Дата народження
12 травня 1971
Країна
Україна
Соцмережі

Руслан Сольвар

Народний депутат України 7-го скликання (обраний по одномандатному округу № 91). Член партії «Удар».

Біографія

У деклараціях про доходи Руслан Сольвар вочевидь хитрує: нерухомості, землі, авто немає. Цікаво, як матір у школі-інтернаті змогла заробити на десятки об’єктів нерухомості, включно з елітним житлом? Про це повідомляє Політека.

Депутатам дуже на руку, що доходи батьків у своїй декларації не потрібно вказувати. Що ж, доведеться його матері й надалі заробляти в школі на чергову елітну квартиру…

Сольвар Руслан Миколайович народився 12 травня 1971 року. Його дитинство та юність минули в смт. Піщанка Вінницької області, де Руслан Сольвар народився і виріс.

Освіта

У 17 років закінчив середню школу №1 у смт. Піщанка Вінницької області.
Через один рік отримав спеціальність газоелектрозварника, закінчивши професійно-технічне училище №7 у м. Вінниця.

Є відомості, що в 22 роки він закінчив Донецьке вище військово-політичне училище інженерних військ і військ зв’язку за спеціальністю “військово-соціальний педагог” (невідомо тільки, наскільки вони достовірні).

А в 28 років – Київський національний економічний університет за спеціальністю “Фінанси та кредит”.

Сім’я

Марія Володимирівна – матір, працювала вчителем у спецшколі для дітей, які розмовляють жестами з огляду на те, що у них – порушення слуху і мовлення.

Батько Руслана, Микола Андрійович, юрист за освітою.

Сім’я: розлучений, був одружений. Із колишньою дружиною Наталією Віталіївною має спільну доньку.

Кар’єра та громадська діяльність

Після навчання трудова стезя політика доволі логічна, якщо брати до уваги лобіювання інтересів бізнесу.

Перші два роки він нібито працював інженером у Центрі біотехнічних систем «Сонар». Наступні два роки був провідним фахівцем відділу маркетингу “Укрдержресурссировина”.

Його автобіографія включає низку організацій, про які насправді інформації не знайдеш – просто немає таких даних, можливо, вони взагалі просто вигадані для красивої трудової лінії діяльності.

До 2012 року був директором, а потім – комерційним директором ТОВ “Укрзернотранс-К”.

Його перша робота тісно пов’язана з Міністерством АПК.

Одночасно Руслан Сольвар створив разом із партнерами приватну корпорацію з трансферу зерна.

Він сам неодноразово говорив у своїх колах, що пішов у політику, щоб легше було займатися бізнесом.

Однак сфера його інтересів – не лише сільське господарство, а і залізнична транспортна експедиторська діяльністьАктивно розвиваючи бізнес із купівлі/продажу зерна, з 2012 року він стає головним радником гендиректора Асоціації транспортно-експедиторських організацій України “Укрзовніштранс” і помічником-консультантом народного депутата ВР Валерія Баранова.

Окрім цього, був близький до сина колишнього президента країни Віктора Януковича.

Однак не кожен сайт вказує цю інформацію. Здебільшого її просто виключають, хоча факт залишається фактом. Але сам він цю близькість категорично заперечує. І стверджує, що завжди був у опозиції до колишньої влади.

Подейкують, що йому тоді вдалося привласнити кілька мільйонів гривень. А потім уже він став «гаманцем» Кличка.

Цього ж 2012 року – народний депутат від фракції “УДАР”. Щоб бути ближче до народу, він придумав, як переманити виборців на свій бік.

Його геніальний план полягав у тому, щоб жертвувати певні суми церквам і храмам, а священики і настоятелі закладів на знак подяки повинні були агітувати парафіян голосувати за кандидатуру Руслана Сольвара.

І другий спосіб – “соцопитування”. В лапках тому, що насправді опитуваннями вони не були, а прямою агітацією за народного депутата. Маніпулятивні технології охопили Фастів і район.

Через два роки – народний депутат від “Блоку Петра Порошенка”.

Декларація

Згідно з декларацією за 2014 рік, загальна сума сукупного доходу Руслана Сольвара становила сто шістдесят три тисячі триста сімдесят шість гривень вісімдесят чотири копійки. Доходи членів його сім’ї – двісті п’ятнадцять тисяч гривень.

Заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, становили сто шістдесят три тисячі триста сімдесят шість гривень.

Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна членив сім’ї – двісті п’ятнадцять тисяч гривень. Більше нічого не було задекларовано – ні нерухомості, ні транспортних засобів.

Згідно з декларацією за 2015 рік, зарплата, отримана за основним місцем роботи – сімдесят сім тисяч двісті сімдесят вісім гривень.

Згідно з декларацією за 2016 рік, зарплата, отримана за основним місцем роботи, становила сто сорок три тисячі сорок гривень. Відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням повноважень – сто шістдесят дев’ять тисяч вісімсот сімдесят одна гривня. Орендує квартиру загальною площею майже шістдесят чотири квадратних метри (Фастів, Київська область).

Згідно з декларацією за 2017 рік, дохід від відчуження нерухомого майна становив вісім мільйонів чотириста дев’яносто тисяч гривень. Із нерухомості на Сольвар Марії Володимирівні значився житловий будинок загальною площею п’ятдесят дев’ять квадратних метрів у Піщанському районі Вінницької області.

Щодо транспортних засобів, іншої нерухомості, загальної суми сукупного доходу Руслана Сольвара інформація щороку ретельно приховується.

Цікаво, що на матері депутата n-а кількість нерухомості: два котеджі в с. Рожівка Київської області, три гектари землі в Піщанці та цілих сім квартир. Найбільша – площею двісті один квадратний метр, найменша – сорок чотири квадратних метри. Крім цього, мама Сольвара є власницею трьох гаражів: два по двадцять п’ять квадратних метрів і один площею двадцять один квадратний метр.

Компромат

Почнемо з залізничних махінацій “Фреш Лайн”. Директором організації став Олексій Мозговий, якого “поставив біля керма” Руслан Миколайович, будучи одним із засновників компанії. Крім цього, Олексій є також помічником Сольвара у Верховній Раді.

Коли міністром інфраструктури став Борис Колесніков (а Сольвар був його близькою людиною), «Фреш лайн» уклала угоду з «Укрзалізницею».

До речі, вісімдесят відсотків доходів «Укрзалізниці» – від вантажоперевезень. Як відомо, ціни на вантажоперевезення для «своїх» компаній свідомо занижували. Це стосується і «Фреш лайн».

У підсумку ця компанія заощаджує сотні тисяч доларів. «Укразалізниця» зазнає істотних збитків. Афера тривала до 2014 року, коли були розгляди, і договір нарешті розірвано.

Використовуючи політичний арсенал із метою залізничного транзиту, депутат успішно забирає своїм компаніям основні маршрути.

Чинить тиск на УЗ, щоб тарифна комісія заважала його основним конкурентам. Ласі маршрути, доходи, а у фірм-конкурентів завдяки Сольвару – перевірки, проблеми, блокування роботи.

Махінацій на його рахунку багато. Процес крадіжки та обману не закінчувався, напевно, ніколи.

Проте за деклараціями Руслан Сольвар продовжує буквально існувати на невелику зарплату народного депутата – навіть шкода стає, яка життєва несправедливість: у його матері-вчительки – сім квартир, два котеджі та три гаражі, а у нього, «чесного і чистого душею» народного депутата – взагалі нічого.

Ось так і живе «бідний» депутат: усе життя допомагає іншим – просто благодійний фонд якийсь… А собі навіть маленьку квартиру так і не купив. Хочеться сподіватися, що в найближчому майбутньому тему його зловживань буде розкрито.

Поки він, напевно, і далі продовжуватиме будувати залізничну бізнес-імперію, а у Фейсбуці викладати фото різних заходів за участю дітей, підписуючи, що єдине його бажання – їхнє щасливе майбутнє.

Тепер він – дитячий «меценат», і кожного разу нова програма: веселі свята, ігри, естафети, яскраві виступи, флешмоби, майстер-класи, солодкі презенти, які так люблять діти, концерт, калейдоскоп дитячих талантів, феєрія дитячих талантів…

А мета всього цього яка? Неважко здогадатися, адже деякі депутати перед виборами дуже люблять влаштовувати недорогі для їхньої кишені дитячі свята, а батьки, в свою чергу, повинні проголосувати за народного обранця.

Згідно з даними «Наші гроші», вже написано і подано заяву в Національне антикорупційне бюро України та Нацагентство з запобігання корупції щодо особи народного депутата Сольвара. Хочеться вірити, що його порожні декларації виведуть на чисту воду, і справедливість восторжествує.

Фото и видео

Дата народження
12 травня 1971
Країна
Україна
Соцмережі