2017 році. Так, перехід українця в «Райо Вальєкано» зірвався через звинувачення в нацизмі. Вболівальники клубу заявили, що Зозуля належить до крайніх правих і негативно оцінили його політичні погляди, допомогу українській армії, фото з учасниками добровольчих батальйонів і заяви про симпатії ідеям українського націоналізму.

Стан і джерела доходів

Роман Зозуля не грає у Вищій лізі європейського футболу, однак це не впливає на його заробітки. Футболіст є доларовим мільйонером. Його зарплата в іспанських клубах становить близько 600 тисяч євро на рік.

Особисте життя і сім'я

Роман Зозуля перебуває у шлюбі з Мариною Зозулею - колишньою гімнасткою. Подружжя виховує дочку Кароліну.

Фото і відео


Дата народження
16 листопада 1989
Країна
Україна
Соцмережі