Дата народження
22 листопада 1952
Країна
Литва
Соц.мережі
448
Савік Шустер

Журналіст і телеведучий, відомий роботою в російських і українських ЗМІ. Заслужений журналіст України.

Дата народження: 22.11.1952 р.
Рідне місто:
Вільнюс (Литва)

Савік Шустер - псевдонім журналіста. Його справжнє ім'я - Шевель Михайлович Шустер.

Майбутній журналіст народився в непростій сім'ї. Його батько Михайло був футболістом, а після став футбольним тренером. Мати Ізабелла працювала юристом.
З ранніх років Савік Шустер був долучений до футболу. Хлопець увійшов до юнацької збірної Литви.

До професії журналіста Савік Шустер прийшов не дуже скоро. Після школи він вступив до Вільнюського університету. Там хлопець навчався на медичному факультеті. Через півтора року навчання Савіку довелося переїхати разом з батьками в Канаду. Там він продовжив навчання на факультеті біохімії і фізіології в університеті Макгілла (Монреаль).

Савік Шустер також не закинув своє футбольне захоплення. У студентські роки він грав в декількох футбольних клубах. Пізніше хлопець зібрав власну команду, яка отримала назву «Університет Макгілла». Успіхи на тренуваннях і в іграх привели Савіка в збірну Канади «All Stars». Але з футболом довелося попрощатися. Причиною стала отримана травма.

Завершивши навчання з медичного профілю, хлопець переїхав до Італії. Там він отримав роботу в науково-дослідному медичному центрі вивчення мігрені.
У 1978-му році Савік Шустер покинув медицину. Він вирішив спробувати себе як журналіст. Так він подався до Афганістану, де виконував роботу військового фотокореспондента. Потім аналогічним чином він висвітлював події в Лівані, Палестині, Ізраїлі, Чаді та в Нікарагуа. Його матеріали публікувалися в «Newsweek», «Der Spiegel», «Libération» і «La Repubblica».

У 1988-му році Савік Шустер перейшов з фотозйомки на мовлення. Тоді він почав працювати з мюнхенським радіо «Свобода».

У 1992-му році він відкрив і очолив московське агентство радіо «Свобода». У цій компанії Шустер обійняв посаду заступника директора.

Пізніше він став директором цього мовника.

Савік Шустер почав поєднувати свою діяльність на радіо «Свобода» з роботою на російському телебаченні. Як телеведучий на російських каналах він з'явився в 1998-му році. У 1999-му році він став беззмінним ведучим футбольної програми «Третій тайм» (канал «НТВ»). Після зміни керівництва на каналі його команду покинули топові журналісти. Савік Шустер висловив несхвалення в зміні керівництва, але залишився працювати. Представники радіо «Свобода» назвала таку поведінку аморальною, тому Савік був звільнений. Це дозволило йому увійти в постійний штат телеканалу «НТВ». На цьому каналі він реалізував і вів декілька авторських шоу:
• "Свобода слова";
• «Герой дня»;
• «Вплив».

Він також був коментатором футбольної ліги чемпіонів.
Надалі Савік Шустер очолив дирекцію документального кіно каналу «НТВ».

У 2005-му році Шустер пішов з документального департаменту. Почав кар'єру в Україні, не залишаючи співпрацю з російськими каналами. В Україні він дебютував з політичним ток-шоу «Свобода слова», яке дуже швидко побило рейтинги. Програма виходила на каналі «ICTV».

У 2007-му році Савік перекочував на канал «Інтер» з ток-шоу «Свобода Савіка Шустера». У тому ж році він став вести проект «Великі українці».

У 2008-му році на екрани вийшла програма «Шустер live» (канал «Україна»).
У 2011-му році він став ведучим шоу «Прямий ефір з Савіком Шустером» (канал «РБК»).

Савік Шустер володів власною студією продакшн на Україні. Пізніше він відкрив свій інтернет-канал «3S.tv». Але через відсутність фінансування його довелося закрити у 2017-му році.

Особисте життя

Першою дружиною Савіка стала італійка, ім'я якої не згадується. У 1987-му році у пари народився син Стефано. У 1989-му в сім'ї народилася дочка Сара.
Другою обраницею Шустера стала стиліст із Росії Ольга Невська. У 2005-му році жінка переїхала з Москви до Києва слідом за коханим. Тоді пара почала жити в цивільному шлюбі. У Ольги є син Артем від іншого шлюбу.
У 2012-му році коханці розлучилися.

Скандали

У 2014-му році В'ячеслав Ніконов в ефірі каналу «Росія-1» заявив, що Савік Шустер під час афганської війни був агентом ЦРУ і займався антирадянською агітацією в Афганістані. Двома роками раніше сам Шустер розповідав, що, будучи репортером в Афганістані, він допомагав у створенні та розповсюдженні фальшивих радянських газет, що містять антирадянську агітацію. Разом з тим він спростував свою причетність до ЦРУ.

У 2016-му році Український центр зайнятості анулював дозвіл на роботу Савіка Шустера. У знак протесту Савік оголосив голодування, на якому протримався півтора дня. Незабаром рішення Центру зайнятості суд визнав незаконним.

Статок

За оцінкою «Forbes» дохід «Савік Шустер Студіо» у 2013 році склав 40 млн. грн.

Дата народження
22 листопада 1952
Країна
Литва
Соц.мережі