Дата народження
20 листопада 1953
Країна
Сполучені Штати Америки
Соцмережі

Роман Зварич

Український політичний і державний діяч, народний депутат України. Одружений, виховує сина.

Біографія

Роман Зварич - представник української діаспори в США. Майбутній політик народився в 1953 році в штаті Нью-Йорк у родині українських емігрантів. Здобув освіту на Манхеттені, де вивчав суспільні науки. Пізніше навчався в Колумбійському університеті. Займався науковою діяльністю. Працював викладачем філософії в Нью-Йорку.

Кар'єра

Роман Зварич є одним із засновників Конгресу українських націоналістів. У 1993 році остаточно переїжджає в Україну і відмовляється від американського громадянства, вирішивши присвятити життя історичній Батьківщині.
Активно займається політичним і громадським життям у перші роки незалежності України. Роман Зварич стає народним депутатом у 1998 році. Переобирається в парламент у 2002 році, де представляє «Нашу Україну».

Досягнення

Широкій громадськості ім'я Романа Зварича стає відомим у 2005 році, коли він стає міністром юстиції в першому уряді Тимошенко і другому уряді Януковича. Входив до складу Ради національної безпеки і оборони. Був членом Вищої ради Юстиції.
У кінці десятиліття Роман Зварич представляв Президента Ющенка в парламенті, в якому засідає до 2012. Зварич повертається в стіни парламенту в 2018 році, представляючи «Блок Петра Порошенка».
Колишній міністр юстиції є співавтором близько 100 законопроектів. Активно публікував статті та наукові праці.

Чутки й скандали

Роман Зварич звинувачувався у брехні, що стосується його освіти в США. Політик заявляв, що він отримав диплом магістра і докторський ступінь Колумбійського університету, що не підтвердилося. Пізніше колишній міністр юстиції був змушений заявити про те, що збрехав про свою освіту і наукові ступені. Також Зварич заявив, що навіть не закінчив дисертацію, про що шкодує.
У 2015 році з'являлася інформація про те, що на Роман Зварича було скоєно замах. Заявлялося, що авто екс-міністра намагалися виштовхнути з траси машини невідомих. Тоді сам політик не постраждав.

Статки та джерела доходів

За підсумками 2017 року Зварич декларував 150 тисяч гривень доходів. Кошти були отримані в якості відсотків за вкладом в одному з банків країни, в якому він тримає 18 тисяч доларів і 11 тисяч гривень. Крім того, нардеп має готівкою понад 5 мільйонів гривень і 150 тисяч доларів. Роман Зварич володіє квартирою в Києві, елітним авто, колекцією годинників і зброї.

Особисте життя і сім'я

Роман Зварич перебуває у шлюбі зі Світланою Ковалевською - істориком-етнографом. Подружжя має дорослого сина Богдана.

Дата народження
20 листопада 1953
Країна
Сполучені Штати Америки
Соцмережі