рейтинги
рейтинги
30 березня, понеділок
Місто не визначено
Дата народження
03 грудня 1963
Країна
Україна
Соцмережі
358

Сергій Бубка

Сергій Бубка - український спортсмен-легкоатлет (стрибки з жердиною). Перша у світі людина, яка стрибнула вище 6 метрів. Чемпіон Олімпійських ігор 1988. Єдиний легкоатлет, який переміг на шести чемпіонатах світу. Володіє світовим рекордом у стрибку з жердиною в закритих приміщеннях (6,15 м) з 1993 по 2014 р. Володіє світовим рекордом у стрибку з жердиною на відкритих аренах (6,14 м) з 1994 р.

Біографія

Сергій Бубка народився в 1963 році. Майбутній легкоатлет навчався в спортивній школі в Донецьку. З ранніх років займався спортом на професійному рівні. Також здобув вищу освіту. Є доктором наук зі спортивного виховання.

Кар'єра

Майбутній чемпіон починає професійну кар'єру в 1983 році. Сергій Бубка виступає на чемпіонаті світу з легкої атлетики, де вперше виграє.

Перший рекорд Сергій Бубка встановлює вже в наступному році, коли стрибає на висоту  5 метрів 85 сантиметрів.

Протягом десятиліття (1984 - 1994 роки) Сергій Бубка встановлює 35 рекордів. Стає першою людиною в історії, яка стрибнула на висоту, що перевищує 6 метрів.

У 90-х роках Сергій Бубка продовжує кар'єру спортсмена і починає працювати в адмініструванні. Організовує «Клуб Сергія Бубки» і займається змаганнями «Зірки жердини», в яких беруть участь спортсмени з усього світу.

У 2005 році великий спортсмен стає президентом українського Національного олімпійського комітету. Сергій Бубка також входить до виконавчого комітету МОК.

На даний момент обіймає посаду першого віце-президента Міжнародної асоціації федерації легкої атлетики.

Сергій Бубка також займався політикою. Входив до партії «За єдину Україну» і в «Партію регіонів». Був позаштатним радником президента Януковича.

Досягнення

Є одним з найбільш успішних легкоатлетів в історії. Сергій Бубка - олімпійський чемпіон 1988 року. Шість разів перемагав у чемпіонатах світу. Має звання чемпіонів СРСР та Європи. Заслужений майстер спорту СРСР. Два десятиліття утримував рекорд в стрибках з жердиною - 6 метрів 14 сантиметрів.

Є кавалером десятків орденів СРСР і України. Володар премії Принца Астурійського. Почесний доктор безлічі ВНЗ і почесний громадянин багатьох міст.

Чутки і скандали

Сергій Бубка звинувачувався у зв'язках з одіозними членами «Партії регіонів», багато з яких були змушені тікати з України в 2014 році. Звинувачувався у відмиванні корупційних грошей колишніх представників «донецького клану» через свої спортивні фонди. Також відомо, що багато спортивних заходів, що проводяться під егідою Бубки, фінансувалися за рахунок коштів одіозних політиків і кримінальних авторитетів Донецька.

Великий скандал за участю Сергія Бубки відбувся в 2016 році, коли його звинуватили в підкупі членів олімпійського комітету, які голосували за місце проведення Олімпіади 2016 року. Сам спортсмен ці звинувачення заперечував.

Статки і джерела доходів

Сергій Бубка крім спортивної кар'єри також займався бізнесом. Був одним із співвласників «Родовід Банку», ліквідованого в 2009 році через борги. Також до подій 2014 року володів бізнесом з виготовлення дріжджів і хлібобулочних виробів в рідному Донецьку. З'являлася інформація про те, що легендарний спортсмен також займається бізнесом з реалізації палива.

До кризи 2008 року Сергій Бубка називався одним з найбагатших людей України. Його статки оцінювалися в 370 мільйонів доларів. На сьогодні точних даних про фінансовий стан Бубки не знайдено. Однак достеменно відомо, що великий спортсмен залишається доларовим мільйонером.

Особисте життя і сім'я

Сергій Бубка перебуває у шлюбі з Лілією Бубкою - тренером з художньої гімнастики. Має дорослих синів Віталія та Сергія.

Фото і відеоДата народження
03 грудня 1963
Країна
Україна
Соцмережі